Oslabený Písek na Olomouc nestačil

Ani jeden gól nedovolili olomoučtí Kohouti píseckým hokejistům ve 21. kole 1. ligy. Domácí do zápasu nastoupili bez protřelých útočníků Míky a Filipiho a naopak poprvé od 6. kola v brance se Špilerem. Dvanáctý tým Olomouce ale Špilerovi návrat značně pokazil, protože mu v každé třetině nadělil po jedné brance. Na druhé straně Vojtek svoji svatyni před píseckým mužstvem ubránil od jediné potupy, a tak na tabuli po závěrečné siréně svítilo 0:3. Pro Písek to znamená setrvání na předposledním místě, zatímco oba soupeři v tabulce nad ním se po tříbodových vítězstvích vzdálili.
1.liga ČR, 21. kolo, st 10.11.2004
Olomouc
0:3
0:1, 0:1, 0:1
Branky: 20. Hebar (Šakarov), 32. Ministr (Faltýnek), 50. Žajgla (Vlček).
Rozhodčí: Haškovec - Flégl, Packa.
Vyloučení: 6:8.
Využití: 0:2. V oslabení: 0:0.
Diváci: 720.
Střely na branku: 36:34.
Písek: Špiler - Burkoň, Svoboda, Vyskočil, Vokatý, Procházka, Veselý, Malinský - Jelen, Nouza, Zika - Kořánek, Šimek, Král - Kašpar, Štefan, Hájek - Řehoř.
Olomouc: Vojtek - Klimeš, Faltýnek, Šafařík, Dostál, Vašut, T.Vlček - Ministr, Smejkal, Najdek - Martinka, Dubec, Ditrich - Karný, Haber, Žajgla.

Hrdina zápasu Martin Vojtek

První velkou šanci v boji o šest bodů měli hosté z Olomouce, když šli dva hráči na jediného obránce domácích. Ministr ale zvolil místo přihrávky střelu, kterou si brankář pohlídal. Po celou první třetinu se hrál velice ofenzivní, avšak pro oko diváka nepříliš pohledný hokej. Písečtí si první šanci vypracovali na začátku 3. minuty. Jelen ač tísněn objel branku, jeho střela z těžké pozice ale neměla šanci Vojtka ohrozit. Chvíli potom Řehoř našel před brankou Šimka, jeho střela šla pouze do betonů hostujícho gólmana.

Domácí se dál tlačili do šancí, všechny ale pochytal po celý zápas bezchybný Vojtek. Velkou možnost hostí na skórování měl v 16. minutě Smejkal, který se ocitl sám před Špilerem, jeho lehká střela však skončila na pravé tyči domácího brankáře. V zápětí měli šanci také domácí, když Zika prošel po levé straně kluziště, přihrál Jelenovi, ten ale netrefil puk tak, jak si asi představoval. Když už se zdálo, že v první třetině branka nepadne, vstřelil ji Hebar, který se dostal k odraženému kotouči. 0:1.

I ve druhé třetině to byli hráči hostí, kteří se jako první probili do vážné šance. Karný se pokoušel přihrát Žajglovi, do přihrávky se ale položil obětavě Vyskočil a zabránil tak možnému přečíslení hostů. Písek neustále zkoušel pozornost Martina Vojtka, ale šance Ziky, Jelena ani tvrdá střela Burkoně od modré neskončily v síti. O chvíli později šel sám na Špilera Karný, zkoušel střelu mezi betony, ty ale brankář srazil k sobě včas.

Ať za Písek chytá kdokoliv, chytá dobře - Roman Špiler v akci

Domácí měli možnost vyrovnat ve 28. minutě, Nouza prošel sám přes půl hřiště, jeho střela šla ale mimo. Hostům se podařilo zvýšit ve 32. minutě. K nahozené střele od modré se dostal Karný a střelou do otevřené klece překonal domácího gólmana - 0:2.

Zápas byl střetů u mantinelu plný, v akci Procházka

Další možnost měli hráči Olomoce po chybě jednoho z píseckých obránců, kdy se dostal k puku Ministr. Jeho střelu ale brankář betonem vyrazil. V závěru druhé třetiny mohli snížit domácí, když nejprve Král objel bránu a vystřelil a v zápětí Štefan z prostoru mezi kruhy vystřelil pouze do připravené gólmanovy lapačky.

Ve třetí třetině už většinou hosté bránili svůj dvoubrankový náskok a písecké hráče do žádných větších šancí nepouštěli. Naopak to byli oni, kdo mohl hned v první minutě třetí třetiny skórovat. Dubec ujel po levé straně, ale ani střela ani následná dorážka neznamenala změnu stavu.

Písek se sám připravoval o možnost snížit chybami v obraně a nepřesnými přihrávkami. V 50. minutě, při přesilové hře, když na trestné lavici seděl Veselý, se k odraženému puku dostal Žajgla a vymetl pavučiny v horním růžku domácí svatyně - 0:3.

Domácí měli poslední šanci udělat něco s výsledkem v 52. minutě, když měli možnost hrát celé dvě minuty přesilovku pět na tři. Vytvořili si sice tlak a několik nadějných šancí, ale všechny pochytal Vojtek. Ve zbylém čase už hosté nepřipustili žádné komplikace a odvezli si tak z Písku vítězství 0:3.

Karel Suchánek (trenér Olomouce):
Byl to zápas o šest bodů, bylo to tedy velmi nervózní. Písek si vytvořil tlak, ale šance neproměnil, my jsme chodili do brejků a některé jsme proměnit dokázali. Utkání mělo slušnou úroveň, hrálo se nahoru dolu. Za stavu 0:1 jsme hráli až moc otevřeně, hráčům jsem to vytkl a zlepšilo se to. Utkání jsme však dovedli vítězně do konce hlavně díky Martinu Vojtkovi. Dal jsem v utkání přednost hráčům, které jsem znal, proto nenastoupil obránce Roman Němeček. Každopádně máme před sebou v Olomouci i přes dnešní vítězství ještě spoustu práce.

Milan Mazanec (trenér Písku):
Odehráli jsme nejhorší zápas doma vůbec. Měli jsme už před utkáním obavu z brankáře Vojtka a jeho výkon se ukázal jako rozhodující faktor hry. Přesto jsme nadělali spoustu individuálních chyb, které pramenily možná z nervozity hráčů … Je to velká škoda, protože to byl zápas o šest bodů, ve kterém jsme měli minimálně bodovat. Nepřesnosti pramenily i z vzájemné nesehranosti hráčů, protože nám chyběli čtyři hráči základního kádru Míka, Neckář, Lála a Filipi. Ještě nám nepřijel ne úplně zdravý Lukáš Mensator. Zranění by však snad až na Míku neměla být dlouhodobá.