Písečtí odjeli z Kadaně s prázdnou

Skupina "O baráž" je přesně v polovině a písečtí hokejisté poprvé vyšli bodově naprázdno. Nad jejich síly byl celek Kadaně, který zvítězil nejtěsnějším rozdílem - 4:3. Severočeši se tak s největší pravděpodobností baráže nemusí obávat.
1.liga ČR, O baráž, st 7.3.2012
Kadaň
4:3
1:1, 2:1, 1:1
Branky a nahrávky: 5. Malinský (Bombic, Andres), 24. Stoklasa (Skořepa, Charousek), 40. Ton (Mikšovic, Stehlík), 59. Kůs (Skořepa) - 7. Luňák (Žovinec), 33. Markulinec (Dalecký), 46. Ferebauer (Polodna). Rozhodčí: Kubeš - Arazimová, Čížek. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 190. Střely na branku: 35:24. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.
Kadaň: Jarina - Bombic, Trefný, Révay, Malinský, Szakal, Schmidt, Mazanec, Zmeškal - Stoklasa, Charousek, Skořepa - Hofmeister, Kůs, Andres - Stehlík, Mikšovic, Ton - Novák, Chlouba, Mála.
Písek: Falter - Všetečka, Turek, Žovinec, Pavlíček, Kanov, Havran - Bernat, Dalecký, Markulinec - Slavík, Luňák, Antočík - Kudrna, Šperger, Polodna - Vaniš, Ferebauer.

Domácí zápas rozehráli velice dobře a už po 4 minutách hry se ujali vedení. Malinský napálil puk od modré čáry a ten proletěl až za záda brankáře. Ne na dlouho se ale radovali. O 2 minty později ujela trojce útočníků na jednoho obránce a po Žoviňákově nahrávce zakončil do odkryté klece Luňák. Tempo zápasu bylo různé. Chvíli se hrál strhující hokej a delší chvíli se bojovalo o střední pásmo. V 14. minutě se ocitnul ve velké šanci Novák, ale netrefil puk před poloprázdnou brankou. Domácí hráli celkem 2 přesilovky, ale ty byly dnes kámen úrazu, domácí hráli mimo útočné pásmo a jen těžce se dostávali do útoku. Ve 20. minutě se před brankou objevil Dalecký a Jarina musel vyjet hodně hluboko do pole, aby zalehl kotouč.

Druhá třetina začala přesilovkou hostí, ale ta dopadla podobně, jako přesilovky domácích. Strhnutí vedení na svou stranu se tak dočkali domácí. Stoklasa našel puk pod Falterem a dorazil ho za jeho záda. Na druhé straně opět zahrozil Dalecký, ale jeho rána o centimetry minula pravou tyč. Ve 32. minutě se hosté dočkali vyrovnání, které bylo velmi podobné domácí brance. Markulinec našel puk pod Jarinou a dostal ho tam, kam chtěl, totiž do klece. Domácí chtěli dát třetí branku, ale hostující obrana si stanovila, že za modrou s pukem nikdo nesmí a tak se i dělo. Dokud nebyla hráčská lavice potrestána za příliš mnoho hráčů. V následné přesilovce napálil puk od modré Ton a rána skončila až v síti. Do konce třetiny zbývalo pouhých 16 vteřin.

Ve třetí části hosté hodně kousali.Ve 41. minutě ujel Polodna, ale Jarinovo rameno bylo na svém místě. Na druhé straně pálil Kůs a Stehlík, ale Falter dnes chytal velice dobře. Hosté se dočkali vyrovnání v 45. minutě. Polodna a Ferebauer ujeli 2 na 1 a druhý jmenovaný rozjásal skupinku fanoušků Písku. V 49. minutě se v obrovské šanci ocitnul Antončík. Puk se po jeho střele odrazil od tyčky a břevna a vyletěl ven z branky. Na druhé straně nejprve Andres sám před brankou nastřelil brankáře, poté Révay minul branku a nakonec Hofmeister nedokázal zvednout puk a přehodit beton ležícího Faltera. Domácím se ale nedařil přechod do útoku a tak se často rozehrávalo před Jarinou. ani to ale nezabránilo další brance v závěru třetiny. Skořepa objel branku a nahrál Kůsovi a ten přesnou ranou dal rozhodující branku. Hosté zkoušeli odvolat brankáře, ale nedokázali se natrvalo usadit ve třetině a tak se musel Falter několikrát vracet. Ani to ale hostům nepomohlo a 3 body tak i v 5. zápase s Pískem zůstali na půdě domácího celku.