Písek dokázal přetlačit i Kolínské Kozly

Písečtí hokejisté se dostávají do formy - přesvědčili o tom dalším vítězstvím na cizím ledě v zápase 8. kola v Kolíně. Výhra se však nerodila nijak lehce, Písečtí prohráli první třetinu a vítězný gól vstřelili až pět minut před koncem. První a rozhodující třetí trefu dosáhl produktivní Vladislav Kubeš, o druhý úspěch hostů se zasloužil David Míka. Svěřenci trenérů Šperla a Slabého si tak připsali čtvrtou výhru v řadě a pomalu se derou tabulkou vzhůru - již jsou na páté pozici.
2.liga ČR sk. STŘED, 8. kolo, ne 16.10.2005
Kolín
2:3
1:0, 1:2, 0:1
Branky a nahrávky: 6. Pomichálek (Luciak), 39. Tecl (Matalík) - 26. Kubeš (Květoň), 33. Míka (Kašpar, Řehoř), 55. Kubeš (Procházka Pavel).

Rozhodčí: Chlaň - Ježek, Mergl. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1.

Kolín: Lev - Vobořil, Domkář, Šlemenda, Matalík, Novák, Franc - Skokan, Domkář, Tecl, Pomichálek, Luciak, Čtvrtečka - Miška, Ertel, Šebesta.
Písek: Pinkas (Kubiš) - Peroutka, Oranský, P. Procházka, Hauer, F. Procházka, M. Procházka (od 40. Pindiak) - Kašpar, Míka, Řehoř - Květoň, Kubeš, Mikeska - Maroušek, Pošmourný, Kica.
V nepříliš atraktivním duelu Kozlové dlouho vedli, když se po chybě hostující obrany trefil Milan Pomichálek. Písek šel ve druhé části do vedení, když vyrovnával Vladislav Kubeš a v přesilovce skóroval David Míka. Kolín těsně před přestávkou vyrovnal. Martin Tecl po buly trefil horní tyč a o několik vteřin později ze stejného místa propálil Michala Pinkase. Gólmani byli asi nejlepšími hráči obou týmů, ale Jakub Lev musel ještě potřetí lovit puk ze své sítě, který za jeho záda poslal opět Vladislav Kubeš. Hosté si z vyrovnaného utkání vezou tři body a jelikož měli v závěrečné třetině více sil, jsou asi zasloužené.

Úvodní část příliš zajímavého divákům nenabídla. Kolín šel do vedení už v šesté minutě, kdy obránce hostí v nouzi zpoza branky namazal MILANU POMICHÁLKOVI, 1-0. Kozlové měli další velkou šanci o chvíli později, kdy Libor Domkář prokroužil útočným pásmem a nabídl tutovku Martinu Teclovi, jenže jeden z bránících hráčů se obětavě vrhl do brankoviště a puk zastavil. Ve zbytku prvního dějství se už nestalo nic, co by stálo za zmínku a domácí tak šli do kabin za nejtěsnějšího vedení.

Ani druhá třetina nevybočovala z ligového podprůměru. Výjimkou byla vyrovnávací branka, když Tomáš Květoň krásnou kolmicí vyslal dopředu VLADISLAVA KUBEŠE a ten nadvakrát překonal Jakuba Lva, 1-1. Písek se po vyrovnání dostal k několika příležitostem, ale Míkovu teč Oranského střely od modré zlikvidoval kolínský gólman a střela Lukáše Hauera od modré čáry skončila na tyči. Vzápětí šel Koln do oslabení a hosté se ujali vedení. Václav Kašpar vyzval přihrávkou zpoza branky ke skórování DAVIDA MÍKU, 1-2. V gólově nejbohatším prostředním dějství to ale ještě nebylo vše. Dvě minuty před koncem vyhrál Libor Domkář buly, MARTIN TECL trefil horní tyč, ale následně z téměř stejného místa po Matalíkově přihrávce propálil Michala Pinkase, 2-2.

Ani třetí část se nijak nevymykala průběhu prvních čtyřiceti minut. Jenže Kolínu docházely zcela evidentně síly a zejména Domkářova formace se po ledě doslova ploužila. Není se čemu divit, když jsme téměř všechna utkání od poloviny odehráli na dvě lajny. Hosté toho dlouho nedokázali využít, když nás držel nad vodou skvělým výkonem Jakub Král, ale i on musel nakonec kapitulovat. Šest minut před koncem doklepl střelu Pavla Procházky do sítě opět VLADISLAV KUBEŠ a dal vítězný gól utkání, 2-3. Závěrečný tlak Kozlů už měl jen platonický charakter a nepomohla ani hra bez brankáře, protože první útok byl doslova utavený a sotva na ledě bruslil.

František Kalivoda (trenér Kolína):
Obraz byl stejný jako v každém zápase. Začali jsme dobře. Problém ale nastal ve druhé třetině, když si kluci mysleli, že se soupeř porazí sam a dvakrát jsme inkasovali. Písek byl pohyblivější, ale my měli uhrát výhru. Zamezili nám důsledný forčeking, odpadli jsme trochu fyzicky a také mi trochu u kluků trochu scházela i chuť po gólu.

Karel Slabý (trenér Písku):
Věděli jsme, že Kolín je nepříjemný soupeř, což se jen potvrdilo, navíc hrál doma a potřeboval vyhrát. Byl na nás hodně nabuzený a po naší chybě v obraně se ujal vedení. My jsme měli opticky víc ze hry, ale nedařilo se nám proměňovat šance. Protrhli jsme to až ve druhé třetině, kdy jsme vyrovnali a po gólu Míky v přesilovce šli do vedení. Bohužel jsme v závěru třetiny dostali nešťastný gól a bylo zase vyrovnáno. Poslední třetinu jsme soupeře přehráli, vítězný gól padl ale až z Kubešovy dorážky. Bylo to pro nás nepříjemné utkání, domácí hráli hodně nečistě. Do utkání nenastoupil náš kapitán Kořánek, který se zranil na tréninku.