Píseckým se podařilo nemožné, ze Šumperka vezou všechny body!

43 domácích zápasů bez prohry. Takovou bilancí se ještě před sobotním utkáním mohli chlubit Draci ze Šumperka. Píseckému týmu ale podařil malý zázrak. Tým z jihu Čech ukončil více než rok a půl dlouhou neporazitelnost Šumperka na jeho ledě! Vítěznou branku si připsal útočník Jan Eberle.
1.liga ČR, 10. kolo, so 8.10.2011
Šumperk
1:3
0:0, 1:1, 0:2
Branky a nahrávky: 38. Brunec (Holík) - 30. Šperger (Kanov), 54. Eberle (Všetečka, Mrkvička), 60. Luňák. Rozhodčí: Pavlovič - Arazimová, Čížek. Vyloučení: 10:8, navíc Polodna (PIS) - 5 minut a OT do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: . Střely na branku: 26:30. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.
Šumperk: Boška - Křetínský, Holík, Ondráček, Drtil, Novotný, Sedlák, Tesařík, Brunec, Skoumal, Meluzín, Hulva, Haas, Cink, Červenka, Vrána, Velecký, Vrdlovec, Plášek, Mičulka
Písek: Sedláček – Němeček, Parýzek, Všetečka, Kanov, Lukáč, Žovinec, Kolář – Bělohlav, Nouza, Luňák – Eberle, Šperger, Mrkvička – Suja, Vaniš, Polodna - Slavík, Ferebauer, Kudrna.
Písečtí se v utkání dostali do vedení, když využili dvojnásobnou početní výhodu. V čase 29:08 Zdeněk Šperger po chytré přihrávce Kanova zakončoval do téměř odkryté klece - 0:1. Přesilovou hru 5 na 3 využili také domácí. V čase 37:57 ze vzduchu sklepl puk do písecké brány Tomáš Brunec - 1:1. V čase 53:07 Mrkvička sám kroužil kolem domácí brány, poté přihrál Janu Eberlemu a ten bekhendem poslal Písek do vedení 1:2. V závěru třetí třetiny Lukáš Luňák zpečetil výhru Jihočechů gólem do prázdné brány - 1:3.