Písečtí odehráli dobrý zápas, překvapení se však nekonalo

Sympatický výkon předvedli proti extraligovému týmu hokejisté Písku. V prvním přípravném utkání sice prohráli 1:3, rozhodně ale nedarovali českobudějovickému týmu vítězství zadarmo. Jedinou trefu domácích zaznamenal v pětatřicáté minutě útočník Josef Slavík a velmi kvalitním výkonem v brance se uvedl brankář Jaroslav Jágr. Na jihočeské derby se přišla podívat také velice slušná návšteva, která čítala více než tisícovku diváků. Šňura přátelských zápasů pokračuje pro písecký tým v úterý, kdy svěřenci Suchánka a Míky zamíří do Benátek nad Jizerou.
Přípravné zápasy A-týmu, přát., čt 29.7.2010
České Budějovice
1:3
0:1, 1:1, 0:1
Branky a nahrávky: 35. Slavík - 17. Sedlák (Heřman), 34. Snopek (Havran), 47. Kuchejda. Rozhodčí: Poskočil - Mertl, Jílek. Vyloučení: 4:4, navíc P. Procházka (PIS) a Gulaš (CEB), oba 5 minut a osobní trest do konce utkání. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1150. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.
Písek: Jágr - Vomela, Vráblík, Dietz, P. Procházka, Gajdoš, R. Procházka, P. Novák - O. Ježek, Stejskal, Šulčík, Mikšovský, Mošovský, Slavík, Polodna, Ferebauer, V. Novák, Kořánek, Bláha, Urbanec, Rezek.
České Budějovice: Kovář (31. Hrubec) - Snopek, Šulc, Kotaška, Havran, Ptáček, Jank, Klement - Květoň, Langhammer, Gulaš, Švihálek, Sedlák, A. Ježek, M. Pšurný, Červený, Kuchejda, Burian, Mertl, Heřman.
První příležitost měl již v první minutě českobudějovický Pšurný, jeho pokus gólem neskončil. Ve třetí minutě Bláha uniknul hostující obraně, Kovář jeho střelu zlikvidoval. O minutu později střílel Šulčík, hostující brankář si připsal další úspěšný zákrok. V osmé minutě střílel od modré čáry Jank, jeho projektil těsně minul pravou tyč. V následujících minutách se hrálo nahoru dolu a žádný hráč se nedokázal dostat do vyložené příležitosti. V šestnácté minutě Mikšovský tvrdě vypálil, kotouč minul levou tyč. V čase 16:01 se České Budějovice dostaly do vedení Lukáš Sedlák využil závaru před bránou a z dorážky otevřel skóre, 0:1. Necelé dvě minuty před koncem první části střílel z kruhu Urbanec, Kovář puk zkrotil.

V první třetině jsme viděli jeden gól, o který se v sedmnácté minutě zasloužil Sedlák. Do druhé třetiny si hosté odnášeli nejtěsnější vedení.

Ve dvacáté třetí minutě prokázal důraz Kuchejda a prokličkoval se až před píseckého brankáře, ale zakončení nebylo ze strany hostujícího hráče přesné. O dvě minuty později podobnou akci předvedl Gulaš, tato šance hostů taktéž neskončila gólem, hostující hráč přestřelil bránu. Ve dvacáté osmé minutě nebezpečně střílel Sedlák, střelu po ledu Jágr chytil. V polovině zápasu střílel Pšurný, ovšem mířil do středu brány, kde stál pozorný Jágr. Ve třicáté první minutě hosté plánovaně vystřídali brankáře, Kováře nahradil Hrubec. V čase 33:17 hosté odskočili na rozdíl dvou branek. Jan Snopek prostřelil Jágra, který měl zakrytý výhled, 0:2. Ve třicáté páté minutě střílel z mezikruží Ptáček, jeho pokus mířil nad horní tyč. V čase 33:58 domácí snížili na rozdíl jediné branky Josef Slavík při průjezdu brankoviště zasunul kotouč za brankovou čáru, 1:2. Ve třicáté osmé minutě se do solidní příležitosti dostal Urbanec, v rozhodující moment mu však kotouč přeskočil hokejku.

Druhá třetina skončila nerozhodným výsledkem – 1:1. Nejprve na rozdíl dvou branek zvýšil náskok hostů Snopek. Na 1:2 snížil ve třicáté čtvrté minutě Slavík.

Úvod třetí části nepřinesl příliš pohledný hokej, hru brzdili časté nepřesnosti v rozehrávkách. Až z šesté minutě se Urbanec zjevil před českobudějovickou bránou jako blesk z čistého nebe, střela píseckého hráče těsně minula bránu. V čase 46:07 hosté zvýšili náskok na 3:1 David Kuchejda předvedl krásnou individuální akci, kterou zakončil přesnou bekhendovou střelou pod víko. V padesáté druhé minutě zápas okořenil pěstní souboj mezi Pavlem Procházkou a Milanem Gulašem. O minutu později měli domácí početní výhodu čtyři na tři. Vomelova střela minula levou tyč o centimetry. Zbytek přesilové hry se domácím využít nepodařilo. V padesáté sedmé minutě vystřelil tvrdě z úhlu Pšurný, jeho dělovku Jágr vyrazil do rohu kluziště. O dvě minuty později pořádně zavařili českobudějovické obraně Vomela s Kořánkem, stoprocentní tutovku však dokázal Hrubec skvělým zákrokem touš vyrazit, následná dorážka mířila mimo tři tyče.

Do konce zápasu se již skóre nezměnilo a tak jihočeské derby skončilo lépe pro hokejisty Českých Budějovic, kteří zvítězili 3:1.