Písek po výhře nad Kadaní útočí na 6. příčku

Dvě branky Martina Bouze a vynikající výkon písecké obrany, který jistil zezadu gólman Michal Pinkas, přinesly Jihočechům další vítězství. V Kadani byl Písek lepším týmem, po zásluze si připsal vítězství a prodloužil svou neuvěřitelnou sérii, co se týká obdržených branek. V posledních jedenáctí zápasech inkasoval pouze dvanáctkrát!
1.liga, 38. kolo, st 5.2.2003
Kadaň
1:3
(0:0, 1:3, 0:0)
Branky a přihrávky: 29. Polanský (Kuchler, Kreuzmann) - 26. Kořánek (Mazanec), 35. Bouz (Hřebejk), 40. Bouz (Nedorost). Rozhodčí: J. Kubeš - Šilhán, Švejda. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. Diváci: 420
Písek: Pinkas - Všetečka, Pindiak, Bartoň, Němeček, Neckář, Jareš, Vokatý - Nouza, Mazanec, Hřebejk - Nedorost, Bouz, Míka - Kubeš, Šimek, Jelen - Kořánek, Vondrka.
Pokud se nejedná o tradiční okresní derby s Chomutovem, atmosféra na kadaňském zimním stadionu bývá vlažná. To se potvrdilo i ve středečním zápase s Pískem. Zatímco domácí už loňský postup do play-off neobhájí, před píseckými hokejisty se otevírá možnost postoupit do vyřazovacích bojů dokonce z šestého místa. To je po loňské baráži nějaké zlepšení!

V první třetině se hrál pěkný hokej. Písek ze zabezpečené obrany vyrážel do protiútoků. Martin Bouz se zatím jenom zastřeloval a netrefil prázdnou branku. Další šance spálili postupně Jelen, Šimek a Kubeš. Všechny šance domácích zlikvidoval skvělý Pinkas.

Ve druhé části se dostal Písek do vedení po chybě domácího obránce. Ten chtěl zachytit vyhozený puk, který směřoval na ujíždějícího Milana Kořánka, ovšem minul ho a Kořánek se v samostatném nájezdu nemýlil. Po hrubé chybě písecké obrany však Tomáš Polanský vyrovnal. Nerozhodný stav však ještě do konce druhé části zlomil dvěma góly Martin Bouz. Nejprve zužitkoval přihrávku Hřebejka a pak přidal veledůležitý gól do šatny při vyloučení kadaňského obránce Hoška.

Ve třetí třetině se domácí snažil o vyrovnání, na druhé straně Písečtí hrozili z brejků, ale brankáři už další branku nepřipustili. Minutu a půl před koncem ještě Kadaň zkoušela hru bez brankáře, ovšem Písek již dovedl zápas do vítězného konce.