Písecký dorost nestačil na silného soupeře z Litvínova

Písečtí dorostenci odcestovali v rámci baráže o udržení nejvyšší soutěže do Litvínova. Jihočeši dali první gól. Pak začali sázet jednu branku za druhou hokejisté domácího celku. Konečný výsledek se musel fanouškům na stadionu Ivana Hlinky líbit, protože Litvínov dal soupeři dvanáct gólů. Písecký výběr tak nestačil na další tým a odváží si vysokou prohru.
Extraliga staršího dorostu - sk. STŘED, 15. kolo, pá 17.2.2017, ZS Ivana Hlinky Litvínov
Litvínov
12:2
3:1, 5:0, 4:1
Branky a nahrávky: 12. Vopat (Svoboda., Černohorský), 14. Svoboda, 15. Myšák (Jindra), 24. Jindra (Havlík), 28. Pech (Liška), 37. Myšák (Myšák, Havlík), 39. Vopat, 40. Myšák (Viedemann, Havlík), 42. Vopat (Svoboda), 49. Myšák (Jindra, Myšák), 52. Arnold (Jindra, Myšák), 53. Ineman (Bártek) – 2. Norris (Waller), 46. Hakl (Vokoun). Rozhodčí: Petružálek – Votrubec, Ševic. Vyloučení: 3:6. Využití: 3:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 84. Střely na branku: 58:24. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 3:1, 4:1, 5:1, 6:1, 7:1, 8:1, 9:1, 9:2, 10:2, 11:2, 12:2.
Litvínov: Pejsar (Kožnar) – Najman, Havlík ''A'', Bártek, Liška, Myšák ''C'', Černohorský, Viedemann – Vopat ''A'', Arnold, Dufek, Pech, Ineman, Jindra, Svoboda, Pavlíček. Myšák
Písek: Křepela (Buchta) – Pokorný, Kukla, Lang, Štěcha, Brož, Kroupa – Waller, Vokoun, Hakl, Norris, Novák ''A'', Přibyl, Šebesta ''C'', Stauber, Pechlát

Písecké čekalo předposlední kolo v boji o udržení extraligy s domácím výběrem z Litvínova.

Jihočeši začali lépe. Už po 84 vteřinách se hosté ujali vedení po gólu Norrise, který trefil přesně roh branky Pejsara. Litvínovští vyrovnali ve dvanácté minutě. Vopat dostal krásnou nahrávku a nedal šanci hostujícímu brankáři. Další dvě branky přidali znovu domácí. V rozmezí 37 vteřin se ujali vedení, kdy nejprve Svoboda prostřelil píseckého gólmana. V následné akci se střelou pod břevno prosadil Myšák. Po úvodních dvaceti minutách tak žluto-modří prohrávali 3:1.

Po přestávce přidal branku Jindra a hokejisté od Otavy prohrávali už o tři góly. O několik minut později se radovali znovu litvínovští, kdy se dokázal prosadit Pech v oslabení. Do konce prostřední části se domácí výběr radoval ještě třikrát. Nejprve na začátku 37. minuty, kdy po pěkné akci bratrů se trefil Jan Myšák. V 39. přidal druhou branku v duelu Vopat, který po rychlé střele nedal žádnou šanci brankáři. V poslední minutě druhé třetiny přidal druhý zářez Jan Myšák. Po čtyřiceti minutách utkání tak vedl soupeř nad píseckými hokejisty již 8:1.

Dvě minuty po začátku poslední třetiny vystřelil Vopat znovu a přesnou střelou dal hattrick v zápase. Jihočeští hráčí se dočkali snížení ve čtyřicáté-šesté minutě. Vokoun našel krásnou nahrávkou volného Hakla a ten nad beton Pejsara zakončil přesně. Další změna stavu přišla ve čtyřicáté-deváté, kdy domácí dali desátý gól v utkání. Tentokrát se dočkal i Josef Myšák. Mezi 52. a 53. minutou se ještě z dvou dalších gólů radovali hokejisté Litvínova. Nejprve po delší kombinaci v útočné třetině dostal puk za brankovou čáru Arnold. Poslední zásah přidal Ineman, který prostřelil betony brankáře hostů.

Litvínov tak ve své aréně svého soupeře vůbec nešetřil a nasázel jim dvanáct branek. Hokejisté Písku tak po vysokém debaklu odjíždějí bez bodu zpět domů.