Písek má tři body, čisté konto a skalp prvního!

Po sérii nepovedených výsledků Písek ukázal, že hokej hrát rozhodně nezapomněl. Svědomitý výkon dozadu a nebezpečné rychlé protiútoky rozhodly vyrovnaný zápas proti Berounu. Výborný výkon předvedl v domácí kleci Špiler, který se může radovat z první nuly na svém kontě. Byl tak úspěšnější než dvojice jeho kolegů z Berouna Kameš a Pospíšil, ti však předvedli taktéž několik velice pěkných zákroků. O výsledku rozhodla přesilovka pět na tři, kterou dokázali Písečtí využít, do odkryté branky se trefil Škoda. Písek dokázal, že je na nadcházející důležité zápasy o udržení dobře připraven.
Střely: 26:30.
Písek: Špiler - Mucha, Kolda, Neckář, Veselý, Svoboda, Procházka, Vokatý, Bartoň - Brož, Šimek, Bouz - Jelen, Šmátrala, Nedorost - Štefan, Kubeš, Kořánek - Hřebejk, Škoda
Beroun: Kameš (30.Pospíšil) - Jelínek, Vaněček, Ševc, Braniš, Jareš, Ovčačík, Čížek, Holub - Besser, Šinágl, Frolík, Křesťan, Eiselt, Horčička, Slížek, Novotný, Jech, Víšek, Gengel, Klimenta
Poslední kolo svedlo týmy z opačných pólů tabulky. Letošní překvapení - tým Berouna, si měl na ledě Písku, pro změnu týmu, který nejvíce šokoval v sezóně minulé, pohlídat první místo. Písek naopak chtěl dokázat, že i když na cizích kluzištích příliš hrůzy nenahání, doma se jen tak lehce na lopatky položit nenechá. A snad i proto se hrál obranný a důrazný zápas, který nakonec přinesl pouze jeden jediný gól.

Že se mockrát za brankami červenat nebude, bylo jasné hned po několika minutách. V nich oba dva týmy ukazovaly vyspělou defenzívu, na led se šlo s rozkazem „odpracuj si to vzadu a útoč, jen když zbudou síly.“ Proto přišly první závary před brankami až při přesilovkách. Tu první měli hosté již v první minutě, poprvé důvěrněji seznámil Špilera s pukem Křesťan.

Hosté byli zpočátku tím týmem, který více narušoval jinak poklidný úvod. Zaujal průnik obránce Jareše, který v 6. minutě prokličkoval až před brankáře domácích. O tom, že Kameš v kleci Berouna mohl své již postarší kosti v klidu rozcvičit svědčí fakt, že Písek poprvé vystřelil až v sedmé minutě Brožem. Mezi tři tyče mířil až o dvě minuty později od modré Mucha.

Hra měla rychlé tempo, oba dva týmy však dodržovaly obranné taktiky bezchybně, Beroun potvrzoval, proč dostal ze všech týmů v soutěži nejméně gólů. Písecký tlak však s přicházejícími minutami vzrůstal a brzy vyvrcholil gólem.

Na počátku okamžiku, který rozhodl o celém osudu utkání, byl útočník domácích Štěpán Hřebejk. V 15. minutě si udělal z hostujících beků panáky, pak pořádně provětral Kameše a nakonec kroužil kolem obránce Jelínka tak dlouho až ho zmiňovaný hráč poslal k ledu. Nejprve musel v přesilovce úřadovat Špiler, na aktivního Eiselta a jeho nájezd vytáhl pravý beton. Poté však odešel za Jelínkem na lavici i jinak nejlepší zadák hostí Jareš a Písek výhody dvou mužů využil.

