Písek je poslední...

Písečtí se stále nemohou dostat z velké krize, která je přivedla až na samé dno tabulky první ligy. Hokejisté Písku vedení jen trenéry Rambousem se Slabým sice vedli po dvou třetinách o jednu branku, ale tento rozdíl domácí Panteři ve třetí třetině brzy smazali a nakonec přidali ještě další tři trefy navrch. Havířovské poslal v 16. minutě do vedení Šmíd, ve druhé třetině vývoj zápasu za Písek obracel Nedorost se Štrachem, bohužel v posledních 20 minutách už kapituloval opět jen Pinkas, a to dokonce čtyřikrát…
1.liga ČR, 11. kolo, so 18.10.2003
Havířov
5:2
1:0; 0:2; 4:0
Branky:16.Šmíd (Volák, Zdráhal), 42. Volák (Syřínek), 47. Volák (Zdráhal, Říha), 52.Říha, 59.Žůrek - 29.Nedorost (Neckář), 35.Štrach (Jelen). Rozhodčí: Skoupý. Vyloučení: 9:5 + Hebar(Hav) 5min. Využití: 1:2. V oslabení: 2:0. Diváci: 1300.
Havířov: Vojtek - Rimmel, Machálek, Karlíček, Vavruša, Matějíček, Tůma, Zavrtálek, Šmíd - Dvořák, Polončič, Žůrek - Zdráhal, Říha, Csabi - Syřínek, Kočara, Hebar - Volák, Saj.
Písek: Pinkas - Veselý, Všetečka, Vokatý, Štrach, Svoboda, Neckář, Procházka - Mácha, Šmátrala, Kořánek - Brož, Bouz, Míka - Nouza, Nedorost, Květoň - Jelen, Šimek, Štefan.
Milan Rambous, který v sobotu v Havířově pomáhal kolegovi Karlovi Slabému, viděl zápas z písecké lavičky takto:

Do utkání jsme vstoupili dobře, naše obrana pracovala spolehlivě, pokrývali jsme už střední pásmo. Potom byl při oslabení 5 na 4 faulován Květoň, za což byl nepochopitelně vyloučen, takže jsme šli do tří. Neubránili jsme se, gól dával Šmíd - 1:0.

Vývoj druhé třetiny navazoval na děj z první. Opět jsme měli nějaké šance, domácí museli faulovat, a tak jsme měli několik přesilovek, z nichž jsme dvě využili Nedorostem a Štrachem – 1:2.

Třetí třetina začala zbytečnou chybou Šimka při naší přesilovce, Volák zachytil jeho nepřesnou nahrávkou a vyrovnal na 2:2. O další změnu skóre se zasloužil ztrátou puku Nedorost, z protiútoku zvyšoval opět Volák na 3:2. Další gól padl opět v naší přesilovce, Všetečka na modré namazal Říhovi a bylo to rázem 4:2… Skóre se uzavřelo při naší power-play, kdy Nedorost opět nahrál soupeři – 5:2.

Ani v té třetí třetině, kterou jsme prohráli 0:4, nás domácí nepřehrávali, jenomže nás sráželo to, že neumíme hrát ukázněně. To předvedli především zkušení hráči, kteří by naopak měli být oporami.