Písek nadělil Havířovu šest branek

Písečtí hokejisté dokázali vrátit Havířovu porážku z 11. kola, když jej nyní na svém ledě porazili 6:2. Za domácí se trefilo šest různých hráčů, poprvé v sezóně byl úspěšný obránce Vokatý a loučící se Fryauf. Vítězný gól vstřelil již v první třetině Martin Šimek. Bylo to nejvyšší z šesti dosavadních vítězství Písku v této sezóně, gólů přitom mohli domácí střelit i více, měli celkem 55 střel na gólmana hostí. Díky výhře se předposlední Prostějov přiblížil na rozdíl jediného bodu, na jedenáctý Havířov se ztrácí bodů šest.
1.liga ČR, 24. kolo, so 6.12.2003
Havířov
6:2
3:0, 1:2, 2:0
Branky: 9. Vokatý (Nouza), 16. Kubeš (Veselý), 17. Šimek (Nedorost), 35. Fryauf (Štefan, Kubeš), 46. Jelen (Nedorost), 57. Míka (Šimek, Svoboda) - 27. Zdráhal (Vavruša), 37. Prokop (Zdráhal, Rimmel).
Rozhodčí: Jiří Dvořák - Martin Kreuzer, David Polonyi
Vyloučení: 3:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 700.
Písek: Šmíd - Svoboda, Všetečka, Neckář, Vokatý, Veselý, Procházka - Brož, Šimek, Míka - Jelen, Nouza, Nedorost - Fryauf, Štefan, Kubeš.
Havířov: Vrba - Rimmel, Machálek, Karlíček, Vavruša, Matějíček, Zavrtálek, Prokop - Dvořák, Culka, Staněk - Zdráhal, Volák, Csabi - Syřínek, Kočara, Tvrzlík.
Domácí hokejisté do zápasu vstoupili velice aktivně, na začátku si vytvořili dobrým pohybem značnou převahu. Havířovští se do útoku moc nedostávali, vždyť Šmíd v domácí brance musel vážněji zasahovat až v 7. minutě po střele Matějíčka. Hosté se v úvodu snažili o poctivou obranu, z níž případně vyráželi do brejků.

V 8. minutě o sobě dala vědět dnes velice aktivní řada Nedorost – Nouza – Jelen, ale slušně vytížený Vrba v brance hostí tentokrát ještě držel svůj tým nad vodou. Gól v těch chvílích doslova visel na vlásku a k radosti domácích opravdu po další akci přišel. Nouza vyhrál v útočném pásmu buly a následně Vokatý propálil od modré vše včetně Vrby. Zakrátko se znovu jiskřilo u brankáře Havířova, od modré pálící Veselý ani Vokatý neuspěli. Ve 13. minutě už mohlo být Píseckým zase radostněji, ale Jelen i Nouza po pěkné akci tváří v tvář Vrbovi selhali. Zvýšit se nakonec povedlo velmi snadno Kubešovi, šťastně se k němu totiž odrazila další Veselého střela, zbývalo nasměrovat puk do odkryté klece. O minutu později znovu propukla domácí radost, prosadil se i první domácí útok, puk za Vrbu dostal Šimek. V 17. minutě tak byl stav 3:0 pro Písek a o vítězi zápasu bylo prakticky rozhodnuto. Před první pauzou to nezměnil ani urostlý kapitán Panterů Zdráhal, přes domácí obránce se ke střele neprodral.

Druhá část začala opět kanonádou na Vrbu, čest hostů zachraňoval zase Zdráhal. Ve 27. minutě se mu podařilo nachytat studeného Šmída ranou mezi betony. V 11. minutě hosté sevřeli svého soupeře před Šmída, ten ale vyrazil jak střelu Rimmela, tak i Prokopa či Zdráhala. A tak udeřili na druhé straně Písečtí, skvostnou kombinaci se Štefanem zakončil do prázdné branky Fryauf, který se takto pěkně rozloučil se žlutomodrým dresem. Za dvě minuty hosté dokázali odpovědět stejnou mincí při přesilovce, Šmíd odrazil puk jen k volnému Prokopovi, ten se nemohl netrefit. Podruhé se odcházelo do šaten za stavu 4:2.

Havířovští Panteři byli během druhé třetiny domácím vyrovnanějším soupeřem, ale třetí dějství nabídlo opět obrázek ze třetiny první. Branky zase padaly už jen do sítě za Vrbou, poprvé se tak stalo v 56. minutě díky Jelenovi, kterému pozici připravil rychlonožka Nedorost. Poté domácí promarnili dvě dvojnásobné přesilovky, ale mrzet je to nemuselo, náskok měli dostatečný. Když už se zdálo, že se utkání jen klidně dohraje a skončí stejně jako v Havířově - 5:2 pro domácí tým, přidal dvě minuty před koncem šestý gól Míka.

Milan Mazanec (trenér Písku):
Bylo vidět, že jsme k dnešnímu zápasu přistoupili tak, jak by se mělo. První třetinu jsme vyhráli 3:0, a to dalo ráz zbytku zápasu, měli jsme ho pod kontrolou. Koncem druhé třetiny si hráči ale asi mysleli, že to půjde všechno samo, tak začali trochu sólovat, ale v kabině potom dostali za uši a třetí třetinu potom odehráli znovu velice dobře. Rozhodlo zase dobře pokryté střední pásmo, soupeř pak nevěděl, co hrát. Líbil se mi dneska Procházka, zvedla se i třetí lajna, Fryauf, který hrál dnes za nás poslední zápas, hrál také velice dobře a i brankář, přesto že pustil dvě branky, tak byl dost nevytížený. To co měl, tak v podstatě pochytal, takže také spokojenost.

Petr Prokop (hráč Havířova):
Já myslím, že zápas rozhodlo domácí mužstvo v první třetině, kdy docílili třígólového náskoku a pro nás pak bylo těžké ten náskok dotahovat. Ve druhé třetině jsme měli nápor, ale bohužel jsme neproměňovali šance. Ve třetí jsme už hráli vyloženě do útoku, otevřeli jsme obranu…Pátý gól nás už zlomil a potom už nebylo v podstatě o co hrát.