Nerozhodná bitva s Chomutovem

Neúprosný boj plný tvrdých soubojů spolu svedli v parný letní podvečer prvoligoví hokejisté Písku a Chomutova s nerozhodným výsledkem 4:4. Už už to vypadalo, že se domácím podaří odčinit prohru 0:3 ze soupeřova ledu, ale dva rychlé góly Severočechů v 48. minutě zarovnaly střelecký účet zápasu. Za Písek se trefili postupně obránci Neckář a Burkoň, poté útočníci Blovský a Míka. V píseckém brankovišti dostal opět příležitost mladý Kubiš.
Přípravné zápasy, přát., čt 19.8.2004
Chomutov
4:4
0:1, 2:1, 2:2
Branky: 32. Neckář (Blovský), 32. Burkoň (Míka), 45. Blovský, 46. Míka (Dvořák, Burkoň)- 5. Martenek (Révay), 33. Révay (Martenek), 48. Dobiáš, 48. Martenek. Rozhodčí: Holub. Diváků: 100.
Písek: Kubiš - Neckář, Svoboda, Burkoň, Dvořák, Tupý, Peroutka – Blovský, Zíka, Jelen - Štefan, Řehoř, Kožnar - Míka, Kořánek, Kučera - Šimek, Filip, Pošmourný.
Chomutov: Hála – Toms, Révay, Ambrož, Hájek, Szakal, Trefný, Štrach - Buchal, Koláček, Hahn - Boušek, Ibl, Dobiáš - Martenek, Cetkovský, Malát - Šimeček, Polodna.
Písečtí nastoupili do zápasu v brance s Kubišem a bez zraněných útočníků Nouzy a Horáka. Chyběli i obránci Procházka, Vokatý a Veselý, se kterými se podle slov trenéra Baďoučka počítá do základní sestavy, a to se také zpočátku do výkonu domácí defenzívy promítlo. Poprvé zaspala už v páté minutě, když svou první trefou poslal Chomutov do vedení Martenek.

Svižný a tvrdý hokej byl poznamenán nepřesnostmi i nedorozuměními na obou stranách, ale gólmani Kubiš s hostujícím Hálou případné mezírky v obraně svým zákrokem vždy vymazali, a tak se už za žádnou klecí do první pauzy červenat nemuselo.

Druhé dějství začalo náporem Koláčkova útoku, ale jejich snaze domácí odolali a zakrátko i odpověděli Jelenovým průnikem. Tentýž hráč se v 29. minutě odebral k časoměřičům. Tam písecký kapitán vydržel v klidu celé dvě minuty, protože jeho spoluhráči nedovolili soupeři vážněji udeřit. V 31. minutě se role obrátily a to vedlo k vyrovnání. Po kombinační akci využil početní výhody osamocený Neckář. Neuběhla ještě ani minuta a skóre bylo rázem otočeno v prospěch Jihočechů, když se po nepřehledné situaci kotouč dostal k nehlídanému Burkoňovi a ten upravil na 2:1.

Odpověď na nepříznivý vývoj zápasu vymyslel jen za další minutu Révay, který se pěkně uvolnil přes bránícího Filipa a přesně trefil levý růžek Kubišovy svatyně. Hosté mohli znovu vést, když se jejich kapitán Buchal tváří v tváří ocitl před gólmanem, ten mu ale u tyče žádnou mezeru nenechal. V 38. minutě se postavili Neckář, Řehoř a Kožnar pětici Chomutovských, kteří byli gólu opět blízko, ale zakončovatel Buchal opět selhal. Na výsledkové tabuli tak zůstaly po 40 minutách dvě dvojky.

Brankové hody třetí třetiny začali dvěma trefami domácí střelci – nejdříve mladý štírek Blovský, loni nejproduktivnější junior Písku, přesně zacílil do horního růžku, poté domácí při přesilovce vyšachovali čtveřici soupeře a po ose Burkoň – Dvořák – Míka skončil puk počtvrté za Hálou. Chomutovští na sebe nenechali s odpovědí dlouho čekat, takřka hned po buly rychle přečíslili domácí obránce a Dobiáš posunutím kotouče mezi Kubišovy betony snížil na 3:4.

Brankovou smršť ukončil svojí druhou trefou Martenek, jenž po vyjetí zpoza brány překvapil Kubiše – 4:4. A přestože se střelci obou celků ve zbylých dvanácti minutách ještě usilovně snažili o pokoření gólmanů, žádný gól již nepadl, i když od něj opět Buchal nebo na druhé straně Blovský nebyli vůbec daleko.

Václav Baďouček (trenér Písku):
Dneska to bylo z naší strany podstatně lepší než přednedávnem v Chomutově. Nebylo to vůbec špatné utkání, mělo tempo, agresivitu, množství osobních soubojů… Nám se podařilo už konečně vstřelit nějaké góly, ale bohužel se na ně strašně nadřeme a potom si je snadno vlastními chybami necháváme dát. To nás trošku mrzí, ale jinak si myslím, že to nebyl vůbec špatný zápas, i když jsme vlastně postrádali tři stabilní obránce a chyběl i Nouza s Horákem. Dobře si dnes vedl Blovský, to bylo velké překvapení. Pokud mu to vydrží, bude to jenom dobře.

Písečtí hned zítra změří síly s dalším týmem z I. ligy, mužstvem HC České Budějovice. K derby Václav Baďouček uvedl: „Sestava by měla zůstat stejná jako dnes, kvůli zraněním ji nemůžeme poskládat tak, jak bychom si představovali. Pro nás to bude další těžká prověrka s favoritem soutěže. Konečně se začínáme prosazovat i v koncovce, určitě je to tím, že intenzita tréninku už není tak vysoká, jako byla v prvních čtrnácti dnech. Teď mají hráči v koncovce více sil i větší klid."