Písečtí vezou zásluhou Kubeše z Chrudimi dva body!

P í s e k - Písečtí hokejisté zajížděli do východočeské Chrudimi, kde je čekal nelehký úkol. Po prohře s Vajgarem totiž museli bodovat, jinak by jejich situace byla více než kritická. Hrdinou Komtermu byl Vladislav Kubeš, který nejprve poslal Písek do vedení a poté proměnil rozhodující samostatný nájezd. Naši hokejisté tedy vezou z Chrudimi cenné dva body!
1.liga ČR, B2, so 12.3.2011
Chrudim
1:2sn
0:0, 0:0, 1:1 - 0:0 - 0:1
Branky a nahrávky: 55. Cyganov (Kubišta, Jaroměřský) - 45. Kubeš (Suja), rozh. sam. n. Kubeš Rozhodčí: Wagner - Žídek, Hejl Vyloučení: 1:2 Využití: 0:0 V oslabení: 0:0 Diváci: 520 Střely na branku: 41:34 Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2
Chrudim: Langhamer (Landsman) - Mocek, Toužimský, Jaroměřský, Žák, Zdráhal, Krejnus, Vágner - Fořt, Král, Šeda - Cyganov, Semorád, Nosek - Sýkora, Kaut, Nahodil - Pilař, Goiš, Kubišta - Kapec
Písek: Mazanec (Jágr) - Procházka, Polodna, Kalečík, Vráblík, Kellner, Pšurný M., Luňák, Kudrna, Havran, Suja, Dragoun, Sýbek, Forman, Kudrna, Kubeš, Ferebauer, Vomela, Bauer, Všetečka

Písek jel do Chrudimi napravit domácí ztrátu s Vajgarem, a tak byl tím týmem, který musel hrát a dostávat svého soupeře pod tlak. To ale tak ze začátku nevypadalo, protože Komterm prvních několik minut jen nahazoval puky ze střední vzdálenosti na Langhamera a před branku se téměř nedostal. Za zmínku nicméně stojí Luňákova šance po hrubici Petra Mocka, jenže tento písecký útočník pohořel na Langhamerovi.

I na druhé straně se přece jen něco dělo. Nahodil našel ve 4. minutě Semoráda, kterého ale skvěle vychytal Mazanec. Poté se hokejová nuda přenesla do 17. minuty, kdy Patrik Fořt vypálil přízemní střelu do protipohybu Mazance, jenže netrefil přesně. A tak když o minutu později neuspěl ani Kaut, šlo se do kabin za stavu 0:0.

Druhá třetina začala stejně, jak skončila první. Písek měl ještě přesilovou hru, ta se jim, stejně jako Chrudimi, vůbec nepovedla. První šance ve druhé části přišla v minutě 26., kdy Zdeněk Žák vystihl rozehrávku jednoho z obránců a vyprášil Mazancovy betony. První polovinu druhé dvacetiminutovky byla Chrudim lepším týmem, jenže hořela na soupeřově brankáři. Zřejmě největší šanci, kterou měli Chrudimští přišla v přesilové hře, kdy Tomáš Nosek z dorážky napálil tyč hostující klece! To bylo ale od domácích vše.

Druhá polovina střední periody patřila Píseckým, kteří Chrudimské několikrát drželi dlouho v pásmu a pálili téměř ze všech pozic. Největší jejich příležitostí byla šance Luňáka ze závěru utkání, kterou Langhamer nechytil a puk kutálející se za brankovou čáru na poslední chvíli odpálil Zdeněk Žák! Díky němu to bylo stále 0:0.

O bodovém rozdělení tedy rozhodla až třetí třetina. Domácí hráče a příznivce zaskočil svojí samostatnou akcí Vladislav Kubeš, který si obhodil jednoho z beků a zakončil přesně do šibenice – 0:1. Chrudimští byli zaskočeni vývojem zápasu a pomalu se nedostali ani do pásma. Čas ubíhal velice rychle a když už se do šance prodral Nosek, vše zachránil Mazanec.

Chrudim se přece jen ve třetí třetině dočkala vyrovnání! Ve tlačenici na brankovišti se nejlépe zorientoval Dmitrij Cyganov a doklepl kotouč do odkryté sítě – 1:1. Chrudimský kapitán měl na holi tři body, ale v poslední minutě v krkolomné pozici netrefil před odkrytou brankou ideálně puk!

Ani prodloužení o vítězi nerozhodlo a tak došlo na samostatné nájezdy. Do nich se do branky postavil Filip Landsman a to nebyla příliš dobrá volba. Chrudim neproměnila ani jeden nájezd a tak stačilo, aby se prosadil Vladislav Kubeš, který poslal druhý bod do Písku.

Pavel Rohlík, trenér HC Chrudim: Já samozřejmě spokojený nejsem. Věděli jsme, že prohra Písku s Jindřichovým Hradcem byla v tom, že to domácí nezvládli psychicky. Mně to dnešní utkání připomínalo to, že první zápas baráže je právě dnes, protože jsme byli nervózní, bez tempa, pořádně jsme si nenahráli a soupeře nedostali pod soustavný tlak. Měli jsme dnes i kvalitní sestavu s juniory z Pardubic, věřil jsem, že tou kvalitou Písek porazíme, ale to se nestalo. Celý zápas, i když jsem se snažil měnit rytmus, založení útoku, složení formací, nebyl dobrý a my jsme nakonec byli rádi, že jsme dokázali alespoň vyrovnat. Za bod jsem rád, ale celkově mi připadalo, že hráči se dnešního zápasu báli, nebyl jsem schopen je probudit. Písečtí byli z úvodu pasivní, nebruslili a právě tam jsme měli dát několik branek. Landsman nechytal z důvodu, že měl celou noc střevní potíže, tak jsme povolali Langhamera z Pardubic a ten zachytal skvěle a dostal jen jednu branku. Na nájezdy jsem zkusil Landsmana, abych zaskočil soupeře, ale to se nepovedlo. Nicméně hráli jsme dobře z obrany, ale bod je pro nás opravdu málo. Chtěli jsme si nahnat body na zápasy venku, ale bohužel. Bude to ještě velmi těžké.

Miroslav Krupka, trenér IHC Komterm Písek: Přijeli jsme s tím, že chceme nahradit ztrátu s Jindřichovým Hradcem a věděli jsme, že to nebude nic lehkého. Se dvěma body a s tím, že jsme vyhráli dovednostní soutěž, jsme spokojeni.