Písečtí vybojovali třetí výhru v řadě na domácím ledě

Hokejisté trenéra Aloise Chlustiny v poslední době působí poměrně jistým dojmem, což se hlavně projevuje na výsledcích. U řeky Otavy po dnešním dni zůstal další skalp silného soupeře - Třebíče. Drama až do posledních vteřin a divácky atraktivní zápas i tak stručně by se dal zhodnotit zápas, který Písek vyhrál 3:2.
1.liga ČR, 42. kolo, st 2.2.2011
Třebíč
3:2
1:0, 1:0, 1:2
Branky a nahrávky: 14. Homola (Pšurný, Bauer), 28. Všetečka (Jiří Kudrna, Bauer), 60. Polodna (Dragoun) – 55. Malinský (Laš), 60. Sláma (Bulička, Zahradník). Rozhodčí: Přikryl - Kašík, Wesley. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 486. Střely na branku: 27:57. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2.
Písek: Mazanec - Vráblík, Výborný, Všetečka, Procházka, Jan Kudrna, Havran, Tůma, Vomela - Zdráhal, Fadrný, Ferebauer - Jiří Kudrna, Bauer, Polodna - Pšurný, Dragoun, Homola - Kellner, Vlček, Diviš.
Třebíč: Neruda - Malinský, Ostrčil, Sláma, Bulička, Kania, Hrbáček, R. Kadela, Sedláček - Finsterle, Dolníček, Laš - Vondráček, Ostřížek, Burian - Přibyl, Zahradník, Čech - E. Kadela, Dočekal, Vítek.
Na začátku zápasu se diváci příliš vyložených šancí nedočkali, brankáři měli minimum práce. Až v šesté minutě měl blízko ke skórování Dolníček, jehož projektil těsně minul levou tyč. O minutu později byl opět Dolníček v hlavní roli, jeho střelu zneškodnil Mazanec lapačkou. Domácí poprvé vážněji zahrozili v deváté minutě, když Vlčkovu střelu Neruda neudržel a k dorážce se probojoval Dragoun, ležící brankář Třebíče však ještě stihl zasáhnout. V čase 13:40 domácí otevřeli účet utkání, jmenovitě Daniel Homola, který z úhlu zakončil přesně do levého horního růžku, 1:0. Třebíčtí se snažili o co nejrychlejší odpověď, ovšem písecká defenzíva v čele s brankářem Mazancem všem atakům odolali. V šestnácté minutě mohl Homola přidat druhou branku, střela všem těsně minula levou tyč.

Druhou periodu začali aktivněji hosté. Po střele Čecha zazvonila horní tyč Mazancovy brány. Tlak hostů pokračoval, písecký brankář však svůj tým podržel. V čase 27:10 domácí využili dvojnásobnou početní výhodu. Střelu Všetečky od modré ztečoval Jiří Kudrna do protipohybu třebíčského brankáře, 2:0. Ve třicáté první minutě měl hodně blízko ke gólu Kania, jehož dělovka těsně přelétla nad horní tyčí. O tři minuty později se Dočekal zjevil sám před píseckou bránou, kterou však těsně minul. Drtivý nápor Horácké Slavie pokračoval, Mazanec musel likvidovat tutovky Ostrčila a Dolníčka. Necelé dvě minuty před koncem druhé části si odražený kotouč dojel Laš, následnou střelu z mezikruží musel domácí gólman vyrazit betonem.

Ve čtyřicáté třetí minutě mohl na tříbrankový rozdíl zvýšit Dragoun, který se obtočil kolem písecké brány, Neruda byl na místě. Za pět minut byl blízko zdramatizování zápasu Sláma, v rozhodující moment mu však odskočil kotouč od hole. V čase 54:08 Horácká Slavia snížila na rozdíl jediné branky. Ondřej Malinský potáhl puk od modré a z mezikruží zamířil přesně do pravé šibenice, 2:1. S přibývajícími minutami byla k vidění i taktická hra. Devadesát vteřin před koncem třetí třetiny zkusili hosté hru bez brankáře. V čase 59:24 Stanislav Polodna zvyšoval na 3:1 do prázdné brány. Hosté se však nevzdali. V čase 59:52 Lukáš Sláma vyslal nepříliš důraznou střelu od modré čáry a lehký kotouč zaplul přesně do pravého horního růžku Mazancovy branky, 2:3. I přes maximální snahu třebíčských hráčů se skóre neměnilo. Písek tedy zdolal Horáckou Slavii Třebíč 3:2.

David Míka (trenér Písku): Výhra za tři body proti kvalitnímu soupeři nás samozřejmě těší. Vstup do utkání nebyl z naší strany povedený. V prvních deseti minutách se nám nedařilo snad vůbec nic. Pak jsme dokázali vstřelil branku a to nás nastartovalo. Ve druhé třetině se nám navíc podařilo využít početní výhodu a vedli jsme 2:0. Soupeř hrál velmi dobře a ani za stavu 2:0 nepřestal bojovat. V důležitých chvílích nás podržel Marek Mazanec, který si vedl naprosto suverénně. Je vidět, že tým mu věří a to je důležité. Těší nás, že i když už se baráži vyhnout nemůžeme, tým bojuje a šlape, jak by měl. Nic nevypouštíme a makáme dál, abychom se co nejlépe připravili na to, co nás po nadstavbě čeká.

Kamil Pokorný (trenér Třebíče): Nebudu skrývat zklamání. Výkon týmu byl dobrý, ale výsledek je takový jaký je a my jedem domu bez bodu. Vyprodukovali jsme 54 střel a pokud z takového počtu proměníme pouze dva pokusy, je to strašně málo. Útočníci se střelecky neprosadili a soupeři skvěle zachytal brankář. Písek šel v první třetině do vedení, poté domácí ve druhé části přidali druhý gól v přesilovce a spoléhali na výkon gólmana. Hráčům absolutně nemám co vytknout. I za stavu 2:0 pro domácí makali dál a snažili se zápas zvrátit. Tlačili se do střelby, hráli s nasazením, tristní koncovka nás ale stála minimálně bod.