Písek má další bod, soupeř ale opět dva

Dramatické utkání se od začátku vyvíjelo pro Písecké příznivě, v 15. minutě se dokonce ujali na ledě vedoucího týmu barážové skupiny vedení. Kořánkovu přihrávku přetavil v úvodní branku Martin Šimek (na obr.). Znovu se ale opakoval scénář z posledního utkání Písku s Vajgarem, kdy svěřenci trenérů Setikovského a Šperla polevili v závěrečné třetině a přišli o vedení. Domácí otočili během 4 minut dvěma brankami skóre, radost ze čtvrté výhry v řadě jim ale zkazil 19 vteřin před koncem při power-play a dvojnásobné přesilovce Písku Jaroslav Polák. Ve druhé minutě prodloužení rozhodl o dvou bodech pro domácí Prostějov Piecha z trestného střílení nařízeného za podražení.
1.liga ČR, baráž, po 21.3.2005
Prostějov
3:2p
0:1, 0:0, 2:1 - 1:0
Branky: 50. Volák (Luka), 54. Kašík (Fojtík), 62. Piecha (TS) - 15. Šimek (Kořánek), 60. Polák.
Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: .
Písek: Svoboda - Burkoň, Kubeš, Lupač, Chvojka, Mainer, Neckář - Zika, Filipi, Jelen - Lála, Šimek, Kořánek - Míka, Polák, Kica - Jelínek, Rambousek, Řehoř.
Zápas začal velmi opatrně. Oba týmy se soustředily převážně na bránění. Písek velmi dobře držel obranné pásmo a vyhrával prakticky všechna vhazování. V 15. minutě po jednom takovém buly před Hrazdírou vypálil od modré Milan Kořánek a jeho střelu dorazil do sítě Martin Šimek. Písek byl v první části o něco důraznější, ovšem nedokázal svůj náskok zvýšit.

Druhá třetina byla jako přes kopírák. Písečtí opět pravidelně vyhrávali všechny buly. Navíc se ještě více stáhli a bránili modrou čáru. Občas zahrozili brejkem. velmi dobře si počínali i při oslabení.

Ve třetí třetině se domácím začalo dařit na vhazování, zlepšili hru a v 50. minutě i vyrovnali skóre. Milan Volák se protáhl mezi dvěma beky a propasíroval puk přes Svobodu do sítě. Za necelé čtyři minty už domácí vedli. Akci třetího útoku zakončil úspěšně mladík Martin Kašík, který dotlačil puk po zemi do sítě. V závěru sudí Skoupý vyloučil dva hráče domácích, Písek odvolal brankáře a 19 vteřin před sirénou Polák vyrovnal. Od modré čáry ho našel na křídle kapitán Mainer a Jaroslav Polák vymetl vingl Hrazdírovy klece. Byl to krásný gól v kriticky důležitou chvíli, Hrazdíra se již nestačil přesunout.

V prodloužení nejprve Svoboda vychytal skvěle nájezd obránce Hunkese. Hned o chvíli později jel další nájezd opět zadák, tentokrát Doseděl. Fauloval ho Šimek a rozhodčí nařídil trestné střílení. Prostějovští sáhli k tradičnímu exekutorovi Martinu Piechovi, který nezaváhal.

Miroslav Šperl (trenér Písku): Byl to dneska hodně dramatický zápas, v němž jsme dvě třetiny hráli hokej na slušné úrovni. Dlouho jsme drželi jednobrankové vedeni, ale bohužel jsme nevyužili žádnou ze šancí na zvýšení. Ve třetí třetině jsme se opět dostali pod tlak, nebyli jsme schopni vyhodit puk a z toho tlaku přišla branka z přesilovky, potom jsme dostali na 1:2. Těsně před koncem jsme začali hrát přesilovku pěti na tři, tak jsme odvolali brankáře a bylo to šest na tři. Podařilo se nám vyrovnat 19 vteřin před koncem. V prodloužení jsme udělali hrubou chybu a po faulu bylo nařízené trestné střílení, v němž domácí rozhodli.
Bylo to hodně dramatické, emotivní utkání hlavně ze strany prostějovských diváků, které mělo dobrou prvoligovou úroveň, ale bohužel pro nás opět se smutným koncem.