Písek je v novém roce stále stoprocentní

Také druhý zápas s mužstvem ze skupiny Západ zvládli Písečtí velmi dobře a zaslouženě vydolovali plný bodový počet. Zvláště v prvních dvou třetinách byli lepším týmem, a protože svoji mírnou převahu dokázali vyjádřit i střelecky, svítilo po 40 minutách na ukazateli 4:0. O dvě branky Písku se opět postarali obránci - Vokatý a úvodním gólem Jiří Svoboda, zbylé trefy padly z holí Vondřicha, Hovory a Mikesky. Hosté ze Sokolova se dokázali prosadit až v poslední třetině za rozhodnutého stavu 5:0 pro domácí.
Stínem utkání pro domácí je však zranění a odstoupení dvou produktivních útočníků Radka Hovory a Karla Mošovského.
2.liga ČR sk. STŘED, 24. kolo, so 12.1.2008, Zimní stadion Písek
Sokolov
5:2
1:0, 3:0, 1:2
Branky a nahrávky: 18. Svoboda (Míka, Kořánek), 26. Vondřich (Nikodém, Filipi), 28. Hovora (Vondřich), 32. Vokatý (Řehoř, Mikeska), 42. Mikeska (Řehoř, Slavík) - 43. Dobřemysl (Kukla), 49. Pavlas (Kukla).

Rozhodčí: Nečas - Ledinský, Sekula.
Vyloučení: 6:6 + Burkoň (P) a Kukla (S) 10 min.
Využití: 1:1. V oslabení: 0:0.
Diváci: 460.

Písek: Pinkas - Burkoň, Svoboda, Vokatý, Kalečík, Kříž, Hauer - Kořánek, Míka, Řehoř - Hovora, Mošovský, Kašpar - Vondřich, Nikodém, Filipi - Kica, Mikeska, Slavík
Sokolov: Závorka, od 33. min Schafhauser - Pech, Loskot, Diblík, Ozom, Pavlas, Formánek, Polesný, Veverka, Nový, Soukup, Dobřemysl, Kukla, Jor, Vrba, Sopr
Lépe začali podle předpokladu domácí, kteří si vypracovali v první pětiminutovce dvě nebezpečné akce, ale Kica ani nově příchozí Slavík gólmana Sokolova Závorku nepřekonali. Hosté začali trochu zakřiknutě a v první třetině neznamenaly jejich útočné pokusy velké nebezpečí pro domácího brankáře Pinkase. Písek svoji optickou převahu dokázal zúročit v 18. minutě, kdy při přesilovce Míka přes celé pásmo našel najetého obránce Svobodu a ten prostřelil Závorku u pravé tyče.

Ve druhé třetině si sice první zákrok připsal domácí Pinkas, solidní střelou ho prověřil sokolovský Jor, ale takřka všechny zaznamenání hodné momenty se udály před brankou hostů. Prvním z nich je povedená kombinace celého útoku Písku, která vyústila v nezištnou přihrávku nepokrytému Vondřichovi a desátý gól nejlepšího letošního píseckého střelce. S velkou chutí hrající Vondřich měl svůj podíl také na třetí písecké brance, když vybídl Hovoru, aby z mezikruží golfákem zvýšil na 3:0.

Tři minuty po půli zápasu ukončil své působení na ledě gólman hostů Závorka, když krátce před tím propustil mezi betony nenápadné nahození Vokatého od modré – 4:0. Náhradníka Schafenhausera brzy potom prověřil Nikodém, ale další branku již nepřidal. Také hosté se v závěru třetiny dostali do několika šancí, nejblíže k prvnímu rozesmutnění Pinkase byli Vrba s Kuklou, ale písecký gólman své mužstvo podržel.

I poslední třetina začala v duchu těch předchozích – Písečtí si v sobotu tentokrát věděli v koncovce rady, což dokázal ve 42. minutě Mikeska, jenž mazácky zadovkou usměrnil puk za záda Schafenhausera. Při následné přesilovce po faulu Svobody se konečně dočkali i hosté, kteří využili útočného výletu domácího beka Burkoně a v situaci dvou na jednoho překonal Pinkase Dobřemysl. Domácí to nevykolejilo a dál vědomi si náskoku mohli hrát uvolněně. Sami mohli náskok ještě navýšit, ale Kalečík trefil od modré jen levou tyč branky.

Lépe si vedl hostující bek Pavlas, který překvapil gólmana Pinkase ukrytou, ale o to nebezpečnější střelou od modré. Puk doplachtil vzduchem přesně do růžku branky a pohled na skóre rázem nebyl pro hosty již tak krutý. Sokolov se snažil ještě s výsledkem něco udělat, ale hráči Písku si již dokázali veškeré útočné ambice hostů pohlídat, potrestáno nebylo ani závěrečné, v zápase třetí vyloučení Vokatého.

Stínem utkání pro domácí je však zranění a odstoupení dvou produktivních útočníků Radka Hovory a Karla Mošovského. Také novic v písecké sestavě Josef Slavík, který se uvedl asistencí na poslední gól Mikesky, nevyvázl z utkání zcela v pořádku, v jednom ze soubojů si totiž přivodil tržnou ránu na uchu.

Trenér Sokolova Karel Potužník:
Myslím si, že to bylo útočné utkání, v němž byl Písek lepší hlavně v produktivitě. Šancí bylo na obou stranách asi stejně, ale v produktivitě byli domácí jednoznačně na výši. Většinu šancí, co měli, tak proměnili. My bohužel ne. Třeba třetí třetinu jsme prohráli tři nula, ale přitom na střely jsme ji vyhráli my 15:7. Produktivita nám selhala. Na druhé straně si cením u našich hráčů, že to nevzdali ani za stavu pět nula a hráli až do konce. Myslím si, že zápas jsme odehráli velice dobře, věděli jsme, že soupeř je velice dobrý a má plno zkušených hráčů, postavení v tabulce jeho síle odpovídá. S naším výkonem můžeme být, jak říkám, spokojeni, s výsledkem ne.

Jan Rybáček, trenér Písku: „Cením si toho, že jsme vyhráli a získali tak další body do tabulky. Je důležité, že vyhráváme, protože potom je psychika na správném místě. Nebyl to jednoduchý zápas, Sokolov má velmi slušný kádr, který má dobrý přechod do útočné činnosti. My jsme odskočili na 5:0, pak přišel trošku výpadek, dostali jsme dvě branky ale to tak bývá. Obdržené góly padly po naší neukázněnosti některých hráčů, se kterými to ještě probereme. Dobrý výkon mužstva vydatně podpořil Michal Pinkas, který vychytal spoustu složitých situací, takže bych mu chtěl rozhodně poděkovat. Bohužel se dnešní utkání neobešlo bez zranění. S přitahovačem třísel bude mít zřejmě dlouhodobý problém Radek Hovora, Karla Mošovského trápí ramenní klíček.“