Písek ani na podruhé Chrudim neporazil!

Písečtí hokejisté nedokázali proti ambicióznímu celku Chrudimi vybojovat ani bod. Hosté se dostali do vedení již ve druhé minutě, kdy otevřel skóre Bělohlávek. Tři minuty před koncem první třetiny zvýšil hostující náskok kanonýr Pospíšil. Ze začátku druhé tetiny to vypadalo, jako by se blýskalo na lepší časy – Vokatý sebral puk za domácí brankou, projel celým kluzištěm a pohotově snížil. Chrudimská odpověď na sebe nenechala dlouho čekat a dvou minutách utekli opět hosté do dvoubrankového vedení, čímž vyhnali z branky Pinkase, za něhož se poté objevil v brance Filip Kubiš, který inkasoval pouze jedenkrát.
2.liga ČR sk. STŘED, 16. kolo, so 1.12.2007, Zimní stadion Písek
Chrudim
1:4
0:2, 1:2, 0:0
Branky a nahrávky: 22. Vokatý (Kica) - 2. Bělohlávek (Potůček), 17. Pospíšil (Žák, Král), 24. Žák (Král, Pospíšil), 25. Pospíšil (Žák, Mainer).
Rozhodčí: Nečas - Beneš, Štofa.
Vyloučení: 5:9, navíc Vokatý (P), 5 a do konce.
Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
Diváci: 520.
Písek: Pinkas (24. Kubiš) - Burkoň, Svoboda, Kalečík, Vokatý, Kříž, Procházka F. - Kica, Míka, Kořánek - Řehoř, Mikeska, Novák - Mošovský, Filipi, Nikodem - Vondřich, Hovora, Kašpar - Pošmourný.
Chrudim: Hrazdíra - Konta, Doseděl, Daňo, Fejgl, Kuncl, Giba, Šafařík, Mainer, Zadina, Bělohlávek, Potůček, Žák, Pospíšil, Král, Buchal, Horák.
Hosté z Chrudimi se dostali do vedení zásluhou Petra Bělohlávka, který z ničeho nic otevřel skóre zápasu - uběhlo teprve 100 vteřin a Pinkas, vinou zranění nastoupivší po delší době, lovil puk ze své branky poprvé. Poté promarnily oba týmy po jedné přesilovkové hře. První stoprocentní šancí doslova pohrdli domácí v 11. minutě, kdy hráli v pěti proti třem Východočechům, ale kapitánu Kořánkovi totálně selhala koncovka. S ní si mnohem lépe rozuměli hosté, a tak ještě do první přestávky navýšili na 2:0 - v 17. minutě zvýšil jejich vedení střelou mezi betony Pinkase zkušený útočník David Pospíšil. Písečtí byli v první třetině aktivnějším týmem, ale jejich toporná snaha k překonání Hrazdíry nevedla. Hosté čekali na zaváhání domácích, které využili hned ve dvou případech.

Druhou třetinu začali Písečtí v útoku, kdy dohrávali přesilovku po vyloučení obránce Mainera. Již po konci přesilovky vybruslil s pukem na holi zpoza branky Kubiše obránce Marek Vokatý, téměř nerušeně projel přes všechny čáry a zavěsil – na obránce s pověstí zlého muže skvělý kousek, který ale domácí tým do dalšího průběhu nenakopnul. Hosté totiž za okamžik odpověděli a Zdeněk Žák svým nahozením vyhnal Pinkase z branky – puk si srazil do vlastní sítě bek Procházka. Do brankoviště nastoupnul Filip Kubiš, ale ani on rozjetou Chrudim nezastavil. Volný prostor pro Davida Pospíšila – přesná střela k tyči – lapačka Kubiše vystřelená do prázdna – 1:4. S následnou druhou, stejně tak nebezpečnou střelou Horáka si již písecký gólman poradil, kdyby ne, bylo by s domácími hodně zle.

Píseckým mohlo pomoci paradoxně oslabení, při němž ujel do sóla Mošovský, ale v půli zápasu snížení nedosáhl, Hrazdíra jeho nájezd vychytal. Stejně zanedlouho pochodil na chrudimské jedničce i nejlepší střelec Písku Jiří Vondřich, a tak nervozita domácích narůstala. Vyvrcholila zákrokem Vokatého, který u mantinelu atakoval Kontu, po němž se slovenský bek zvedl po čase jen s pomocí spoluhráčů. Při následné rozmíšce ukázal Vokatý kus ze svého nehokejového umění a dal jednomu ze mstitelů “hlavičku“, což pro něj znamenalo nejen pět minut trestu a stop do konce zápasu, ale nezahraje si také ve středu proti Benátkám. Chrudim si v dlouhé přesilovce vypracovala několik střeleckých pozic, ale pozorný Kubiš si s nadějnými pokusy Zadiny, Mainera i aspiranta na hattrick Pospíšila poradil.

Ve třetí třetině se již písečtí diváci branky nedočkali a stav po dvou třetinách se tak stal také stavem konečným. Hosté spokojeni s výsledkem vyčkávali, co Písek vymyslí, tomu se ale kombinačně příliš nedařilo překvapit defenzívu soupeře a ztrácel puky vlastními nepřesnostmi. Přesto se musel v závěru gólman Hrazdíra pořádně činit, aby domácí zápas přece jen nezdramatizovali. Nejblíže k tomu bylo v předposlední minutě, kdy od mantinelu střílel Kalečík do prázdné klece, ale její strážce se v poslední chvíli stačil vrátit a vykopnout puk do bezpečí.

Ladislav Lubina, trenér Chrudimi:
Myslím si, že jsme dnes podali po delší době dobrý taktický výkon a dodržovali jsme věci, které jsme si v kabině řekli. To se potom odrazilo na hře, dneska jsme zahráli hlavou. Dali jsme čtyři branky, jsem samozřejmě spokojen i s tím, že se na ten hokej dnes dalo i dívat. Písek považuji za velmi dobré mužstvo, je to jeden z horkých favoritů naší skupiny, znám i podle sebe, že každý den není posvícení.

Jan Rybáček, trenér Písku:
Soupeř je dobrý a nemáme na něj, to je asi všechno, co k tomu mohu říct. Takový soupeř se dá porazit s vynikajícím výkonem gólmana a s tím, že jakou šanci si mužstvo vytvoří, tak tu musí i proměnit. To se nám nepodařilo. Tentokrát musím říct, že soupeř byl lepší a my jsme na něj neměli. První gól jsme si dali vlastní, při druhém jsme udělali chybu.. Potom když jsme se dostali do utkání gólem na dva jedna, tak jsme si dali druhý vlastní gól na 3:1 a tam se to zlomilo, dostali jsme brzy čtvrtý gól a už jsme se nechytli. Soupeř má opravdu velmi dobré mužstvo, vynikající hráče, kteří už takto rozjetý zápas nepustí. I gólman jim zachytal velmi dobře, jeli jsme dvakrát sami na bránu a gól jsme nedali.
Já nemám hráčům co vytknout, samozřejmě, hokej je hra chyb a my jsme jich udělali víc, ty vlastní góly nás mrzí, ale co se dá dělat. Někteří diváci řvou, že hráči nebojují a nehrají nic, já si to nemyslím, oni to rvali a bojovali, na co mají. Prohráli jsme, je to sport, kdo udělá míň chyb a promění šance, tak vyhraje. S Chrudimí se nemůžeme měřit, protože má momentálně vynikající mužstvo. Můžu jim jenom poblahopřát.