Písek porazil Kobru a druhou ligou proplouvá bez ztráty bodu i nadále

Písečtí hokejisté zvládli také další druholigové utkání a na konto jihočeského klubu přibyly další tři body. Soupeřem Písku byla pražská Kobra. Právě na jejím ledě tým od Otavy v uplynulém ročníku překvapivě ztrácel, nyní ale svěřenci trenéra Suchánka odjíždí z hlavního města jako vítězové. Po bezbrankové úvodní třetině poslal písecký tým do vedení v prostřední části Slavík a před polovinou utkání pak zvýšil hostující náskok Novák. Hráči Kobry sice dokázali rychlým gólem ve třetí třetiny snížit, další změny už ale utkání osmého kola nepřineslo a Písek po výhře 2:1 pokračuje ve své šňůře neporazitelnosti. Druhá liga pokračuje pro písecký tým ve středu, kdy k Otavě zamíří kádr Kolína.
Doplněno o ohlas trenéra Suchánka.
2.liga ČR, 8. kolo, so 10.10.2009
Kobra Praha
1:2
0:0, 0:2, 1:0
Branky a nahrávky: 41. Lang - 26. Slavík (Suchánek), 28. Novák (Květoň). Průběh utkání: 0:2, 1:2.
Písek: Pipek - Kalečík, Procházka P., Žlůva, Heršálek, Procházka R., Mazanec, Všetečka - Gába, Hovora, Hájek, Bláha, Ježek, Květoň, Šulčík, Míka, Suchánek, Slavík, Mošovský, Novák

Rudolf Suchánek, trenér Písku: „Je to pro nás velice cenné vítězství. Na Kobře je malé kluziště a soupeř potvrdil, že doma zahrát umí. Hráči ale plnili všechno, co jsem očekával a také nyní jsme tak vyhráli zcela zaslouženě. Pochválit bych chtěl Pipka, který si v brance vedl skvěle. Jak už jsem jednou říkal, na Kobře se nehraje jednoduše, za tři body jsme tak velice rádi.“