Písek doma předvedl další solidní výkon, body se přesto stěhují na konto kadaňského favorita

Písečtí hokejisté jakoby v první lize stále dokola poslouchali nelibě znějící evergreen. Ve středečním domácím duelu s Kadaní se dlouho prezentovali kvalitní hrou a po zásluze se ujali vedení, nakonec jim ale znovu zbyly jen oči pro pláč…
1.liga ČR, 31. kolo, st 12.12.2012
Kadaň
1:4
0:0, 1:1, 0:3
Branky a nahrávky: 31. Dalecký (Semrád, Petruška) - 40. Ton (Mazanec, Jíra), 45. Charousek (Jíra), 48. Charousek, 60. Seman (Szakal, Lučka). Rozhodčí: Pavlovič - Špůr, Zavřel. Vyloučení: 5:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 340. Střely na branku: 34:24. Průběh utkání: 1:0, 1:4.
Písek: Halmoši - Makovský, Růžička, Boháč, Semrád, Kužel, Drtil, Kříž - Rod, Šperger, Kubeš - Dalecký, M. Heřman, Petruška (41. R. Heřman) - Ferebauer, Vlček, Polodna - Marek, Kučera, Vaniš.
Kadaň: Hanuljak - Trefný, Prošek, Schmidt, Szakal, Bartejs, Lučka, Opalek, Mazanec - Jíra, Charousek, Ton - Ondřej, Kůs, Mainer - Seman, Hanták, Hrabák - Andres, Chlouba, Stoklasa.
Skóre úvodní dvacetiminutovky plně koresponduje s obrazem hry. Z nepříliš urovnané a bojovné hry se narodilo jen minimum rušných momentů. Domácí celek působil přece jen aktivnějším dojmem a před kadaňskou brankou stráženou Hanuljakem bylo nebezpečněji než na protější straně. Změny skóre se ale písečtí hokejoví fandové do přestávky nedočkali.

Prostřední dějství chladné a spoře zaplněné ochozy píseckého stadionu přece jen rozehřálo. Domácí hráči v něm prokazovali nespornou snahu poprat se o vítězství a Hanuljak měl o dost víc práce než jeho protějšek Halmoši. S příchodem druhé poloviny utkání učinili Jihočeši spravedlnosti zadost a ujali se v zápase vedení – Semrádovu střelu neudržel kadaňský gólman pod svou kontrolou a Dalecký měl před odkrytou brankou snadný úkol. Vstřelený gól rozhodně nemusel v dalších minutách zůstat „sirotkem“, Písečtí už ale žádnou ze svých brankových příležitostí nevyužili. Namísto dalšího zúročení sympatického výkonu přišel krutý trest. V přesilovce severočeského favorita zbytečně fauloval domácí forvard Petruška a jeho spoluhráči se museli bránit ve třech. Těsně po návratu vyloučeného Polodny na led zafungovala vydařená kadaňská kombinace, na jejímž konci byl Tonův vyrovnávající gól.

Výsledkově otevřená partie se nakonec z pohledu píseckého týmu dočkala příliš hořkého rozuzlení. Hlavní roli sehrál v polední části hry zkušený kadaňský útočník Charousek. Po necelých pěti minutách dostal od domácích luxusní prostor a parádní střelou z hranice kruhu poslal svůj tým do vedení. O dvě a půl minuty později se tentýž hráč nejlépe orientoval v nepřehledné situaci před Halmošiho klecí a jeho druhý zásah v utkání vzal Jihočechům definitivně vítr z plachet. Jejich křečovitý boj s pozornou defenzívou soupeře vyústil v závěrečnou power play vylepšenou o vyloučení hostujícího Ondřeje. Písecký celek se v početní výhodě dostal do tlaku, namísto vyrovnání ale inkasoval počtvrté – Semanovo vyhození puku z obranné třetiny nabralo odrazem o mantinel gólový směr a kadaňská střídačka mohla definitivně slavit.

Jindřich Setikovský, IHC Písek: "Už několik zápasů je to v podstatě o tom samém. Po dvě třetiny jsme byli lepším týmem než Kadaň. V té druhé jsme se zaslouženě dostali do vedení, ale vzápětí jsme nedokázali proměnit další šance. Pak přišla nedisicplinovanost našeho hráče v podobě zbytečného faulu, který nás poslal do tří. Místo toho, abychom po druhé třetině vedli vyšším rozdílem, jsme tak nabídli soupeři možnost vyrovnat, a ten ji využil. V poslední třetině po inkasované druhé brance už Kadaň potvrdila své kvality a postavení v tabulce."

Zdeněk Skořepa, SK Kadaň: "Jsme rádi za tři body, o kterých rozhodl mimo jiné i šťastnější závěr. Mrzí nás ale, že jsme se v Písku neprezentovali hrou, jakou bychom si představovali. Soupeř dobře napadal, zachytával naše rozehrávky, z jehož pramenila řada nebezpečných situací před naší brankou. Myslím, že nás v utkání výrazně podržel brankář."