Písek převálcoval Soběslav a může se radovat z vysokého vítězství

P í s e k - Písečtí hokejisté zatím vstupují do nového ročníku krajského přeboru skvěle. V prvním kole porazili ambiciózní David Servis, nyní si vyšlápli svěřenci Jindřicha Setikovského a Radka Volfa na Soběslav. Písečtí v celém utkání vévodili a nepřipustili žádné překvapení v podobě přesunu bodů k Lužnici.
KL mužů 2013/2014, 2. kolo, so 28.9.2013
Soběslav
10:1
3:0, 3:1, 4:0
Branky a nahrávky: 9. Mazanec (Mošovský, Gába), 12. Stropnický (Mošovský), 20. Jungbauer (Řehoř), 25. Řehoř (Šimoník), 30. Neckář (Šimoník), 39. Javůrek (Řehoř), 51. Burkoň (Řehoř), 55. Volf (Mazanec), 57. Javůrek (Jungbauer, Volf), 58. Šimoník (Mazanec) – 32. Karpíšek (Hák) Rozhodčí: Pexa – Parkač, Kyml. Vyloučení: 6:5, navíc Vild a Karpíšek - 10 minut za nesportovní chování (oba SOB), navíc Gába (PIS) nevyžité TS. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 320. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 10:1.
Písek: Mazúch – Burkoň, Neckář, Mazanec, Vejda, Jirků, Tajbl - Mošovský, Kořánek, Gába, Řehoř, Stropnický, Jungbauer, Novák, Javůrek, Volf, Šimoník, Koupal.
Soběslav: Dvořák (24. Snášel) – Dedek, Sládek, Karpíšek, Jansa, Hastman, Prokůpek, Žákovský, Bruner, Hraňo, Vild, Máca, Smrž, Hák, Zajíc, Kučera, Petržílka, Píha.

Vůbec první domácí mistrovské utkání nově vzniklého píseckého klubu zahájili písečtí hokejisté aktivně a euforicky. Ihned zpočátku bylo znát kdo bude na hřišti vládnout. Hosté se přes pozornou domácí obranu do žádné větší šance nedostali. Když už ano, tak byl na místě bezchybný Marek Mazúch. První domácí trefa patřila kapitánovi mužstva Davidu Mazancovi, který z první trefil přihrávku zpoza branky a svůj golfový úder zpestřil parádní trefou pod horní tyč, kterou by mohl ozdobit vícero gólových hitparád – 1:0. Jen několik minut po prvním zásahu se domácí radovali podruhé. Karel Mošovský ukázal své schopnosti a pohlednou individuální akcí vytáhl hostujícího brankáře ven z branky, poté přihrál před branku volnému Petru Stropnickému, pro kterého již nebyl problém uklidit kotouč do prázdné klece. Na píseckých hráčích bylo patrné, že trénují každodenně a na jejich profesionální přístup jakoby Soběslav nenacházela odpověď. Minutu před koncem úvodní části se hra zadrhla, kvůli vícero vyloučením, převážně osobních trestů na deset minut, všechny tresty však směřovaly do řad Soběslavských. Domácí nakonec ještě před první sirénou stačili přidat další branku. Skvělá přesilovková kombinace se také musela zaskvět v oku píseckého diváka, na jejíž konci stál pohotový Daniel Jungbauer, který zametl puk do poloprázdné hostující svatyně.

Domácí nemuseli vstupovat do druhé části nijak nervózně, nebo podrážděně. Pohodlný náskok znamenal pohodu na hokejkách žluto modrých hráčů. V úvodu sice zahrozili nejdříve hosté, ale to bylo na delší dobu vše. Domácí Jan Řehoř navýšil skóre už na hrozivých 4:0. Na píseckých hráčích bylo patrné, že si již chtějí zápas hlavně užívat a zbytečně si nekomplikovat situaci. To však nemuselo platit při tutové šanci hostí, kterou zastavil na poslední chvíli Jirků. Poté už opět úřadovali domácí. Zbyněk Neckář proskotačil celé hřiště a zavěsil nad rameno brankáře hostí – 5:0. Domácí svou hru uklidnili, ale v některých momentech až příliš, z čehož těžili Soběslavští, kteří dokázali snížit. Lukáš Karpíšek se prodral mezi obránci a zavěsil pod horní tyč – 5:1. Po vstřeleném gólu dostali hosté chuť a snažili se ještě s vývojem utkání něco udělat. Písek však ukázal svou kvalitu naplno, což dokumentovala trefa Zdeňka Javůrka do téměř prázdné branky – 6:1.

Třetí třetina už se spíše jen dohrávala, domácí si bedlivě střežili svůj náskok a přidávali další branky. Čtyřmi přesnými zásahy dokonali pověstnou desítku Tomáš Burkoň, Radek Volf, Zdeněk Javůrek a Jakub Šimoník. Mezi těmito brankami jeli domácí navíc ještě trestné střílení, které neproměnil Ondřej Gába. Písek se tak v nové sezoně zatím uvedl skvěle. Po dvou zápasech má na svém kontě šest bodů a může se v klidu dívat na další utkání.

Jindřich Setikovský (IHC Písek): První domácí zápas a hned dvojciferné vítězství, to se pochopitelně hodnotí snadno (smích). V důležitých okamžicích, i když jich v utkání nebylo mnoho, nás podržel brankář Mazuch. Soběslavští si dokázali přeci jen nějaké šance vytvořit. V dalším průběhu zápasu jsme začali, dalo by se říci, hrát až profesorský hokej. Mimo těchto chvil jsme však zápas drželi pevně v našich rukách. Chtěl bych pochválit celé mužstvo za dnešní předvedený výkon. Hráči si rozdělili body za góly i přihrávky. Musíme však zůstat na zemi, protože v této soutěži budou silnější mančafty, které na nás budou hrát jiný styl hokeje. Soběslav dnes hrála opatrně, hráči nedohrávali souboje, takže se nám hrálo dobře.

Jiří Macháček (Soběslav): Dnes to byl jednoznačný zápas. Domácí hráli v pohodě a byli o třídu lepší. Za stavu 2:0 a 3:0 jsme se ještě mohli vrátit do hry, ale neproměnili jsme šance. Písek vyhrál zaslouženě.