Písečtí outsidera přejeli s rozdílem jedenácti branek!

Třináct vstřelených branek. Takový je výsledek počínání píseckého týmu na ledě poslední Roudnice. Středeční utkání se proměnilo v exhibici už ve své první části, kdy se Jihočeši prosadili hned čtyřikrát. Druhá třetina však přinesla ze strany hostů ještě větší spoušť a ve čtyřicáté minutě se postaral o jubilejní desátý gól Písku Milan Bláha. Právě kapitán Písku se na celkové výhře 13:2 podílel dvěma góly, stejně tak si vedl i Jiří Vondřich a David Míka. Povinný tříbodový zisk udržel Jihočechům druhou příčku v tabulce. Poslední domácí utkání základní části čeká Caldrovi svěřence v sobotu proti Kobře, následující středa pak definitivně určí dvojice vyřazovacích bojů.
2.liga ČR, 36. kolo, st 4.3.2009
Roudnice
2:13
0:4, 1:6, 1:3
Branky a nahrávky: 33. Sailer (Wágner), 46. Sailer (Wágner) - 4. Novotný (Mošovský), 8. Míka (Kica), 15. Novák, 17. Míka (Kica), 25. Bláha (Procházka P.), 25. Mazanec, 26. Burkoň, 31. Vondřich (Procházka P.), 37. Procházka F. (Novotný, Mošovský), 40. Bláha (Hovora), 48. Vondřich (Novák), 54. Slavík, 55. Mošovský.
Roudnice: Kareš (od 21. do 26. minuty Davídek) - Brožovský, Kaplan, Kolčava, Hartman, Kala, Richter, Sailer, Dobiáš, Nosek, Moro, Závada, Chlouba, Drábek, Krob, Wágner
Písek: Pinkas (Kubiš) - Svoboda, Burkoň, Procházka P., Kalečík, Mazanec, Procházka F., Bílek, Kříž - Ježek, Míka, Kica, Bláha, Hovora, Novák, Mošovský, Vondřich, Novotný, Nikodém, Gába, Slavík