Písek podruhé v sezoně okusil hořkost porážky a podlehl týmu David Servis

Po úvodní siréně to přitom s píseckými akciemi vypadalo slibně, když hráči odcházeli do kabin za stavu 2:0. Dalších branek se diváci dočkali až v závěrečné třetině, k nelibosti Písku všechny do domácí brány. David Servis nakonec dokázal otočit vývoj utkání a minutu před koncem rozhodl o výhře hostujícího celku 3:2 David Janda.
KL mužů 2013/2014, 12. kolo, so 30.11.2013
David Servis ČB
2:3
2:0, 0:0, 0:3
Branky a nahrávky: 11. Sýbek (Řehoř), 17. Procházka (Nikodém) – 43. Vomela (Rob), 47. Vomela (Chaloupka, Suchánek), 60. Janda (Hanzal). Rozhodčí: Packa - Gruber, Horáček. Vyloučení: 6:10, navíc Dvořák (PIS) 5 minut - faul kolenem. Šulčík (DAS) 10 minut OT, nesportovní chování. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 280. Průběh utkání: 2:0, 2:3.
Písek: Mazuch – Burkoň, Dvořák, Neckář, Procházka, Jirků, Volf - Řehoř, Gába, Sýbek, Jungbauer, Nikodém, Korous, Šimoník, Stropnický, Březina, Vlk
David Servis ČB: Kučera – Bombic, Brus, Cikán, Chaloupka, Tupý, Radouch, Vomela, Zíka, Čížek, Fleischman, Hanzal Heindl, Janda, Lonsmín, Mikeš Dal., Pražák, Mikeš Dan., Rob, Suchánek, Šulčík.
Utkání mezi Pískem a Davidem Servis začali o trochu aktivněji hosté a snažili se o rychlou branku, Mazuch však proti soupeři zasáhnul několika solidními zákroky. Hra se však postupem času vyrovnala a misky vah začaly klesat na píseckou stranu. V čase 10:17 Jan Sýbek, po chytré přihrávce od Řehoře, uklízel puk do prázdné brány – 1:0. V šestnácté minutě hosté nabídli Písku první přesilovou hru a hráči ve žlutých dresech nabídkou nepohrdli. V čase 16:47 Filip Procházka stál ve správnou dobu u pravé tyče a bez větších potíží zvýšil vedení domácích na 2:0.

Vysoké tempo hry měl zápas i ve druhé části a útočný hokej se musel divákům zajisté líbit. Brankáři Mazuch i Kučera odváděli dobrou práci. Ve třicáté páté minutě divákům zatrnulo, když se po jednom souboji na ledě svíjel Stropnický. Ten musel opustit kluziště za doprovodu spoluhráčů a lékaře. Ve druhé části se diváci gólu nedočkali. Do závěrečné části tak hráči šli za stavu 2:0.

Na začátku třetí periody se poprvé dočkali hosté. V čase 42:23 Lukáš Vomela při přesilové nevystřelil od modré čáry a kotouč doplachtil až do písecké klece – 2:1. V čase 46:25 se David Servis dokonce dočkal vyrovnání. Lukáš Vomela stejně jako při prvním gólu hostů vystřelil od modré čáry a kotouč se zastavil až v Mazuchově bráně – 2:2. Rozuzlení přišlo v čase 59:02, kdy hosté zatlačili Písecké do jejich obranné třetiny a dlouho se nemohli vymanit z tlaku. Nakonec se prosadil David Janda po několika dorážkách z bezprostřední blízkosti – 2:3.

Radek Volf, asistent trenéra Písku: Musím uznat, že soupeř byl dnes lepším týmem. Většinu času jsme hráli v defenzivě, ale dobře jsme bránili. Výborně nám zachytal gólman. Dali jsme na 2:0, ale rozhodující bylo, že jsme hráli často v oslabení. Fauly tam z naší strany určitě byly, ale byly také na straně soupeře, které už ale rozhodčí skoro netrestal. Ke konci už nám kvůli tomu možná chyběly síly, protože jsme dohrávali jen s torzem týmu. Máme zraněné hráče, bylo tam dnes i vyloučení do konce zápasu. Petr Stropnický má vykloubené rameno – měl s ním problémy už dříve. Je to tvrďák, takže věřím, že ho to nevyřadí na dlouho. David Mazanec je zraněný, ale příští týden už snad bude k dispozici. Karel Mošovský si obnovil zranění třísel, takže musí být v klidu a Milan Kořánek nemohl hrát z pracovních důvodů. Kluky chci pochválit, protože bojovali až do konce. Všechna čest!

Roman Horák, trenér David servisu: Byl to vynikající zápas dvou vynikajících týmů. Myslím si, že jsme měli daleko víc ze hry. Byli jsme o malý krůček dopředu. Klobouk dolů před Pískem, byl to opravdu špičkový zápas krajského přeboru. Klíčových momentů bylo několik. První třetinu jsme hráli hodně dobrý hokej, ale prohrávali jsme 0:2. Soupeř se po jedenácti minutách dostal k nám do pásma a dal nám dva góly. Dobrá byla naše vůle po vítězství a bojovnost. Dali jsme kontaktní gól a i s trochou štěstí jsme vyhráli. Soutěž se teprve teď láme. Já říkám, že důležité je až play-off. Tohle jsou zápasy sice pěkné, ale v podstatě až tak o nic nejde. Až v play-off se začíná hrát hokej.