Nájezdovou loterii tentokrát Písek zvládl. Dva body zachránil gólman Kafka

Diváci na píseckém zimním stadionu viděli i při druhém domácím utkání samostatné nájezdy. Do nich dospěl zápas, ve kterém měl většinu času navrch Písek. Vimperk ale zvládl před koncem vyrovnat. Nájezdy vychytal mladý brankář Kafka, který se do branky postavil od začátku, jelikož jeho parťáci Pinkas a Pipek léčí zranění. Jediným úspěšným střelcem v dovednostní soutěži byl Ondřej Gába. Na snímku střílí gól na 2:2 obránce David Všetečka.
KL mužů 2014/2015, 4. kolo, so 11.10.2014
Vimperk
5:4sn
1:2, 2:1, 1:1 - 1:0
Branky a nahrávky: 12. Mošovský (Mazanec, Jungbauer), 31. Všetečka (Procházka, Sýbek), 39. Volf (Mazanec, Slavík), 45. Sýbek (Gába, Procházka), rozhodující nájezd Gába – 8. Král (Novotný), 19. Král (Voldřich, Hail), 48. R. Sitter (Král), 59. Hail (Novotný, Voldřich). Rozhodčí: Vovčko – Diviš, Sýkora. Vyloučení: 4:6, navíc Jungbauer a Slavík (PIS) osobní tresty. Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 280. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2, 4:4, 5:4.
Písek: Kafka - Mazanec, Volf, Kudrna, Jirků, Všetečka, P. Procházka - Slavík, Jungbauer, Mošovský, Gába, Sýbek, Stropnický, Šimoník, Novák, Vlk,
Vimperk: Podskalský – R. Sitter, Vávra, Voldřich, Vítovec, Gabauer, Kouba – Slabý, Paule, Vl. Pešl ml., Plouhar, Král, Hail, Novotný, J. Sitter, Lang, Vl. Pešl st.

Domácí vstoupili do utkání čtvrtého kola krajské soutěže aktivně. Už po necelých dvou minutách zvonila po Sýbkově střele tyč za gólmanem Vimperku Podskalským. Za minutu dostal těžkou přihrávku do předbrankového prostoru Vlk, ale kotouč mu přeskočil hokejku. A když neproměnil samostatný únik Mošovský, šli po tlaku domácího celku do vedení překvapivě hosté. Hned po buly se prosadil Břetislav Král - 0:1. Písek vyrovnal osm a půl minuty před první sirénou – ránu kapitána Mazance od modré tečoval mimo dosah Podskalského Karel Mošovský - 1:1.

V čase 17:46 přišel sporný moment. Po střele Gáby z mezikruží zůstal puk pod chrániči hostujícího brankáře, domácí radostně zvedali ruce nad hlavu, ale k jejich překvapení hlavní sudí Vovčko rozpažil a gól přes protesty Píseckých neuznal. O to víc měla hořkou příchuť trefa vimperského Břetislava Krále, který si najel na střed mezi kruhy a střelou přes bránící hráče vrátil vedení na hokejky hostů ze Šumavy – 1:2

Druhou třetinu zahájila šance Písku. Obránce David Všetečka dostal po svém návratu přihrávku do brejku, který ale nedokázal zužitkovat. Častá oslabení písecký tým brzdí v rozletu. V početní nevýhodě ve 26. minutě se v závaru blýskl brankář Kafka, který se proti střelci vrhnul po hlavě a kotouč odrazil svou maskou. V polovině utkání bylo opět srovnáno. David Všetečka dorazil puk do odkryté klece – 2:2. Vedení na svou stranu převrátili hráči IHC Písek minutu a půl před koncem druhé třetiny, kdy Mazancovu střelu od modré tečoval Radek Volf - 3:2.

Čtyři minuty po úvodní buly třetího dějství přišla jedna z nejkrásnějších akcí celého utkání. Trojice domácích borců ve složení Procházka, Sýbek a Gába ujela do brejku proti jedinému obránci. Ondřej Gába dostal křížný pas na levou stranu, odkud ještě vrátil puk najíždějícímu Janu Sýbkovi a ten ho uklidil za záda vimperského golmana – 4:2. Dvanáct minut před koncem Vimperk zásluhou Radka Sittera snížil na 4:3. Pak se opět blýskl mladý brankář Kafka, který řešil závar po chybě obrany. Pro konečný výsledek se ukázalo být rozhodující vyloučení píseckého Slavíka, který dostal čtyři a půl minuty před koncem trest na pět minut a do konce utkání. Tento trest nekončí ani vstřeleným gólem zvýhodněného týmu, takže bylo zaděláno na pořádné drama.

Vimperk se nadechl k závěrečnému tlaku. IHC Písek mohl v samém závěru klidně přijít o všechny body. Tomáš Kafka si vysloužil ovace publika, když tygřím skokem lapil dorážku do prázdné branky, na vyrovnávající střelu Františka Haila už ale nestačil – 4:4. Ve vyhecovaném konci třetiny si krátkou přesilovku zahrál i Písek, ale bez úspěchu.

Šlo se na nájezdy, které poznaly je jediného úspěšného střelce. Tři série branku nepřinesly, ale v náhlé smrti protlačil puk za brankovou čáru Ondřej Gába a rozhodl tak o zisku dvou bodů pro domácí.

Roman Vlček, trenér Písku: "První třetinu jsme byli lepší, ale dostali jsme dva góly. Spoustu šancí jsme neproměnili. V průběhu druhé a třetí třetiny jsme měli zápas pod kontrolou, ale bohužel jsme dostali pětiminutový trest, který rozhodl o tomto výsledku."