O remíze rozhodla poslední minuta!

Po velmi vyrovnané první třetině, kterou mužstvo Klatov vyhrálo nejtěsnějším poměrem, ve druhém dějství postupně otočili svými brankami Müller, Kořánek, Míka a Kašpar vedení na píseckou stranu. V poslední části se ale hráči od Otavy nechali uchlácholit svým vedením a Klatovští postupně dotáhli až na konečných 4:4 - poslední brankou domácí vyrovnali až v poslední minutě utkání. Sestava Písku byla značně oslabená, nenastoupil Květoň, Neckář, Oranský, Holec ani Kica, poprvé se naopak představil francouzský gólman Pochon.
přípravné zápasy A-týmu, přát., st 30.8.2006
Klatovy
4:4
1:0, 0:4, 3:0
Branky Písku: Müller, Kořánek, Míka, Kašpar.
Písek: Pochon - Veselý, Svoboda - Burkoň, M. Procházka - F. Procházka, Hauer (Klas) - Kořánek, Míka, Maroušek - Müller, Mikeska, Řehoř - Pošmourný, Kašpar, Jungbauer (Gajovský)

Miroslav Šperl, trenér Písku:
Ze začátku to bylo hodně vyrovnané, poté jsme ale ve druhé třetině ovládli hru a vstřelili čtyři branky. Nabyli jsme bohužel dojmu, že už je to hotové a v nasazeném tempu polevili. Vyrovnávací branku jsme inkasovali v poslední minutě, takže se dá i říct, že jsme dnešní výsledek dost prohospodařili. Zápas odchytal poprvé francouzský brankář Pochon, myslím si, že si vedl dobře, žádný gól nebyl vyloženě jeho.
Stále čekáme, jestli u nás zůstane obránce Burkoň nebo zda ještě neodejde do zahraničí, podobná situace byla i u nemocného Zbyňka Neckáře, teď to s ním vypadá, že u nás spíš zůstane.