Na závěr sezóny pěkná podívaná

Utkání, které zprvu vypadalo jako další nepovedené vystoupení píseckých borců, se nakonec zvrtlo v hodně příjemné pokoukání. Začátek sice domácí prospali a inkasovali při vlastní přesilovce, půl minuty před přestávkou ale vyrovnal Tomáš Květoň. Modrožlutá čtrnáctka pak v dalším průběhu posbírala ještě dvě asistence a byla největší hrozbou pro místy dezorientované hráče Nymburka. Ti vyrukovali do zápasu s urputnou obranou, vyplývající z jejich situace v tabulce. Spoléhání na brejky se jim ale nevyplatilo zejména ve druhé části, která skončila po třech nádherných kombinacích a jedné šťastné trefě 4:0 pro Písek. Rybáčkovým svěřencům totiž zřejmě došlo, že už jim vlastně o nic nejde, a nápaditými akcemi umlčeli hrstku věrných nymburských fanoušků. V závěru hosté ještě přitlačili na pilu, přesilovkový zásah Veselého je ale definitivně srazil do kolen.
2.liga ČR sk. STŘED, 44. kolo, st 28.2.2007, s.n.o.p. arena
Nymburk
6:3
1:1, 4:0, 1:2
Branky: 20. Květoň (Mikeska), 26. Kašpar (Kica, Hauer), 28. Holec (Květoň, Kořánek), 28. F. Procházka (Kašpar, Pošmourný), 38. Míka (Řehoř, Kořánek), 57. Veselý (Květoň, Svoboda) - 4. Dvořák, 48. Kosejk (Zeman), 59. Nýč (Zeman) Rozhodčí: Dvořák - Fiala, Flégl Vyloučení: 10:6 Využití: 2:2 V oslabení: 0:1 Diváci: 360
Písek: Kubiš - Svoboda, Veselý, Burkoň, Neckář, F. Procházka, Hauer - Řehoř, Míka, Kořánek - Květoň, Mikeska, Holec - Kica, Kašpar, Pošmourný
Nymburk: Matoušek - Zeman, Kosejk, Kos, M. Ton, Culka, Nýč, Jágr, Turinský, Dulovec, Cunik, Šimek, Dvořák, Lipták, Hertl, K. Ton, Bartoníček, Ludvík
V utkání, které představovalo pro písecké hráče přípravu na play-off a pro hosty boj o udržení v základní osmičce, se do první šance utkání dostal v šestadvacáté vteřině Míka, nedokázal ale hostujícího brankáře pokořit. Hosté se dostali pod tlak domácích, trvající téměř tři minuty. Změnu stavu mohla přinést akce, kdy Kašpar hledal před brankou najetého Kicu, bravurní zákrok hostujícího gólmana Matouška jim však překazil všechny plány. Potvrdilo se pravidlo „nedáš dostaneš“ a ve čtvrté minutě hostující Dvořák, po menší neshodě otavských obránců, z nepříliš slibné šance zakončil až za záda píseckého gólmana. Přesto tlak domácích stále rostl - ve sto procentní šanci se ocitl Holec s Květoněm, Květoň ale v pozicích brankoviště kotouč ztratil. Obrovský tlak domácích hokejistů přerušilo až vyhození přes všechny čáry z hole hostujícího Kosejka. V další vyložené šanci píseckých hokejistů se ocitl Filip Procházka, který dostal svižnou a přesnou nahrávku od Hauera, tvrdou střelu od modré čáry zastavila až hruď hostujícího Matouška. Celá pětice po sobě střílejících píseckých útočníků prověřila nymburského gólmana, nikdo se nestal přemožitelem dobře naladěného Matouška. Naopak hokejisté Nymburka mohli svůj hubený náskok zvýšit – po individuálním průniku zastavila Nýče až levá tyčka Kubišovy branky. Písečtí se však do konce první části svého úspěchu dočkali – devětatřicet vteřin před první sirénou po výborné přihrávce Mikesky pohotově trefou do černého vyrovnává Květoň.

