Písek bude bojovat o postup do II. ligy!

Písečtí hokejisté zvládli i druhé vzájemné měření sil se Slavojem Velké Popovice a zaslouženě míří do rozhodujících bojů o postup do druhé ligy. V odvetě se Středočeši ukázali v úplně jiném světle a z ustrašeného týmu juniorů se za týden stal dravý a sebevědomý tým. Domácí měli sice většinu zápasu navrch, ale definitivně zlomit odpor soupeře se jim podařilo až po polovině utkání. Jelikož Písečtí na ledě Velkých Popovic zvítězili 6:2, domácí výhra 9:4 je s přehledem posílá dál. Na snímku střílí pátý gól svého týmu Jan Sýbek.
KL mužů 2014/2015, 2K, ne 22.3.2015
Velké Popovice
9:4
1:2, 5:1, 3:1
Branky a nahrávky: 2. Ciboch, 22. Ciboch (Mošovský, Novák), 25. P. Procházka (Sýbek), 35. Slavík (Sýbek), 36. Sýbek (Jungbauer, Slavík), 40. Gába (Řehoř), 48. F. Procházka (Ciboch), 54. Novák (Ciboch), 60. Sýbek (Šimoník) - 4. Čásenský (Honc), 5. Čásenský (Honc), 33. Freisler (Maňas), 46. Vacek (Freisler) Rozhodčí: Valenta - Rubáš, Vavruška. Vyloučení: 12:7. Využití: 2:2. V oslabení: 2:0. Diváci: 1142. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 6:3, 6:4, 9:4.
Písek: Kafka (41. Hauser) – Jirků, Kudrna, Koutenský, F. Procházka, Hřebíček, P. Procházka, Tajbl, Vejda – Mošovský, Novák, Gába, Slavík, Jungbauer, Sýbek, Vlk, Ciboch, Řehoř, Volf, Šimoník, Duchoň
Velké Popovice: Kotka – Kaucký, Vacek, Čásenský, Černý, Freisler, Honc, Kukačka, Hažal, Hornin, Široký, Tabáček, Teršíp, Muzika, Mrva, Rejza, Šimáček

Do utkání šli podpořeni vysokým vítězstvím z prvního utkání na ledě soupeře a k postupu do dalších bojů stačilo prohrát méně než o čtyři branky. V úvodním dějství se Píseckým navíc povedl start do zápasu. Na konci 2. minuty využil nepřesné rozehrávky brankáře David Ciboch a zaváhání potrestal prvním gólem – 1:0. Hosté ale v dalším průběhu první části ukázali, že se o postup ještě porvou. V rozpětí jedné minuty se nejprve v početní výhodě trefil Štěpán Čajanský a stejný hráč Popovic následně také úspěšně završil přečíslení 2 na 1, přičemž vystřelil svému týmu vedení.

Další změny prvních dvacet minut již nepřinesly, leč byl blízko další brance aktivně hrající Čajanský, díky pozornému zákroku Kafky ale zůstal stav stejný. Po první třetině byli hosté blíže vítězství a křesali naději na postup ze skupiny, prostřední fáze zápasu ale vyzněla jednoznačně pro domácí borce. Zkraje třetiny se podruhé v utkání trefil David Ciboch, který dokonale využil přihrávky od Mošovského a úspěšně nasměroval puk nad lapačku popovického brankáře – 2:2.

Vyrovnávací trefa vnesla na domácí hokejky herní pohodu a na začátku 25. minuty Písek opět vedl. Na modré napřáhl Pavel Procházka a jeho rána se zastavila až za zády brankáře Kotky. Jenže na třetí trefu Píseckých hosté našli odpověď a v polovině utkání byl stav opět remízový. Před Kafkou úspěšně dorazil kotouč Adam Freisler a upravil skóre na 3:3. Třetí branka Popovic byla první a zároveň poslední, kterou hosté u Otavy ve druhé třetině vystřelili, další průběh druhých dvaceti minut už patřil jen domácím.

Čtvrté branky písečtí hokejisté docílili v pětatřicáté minutě. Sólovým průnikem prošel obranou soupeře Sýbek a následně předložil kotouč na hůl Daniela Jungbauera, jenž zametl kotouč do odkryté části brány. Stejná dvojice zařídila také další branku Písku, avšak tentokrát se prosadil Jan Sýbek. Ze strany Píseckých to stále ještě nebylo z druhé třetiny vše. V poslední minutě se zapsal mezi střelce také Ondřej Gába, který se dobře zorientoval v závaru před brankou soupeře a upravil na průběžných 6:3.

Písek pevně převzal jak zápasové, tak i postupové otěže do svých rukou a ve třetí části se objevil v brance domácích teprve šestnáctiletý dorostenec Martin Hauser, který zažíval v seniorském hokeji premiérový start. Po pěti minutách hry připustil první a zároveň poslední kapitulaci, kdy po rychle sehrané akci zakončoval prakticky do prázdné brány Martin Vacek – 6:4. Poté už patřila hra opět pouze domácím.

Sedmý gól obstaral svému týmu Filip Procházka, který se prokličkoval s pukem až před branku Popovic a nadvakrát Kotku překonal. Další branku poté zaznamenal Václav Novák, jenž se obtočil kolem hostující branky a zasunul puk k bližší tyči. Poslední devátá trefa padla rovných jedenáct vteřin před závěrečnou sirénou, kdy na konečných 9:4 upravil Jan Sýbek. Písečtí ovládli sérii s Velkými Popovicemi a v boji o druhou hokejovou ligu postupují dál.

Roman Vlček, trenér Písku: Už z Popovic, kde jsme vyhráli o čtyři góly, jsme si přivezli slušný náskok. Tomu i odpovídala i první třetina, kdy jsme do utkání vstoupili trochu vlažněji. Ve druhé třetině už jsme převzali otěže zápasu do vlastních rukou a vytvořili jsme si dostatečný náskok. To vyvrcholilo tím, že ve třetí části už jsme některé hodně vytížené hráče nechali odpočívat a zahráli si i všichni kluci z lavičky.

Zbyněk Kukačka, trenér Velkých Popovic: Dneska jsme půlku zápasu drželi krok. Pak Písek ukázal svou sílu a dal nám pár gólů. Výsledek je až krutý, na to, jak jsme to odehráli. Myslím, že se nemáme za co stydět. Byly tam nějaké chyby, které pramení z nezkušenosti a možná i naivity. Ale pro ty mladé kluky je to škola, protože za dva nebo tři roky budou tu soutěž normálně hrát. Je potřeba dát jim příležitost. Soupeři můžu jen popřát hodně štěstí v souboji o II. ligu.