Písečtí zase o krok blíže k desátému skalpu!

Písečtí mají za sebou devátou výhru v řadě a nemuseli se na ni nikterak nadřít. Slaný v Písku nepředvedl dobrý výkon a prakticky po celý zápas bránil nepříznivý výsledek. Jediným Lvem, který u Otavy zazářil byl gólman Novák, který mnoha úspěšnými zákroky přibrzdil písecké střelce. Dvěma góly v dresu Jihočechů se blýskl Petr Kica, tři kanadské body si připsal také Josef Slavík za branku a dvě asistence. V nepříliš těžkém utkání udržel Filip Kubiš čisté konto, svoji obnovenou premiéru nedohrál Ondřej Ježek pro problémy s kolenem. Písecký náskok před čtvrtým Milevskem zůstává stále na sedmi bodech.
2.liga ČR sk. STŘED, 28. kolo, st 30.1.2008, Zimní stadion Písek
Slaný
6:0
2:0, 2:0, 2:0
Branky a nahrávky: 7. Kica (Svoboda), 16. Slavík (Novák), 36. Nikodém (Slavík), 40. Svoboda (Vondřich), 52. Vondřich (Slavík), 53. Kica.

Rozhodčí: Horák - Jílek, Šperl.
Vyloučení: 3:5.
Využití: 2:0. V oslabení: 2:0.
Diváci: 530.

Písek: Kubiš - Burkoň, Svoboda, Kalečík, Hauer, Kica, Míka, Novák, Ježek, Mikeska, Nikodém, Vondřich, Procházka F., Kříž, Slavík, Vokatý, Kašpar
Slaný: Novák Marek - Kohoutek, Petráček, Schlixbier, Kregl, Novák J., Průcha, Lapáček, Pavlík, Hořák, Hejna, Janata
Zápas Písku se Slaným měl být zápas kočky s myší. A každý kdo viděl, kolik hokejistů vystupuje ze soupeřovi Karosy, poznal, že se Slaný s rolí myšky smířil a skutečně si koleduje o příděl. Pouze jedenáct hostujících hráčů ve slušivých dresech a la New York Rangers vyrazilo proti rovněž nikterak početné, ale alespoň na tři pětky hrající, domácí.

Ti již od prvních minut nenechávali nikoho na pochybách, že jdou za devátým vítězstvím v řadě. Soupeře k ničemu nepouštěli, vždyť hosté měli v první třetině tři a ve druhé pět střel na branku.

Proto když dlouhou dobu svítilo na ukazateli skóre pouze 1:0 a poté 2:0, byl mnohý z domácích fanoušků zklamán. Vždyť se čekala možná desítka.
Hosté však nepředvedli skutečně nic, jedině útočník Jiří Novák a jeho jmenovec v brance Marek, vyčnívali ze slánské bezradnosti. Hlavně z Berouna půjčený a vůbec poprvé za Slaný hrající brankář Novák podal fantastický výkon, Písek ho rozchytal a v pohodě chytající gólman pak předváděl nevídané věci.

Všechno však chytit nemohl. Poprvé nestačil na výborně hrajícího Petra Kicu. 1:0. Pak dlouho odolával, až do přesilovkového gólu Josefa Slavíka. I ten si v utkání vedl znamenitě, stejně jako až do svého zranění Ondřej Ježek, nová písecká posila z Budějovic, resp. Jihlavy. Ten však byl ještě v první třetině nedovoleně atakován soupeřovým kolenem, což odneslo koleno jeho. Ze zápasu tak odstoupil a jeho místo devátého útočníka zaujal v těchto případech tradičně zaskakující bek Hauer.

Druhá třetina se nesla ve znaku obrovského tlaku, který však byl totálně neplodný. Gólman Novák se dlouho útočníkům vysmíval, dovolil si třeba v největší euforii odpálit puk od branky baseballovým způsobem. Až Nikodém a poté Svoboda ho vrátili zpátky do reality a trochu pokazili jeho bezesporu skvělé procento úspěšnosti.

Pravidelný příspěvek k navýšení skóre přidal Písek i ve třetině poslední. Dvěma brankám pomohlo vyloučení Nováka, paradoxně ale toho v píseckém dresu. Během těchto dvou minut v oslabení dal branku jak Vondřich ze samostatného nájezdu, tak Kica z podobné pozice. Jeho nájezd chtěl brankář Novák zneškodnit odvážným vyjetím z branky, leč Kica dobře přečetl brankářův záměr a puk přes něj jednoduše přehodil.

Až v úplně posledních sekundách zápasu si musel Kubiš svoji nulu trochu odpracovat, jinak se po většinu zápasu nudil. Hosté se zřejmě již smířili se sestupovou rolí, vzhledem k automatickému sestupu týmu na poslední příčce je jakákoliv jiná alternativa pro Slaný již jen utopií. Domácí naopak jedou…!!!

Jan Rybáček, trenér Písku: „Především jsme rádi za další získané body. V posledním utkání jsme zvýšili náskok před Milevskem a teď je pro nás důležité podržet si tento odstup. Zápas se Slaným byl prazvláštní, potvrdilo se pravidlo, že pokud se hraje s dobrým soupeřem, tak se hraje kvalitní hokej, pokud se slabším soupeřem, tak i náš celkový výkon už není takový. Dost jsme se přizpůsobili hře soupeře a když jsme viděli, že máme utkání pod kontrolou, nebylo již naše nasazení tak vysoké. Výhra 6:0 je slušná, hlavní jsou pro nás tři body. Teď se musíme připravit na sobotní utkání s Roudnicí.“