Druhá třetina patřila od začátku až do konce klubu z jihu Čech. Písečtí v optimální hře pěti proti pěti doslova zatlačili soupeře do jeho třetiny a hra v pásmu hostů připomínala leckterou přesilovou hru. Tento tlak zastavilo až jedno z mnoha zakázaných uvolnění z hole hostujícího Liptáka. Dále hra pokračovala ve čtyřech po přestupcích Míky a Turinského. Méně hráčů na ledě přineslo více štěstí na píseckých hokejkách – v čase 25:38 se po Kicově přihrávce z rohu kluziště prosadil téměř do prázdné branky Kašpar. Neuběhlo ani 90 vteřin po druhé brance a jako blesk z čistého nebe se v brance hostů objevila branka třetí. O tu se postaral po krásné akci 3 proti 2 dynamický Holec, kterému asistovali Květoň a kapitán Kořánek. O dvacet sedm vteřin později se houpal kotouč v nymburské síti počtvrté, branku zaznamenal od modré čáry Filip Procházka. Šanci na zkorigování dostali hosté po vyloučení Mikesky. Navíc přišlo vyloučení domácích za příliš mnoho hráčů, jenž poslalo písecké hráče do třech. První vážnější tlak hostujících hráčů jednou zazvonil tyčkou po střele Nýče, střely Kosejka nijak extrémně neohrozily domácí svatyni. Jedna z mála šancí hostujícího kádru se naskytla Culkovi, jenž tváří tvář s Kubišem neuspěl. Čas 36:29 a jásot píseckého hlediště – sporná branka však není uznána, otřela se nejspíš o tyčku nikoli o vnitřní část brankové konstrukce. V čase 37:37 už je branka naprosto jasná a regulérní – David Míka zvyšuje z dorážky na 5:1. Pět vteřin před koncem druhé třetiny ještě pálí od modré Svoboda, tuto střelu ale Matoušek drží v posledních vteřinách ve svém vlastnictví.

Třetí třetina byla rozhodně nejživější. Na tom, že se na branky střílelo jak u Verdunu, měly hlavní zásluhu početné přesilovky, které pramenily až z velké bezstarostnosti obou týmů. Na to, že se sem tam někdo přidržel, zaháknul nebo podsekl, se zase až tak nehledělo. Tedy až na pana rozhodčího. Písečtí byli za šest minut ve třetí třetině třikrát na trestné a s takovýmhle dárečkem si ví rady i Nymburk. Nejprve nedal tutovku Nýč, zkušenější Kosejk si však poradil lépe. Dělovkou od modré snížil na 5:2, a pokud se po sezóně rozhodne tento čtyřiceti sedmiletý hráč skončit s aktivní kariérou, alespoň se s hokejem stylově rozloučil. Nymburk měl i další šance, Culka a Dvořák je však stejně jako jiní spoluhráči nedali. Hosté asi tušili, že konec sezóny se blíží a chtěli si pořádně zaútočit a protože domácí nebyli proti, hrálo se nahoru-dolu. Oba týmy si za svou snahu vykoledovaly po gólu, poslední branku Písku v základní části dal Veselý, poslední branku Nymburka v sezóně zase Nýč. Písek - Nymburk 6:3.

Vladimír Lejsek, trenér Nymburka: „Zápas jsme si rozehráli dobře, ale, bohužel, dvěma našimi hloupými fauly jsme ztratili vedení. Náš útočník udělá v útočném pásmu faul, dostaneme na jedna jedna, pak máme možnost hrát přesilovku a uděláme další faul a pak ve čtyřech dostaneme na dva jedna. Potom si dáme vlastní gól, když si srazíme nahození rukou, a je po zápase. Pokoušeli jsme se v závěru o různé věci ohledně taktiky a systému, hráče jsme nabádali, aby neustále stříleli a nutili se do útoku, jenže oni to plnili tak z padesáti procent. Proto jsme nemohli vyhrát. Je to škoda, protože jsme s Pískem měli letos dobrou bilanci, zápasy končily o gól a byly velmi dobré. Dnes domácí hráli to, co potřebovali, a byli lepším týmem.“

Názory trenéra Rybáčka naleznete v souvisejícím článku.