Písečtí vyšli v Kotlině střelecky naprázdno

Havlíčkobrodští hokejisté na svém ledě porazili v šestém kole II. ligy IHC Písek pětigólovým rozdílem. Hokejisté od Otavy poprvé v sezóně nevstřelili ani jeden gól. Nutno podotknout, že opět nevyužili řadu velkých šancí. Silný tým Bruslařského klubu dokázal náskok ze druhé třetiny udržet a v závěru jej ještě navýšit.
2. liga ČR sk. ZÁPAD, 6. kolo, so 3.10.2015, ZS Kotlina
Havl. Brod
5:0
0:0, 2:0, 3:0
Branky a nahrávky: 24. Vlasov (Kondratěv, Ludvík), 26. Endál (Třetina), 55. Kozlík (Kuchta, Vala), 56. Endál (Ludvík, Kolda), 58. Kondratěv (Ludvík, Vlasov). Rozhodčí: Přikryl – Vožda, Zedník. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 492. Průběh utkání: 5:0.
Havl. Brod: Č. Novák – Vala, Duben, Kořínek, Mendl, Kolda, Loginovskij, Pecen – Přidal, Třetina, Endál – Ludvík, Vlasov, Kondratěv – Kozlík, Havel, Kuchta – Kraučuk, Cejpek, Hlídek
Písek: Pipek – Procházka, Jirků, Hřebíček, Hanus, Hrubý, Koutenský, R. Volf,– Mošovský, Sýbek, Vlček, Urbanec, Růžička, Ciboch, Bernad, Suchan, Ferebauer, V. Novák, J. Volf, .

První třetina nabídla několik hektických a zajímavých momentů. Bruslaři měli více ze hry a byli častěji v útoku. Jihočeši nastoupili s defenzivní taktikou a spoléhali se především na brejky. V jedné z největších šancí nedokázal sklepnout puk do sítě Urbanec. Havlíčkobrodské trápil skvěle chytající Pipek, který tygřím skokem sebral zakončení Ludvíka k bližší tyči.

V prostřední části se nejprve opřel do touše Mošovský, který ale orazítkoval jen horní tyč. Z brejku se pak prosadil po samostatném úniku Kirill Vlasov. Pár minut nato z pravého křídla umístil puk do Pipkova protipohybu Lukáš Endál. Písek měl ke konci periody několik nebezpečných úniků, ale neprosadil se. Po gólu volaly brejky zakončované Sýbkem, ale ten jakoby měl mušku zaměřenou na Novákovu výstroj.

Ve třetí třetině bylo vše otevřené. Obě mužstva se střídala v útočení. Jihočeský celek definitivně zlomila situace z 55. minuty, kdy nahození Davida Kozlíka z pravého křídla tečovala brusle hostujícího hráče až za Pipkova záda. Brankář IHC pak smutně sledoval, jak si Lukáš Endál šikovně povodil obránce a nakonec na volnou ruku zasunul puk i za jeho natahující se beton. Bruslaři pak dovršili skóre po šikovné kombinaci, kterou zakončil z kruhu Jevgenij Kondratěv, jenž poslal puk do protipohybu Václava Pipka.

Podrobnou reportáž i se dvěma trestnými stříleními najdete ZDE

Aleš Totter (BK Havlíčkův Brod): Myslím si, že Písek je výborný soupeř a má jednoho z nejlepších trenérů v této soutěži. Hraje organizovaně. Udrželi jsme nulu, ale paradoxně jsme sehráli nejvíc otevřený hokej. Myslím si, že ze začátku bylo hodně málo přerušení a hrálo se ve velkém tempu. Tým s Čendou v bráně si dovoloval víc do útoku a vzadu byl trochu nezodpovědný. Rozhodujícím momentem bylo to, že soupeř nastřelil po buly břevno a Kirill Vlasov hned z protiútoku dal gól. Za chvíli jsme přidali další branku a získali trochu více jistoty. Jak říkal trenér Písku, definitivně rozhodl až třetí gól. Soupeř po něm odpadl a my jsme zápas dohráli v exhibičním tónu. Ze tří zápasů máme devět bodů. Nesmíme ale zapomínat, že soupeř měl znovu trestné střílení, minule Dujsa a dnes Čenda je ale chytili. Štěstí je vrtkavé, ale my jsme mu dnes šli naproti a svým způsobem jsme si ho vybojovali na naši stranu. Nemusí to tak být ale do nekonečna a nesmíme propadnout nějaké euforii. V obraně to dnes bylo hodně špatné a nezodpovědné. Bylo dobré rozhodnutí, že Čenda šel dnes do brány. Myslím si, že Čenda by se měl vrátit. Má tady trenéra gólmanů a je tady očividně spokojený. Je tady navíc v dobré partě, je to pro něj lepší, než sedět v Šumperku sám na ubytovně. Tým tady začíná být čím dál větší rodina, když tady hokej podpoří město, myslím si, že si tady můžeme užít ještě více radosti. Kluci na sobě chtějí pracovat a tým má velký potenciál.

Karel Slabý (IHC Písek): Utkání se nám v mnoha ohledech nepovedlo. I když si myslím, že v určitých fázích hry jsme měli dost příležitostí na to, abychom něco s tím výsledkem udělali, ale selhali jsme v koncovce. Domácí byli lepší a výsledek je takový, jaký je. Rozhodl třetí gól, po něm jsme se složili. Konečný výsledek tak vypadá hodně katastrofálně. Myslím si, že ve druhé třetině jsme zaspali a dva góly, které jsme dostali, nás nastartovaly. Začali jsme hrát a mít víc příležitostí, ale neproměnili jsme je.