Bouz vyhrál buly, puku se ujmul napravo Škoda, mnohokrát si vyměnil puk s Koldou na modré až začali diváci pískat, poté konečně Kolda vypálil a Škoda dorazil. Kameš ležící na druhé straně branky byl proti jeho střele bezmocný. 1:0

Asi nikdo netušil, že gól v čase 15:18 bude posledním. Zvláště když o dvě minuty později předvedl Eiselt parádní číslo na modré a následným křížným pasem předložil jednomu ze svých spoluhráčů gól. Ten ho nezklamal, Špiler byl překonán, rozhodčí však gól kvůli posunuté brance neuznal.

Hned po zahájení druhé třetiny pálil nebezpečně hostující Slížek, Špiler však formu v šatně nenechal. Poté byl na čtyři minuty vyloučen Bartoň, hosté se sice dlouho nemohli vůbec dostat do pásma, pak však otřel Jareš svojí dělovku od modré o horní tyčku Špilerovy klece.

Šancí bylo jako šafránu, když však přišla, přímo volala po gólu. Jedna taková přišla v 26. minutě, domácí hračička Nedorost svou kličkou na zkušeného Kameše vyzrát nemohl. Na druhé straně odpověděl Frolík. Měl k dispozici puk, prostor i čas, Špilerovi stačil na vyřešení situace levý beton.

Šance hostů v polovině třetiny začaly výrazně převyšovat akce domácích, nedůrazná koncovka, nepřesná a ukvapená střelba Medvědů ale výrazně pomáhaly domácímu brankáři. Ten se opět vytáhl ve 30. minutě, Šinágl efektní nájezd gólem nezakončil, lépe si nevedli při vyloučení Brože ani Eiselt, Křesťan a další. Špiler jenom kroutil hlavou zprava doleva, jak střely většinou těsně míjely jeho klec. Ta byla dnes zakletá, kouzlil v ní šaman Špiler.

Písek však čas od času připomínal, že se hraje na jeho kluzišti, zvláště Šimek ve 34. minutě a mladý Škoda – ten nedal ve 40. minutě další samostatný nájezd, mohli náskok ještě navýšit. Proti však stál vystřídavší brankář Pospíšil, Kameš odstoupil po polovině utkání.

I ve třetí třetině se hrál vyrovnaný hokej, Písek se do defenzívy zatlačit nenechal. Branku mohl dát sváteční střelec Kořánek, který však své čekání na druhý gól v sezóně neukončil. Na druhé straně rozezvučel Špilerovu masku Novotný, jinak zase zněla tyčka, kterou zasáhl o něco později Holub.

Pomalu přicházel závěr utkání, hosté však útočili do plných a značně neuspořádaně, Písek se tak často dostával do protiútoků. V nich se ale většinou útočící hráč při finální nahrávce ukvapil a nenahrál přesně. Případ Šmátraly a Kořánka. Naproti tomu Beroun finální nahrávky zvládal, ukvapoval se až při střelbě. Případ Eiselta a Slížka.

V 57. minutě rozpoutala obranná dvojice Neckář – Vokatý kanonádu od modré, Pospíšil, schovaný za klubkem hráčů, pouze čekal, kam a jestli ho střely trefí. A protože pozičně vykrýval branku bezchybně, puk ho třikrát skutečně zasáhl.

V závěru utkání se strhla mela, to když osm sekund před koncem nabodl nenápadně holí Slížek juniorského reprezentanta Slovenska Muchu, který se skácel na led. Závěrečná osmisekundová power-play již na konečném výsledku nic nezměnila.

A tak se stalo, že Písek Beroun porazil.

Milan Mazanec (trenér Písku):
Bylo vidět, že nás soupeř trochu podcenil. Potom jsme využili přesilovku a měli jsme i další vyložené šance na zvýšení, mohli jsme proměnit pár nadějných brejků. Oproti minulým zápasům se zlepšila defenzivní hra, a navíc nám velice dobře zachytal Špiler. Soupeře jsme do šancí moc nepouštěli, s takovýmto výkonem se Písek o záchranu bát nemusí.

Žádný z trenérů Berouna se na tiskovku nedostavil.