Na konec přípravy přestřelka s Milevskem

Poslední přípravný zápas sehráli písečtí hokejisté s Milevskem. Okresní rival prověřil domácí tým před začátkem soutěžních zápasů po všech stránkách, určitě i proto, že nepřijel do Písku jen bránit, ale naopak se snažil soupeři generálku značně znepříjemnit. Písečtí byli ale také při chuti, jen pouhé dvě minuty z šedesáti dovolili soupeři remízový stav a dokonce šestkrát překonali milevskou defenzívu v čele s brankářem Svobodou. Na druhé straně domácí brankář Kubiš kapituloval v posledním zápase před startem ligy čtyřikrát, za což písečtí trenéři své svěřence určitě nepochválí. Dvakrát se z domácího týmu trefil Jan Řehoř, po jednom gólu vsítili Květoň, Holec, Míka a Veselý.
přípravné zápasy A-týmu, přát., so 9.9.2006, Zimní stadion Písek
Milevsko
6:4
2:1, 4:2, 0:1
Branky a nahrávky: 2. Řehoř (Mikeska, Květoň), 16. Květoň (Řehoř , Oranský), 28. Holec (Kašpar), 32. Řehoř (Květoň, Mikeska), 37. Míka (Kořánek), 39. Veselý (Svoboda) - 19. Černý (Krejčí), 28. Ulman (Suchánek), 36. Štych (Bušta), 42. Procházka (Suchánek).
Vyloučení: 13:10.
Využití: 4:2. V oslabení: 0:0.
Diváci: 180.
Písek: Kubiš (Pochon) - Veselý, Svoboda, Burkoň, Oranský, F. Procházka, Hauer, navíc od 40. min M. Procházka, Neckář - Kořánek, Maroušek, Míka - Květoň, Mikeska, Řehoř - Kreuzman, Kašpar, Holec - navíc od 40. min Růžička, Muller, Pošmourný
Milevsko: Svoboda (Jakubal) – Žlůva, Černý, Votruba, Procházka, Štych, Čapek - Krejčí, Šperger, Pitel, Novotný, Suchánek, Ulman, Urbanec, Müller, Hamerle, Šimek, Bušta.
V poslední generálce před startem druhé ligy mívají hokejisté poslední šanci zaujmout trenéry o svých kvalitách a předvést jim, že právě oni si místo v sestavě zaslouží. Jako první to svou akcí dokázal útok Květoň – Mikeska – Řehoř, který využil hned první přesilovky nařízené za přestupek hostí. Ani domácí nehráli zrovna v rukavičkách a když se k tomu připočte úzkostlivá píšťalka hlavního rozhodčího, vyjde z toho celkem 13 dvouminutových trestů, které si Písečtí v tomto přátelském zápase připsali. V první třetině se Milevským v početních výhodách příliš nevedlo, vyjma střel Krejčího a Novotného se při nich domácí gólman Kubiš příliš nenadřel, zato domácí potrestali další faul soupeře a zvýšili své vedení zásluhou pohotového střelce Květoně.

V 17. minutě na sebe poprvé upozornil milevský Rudolf Suchánek, tváří v tvář Kubišovi ale neuspěl, mladý gólman se zaskvěl i při dělovce Novotného. Přesto se hosté ke snížení přece jen prostříleli, když Míkovo slabé vyhození zachytil na modré Černý, jímž vystřelený projektil doslova zazvonil v Kubišově brance. Míka zaváhání mohl v zápětí odčinit, se zvukem sirény značící konec třetiny poslal puk jen do lapačky gólmana Svobody.

Ještě ani nezačala druhá třetina a už šel Holec pykat na hanbu, rozhodčí ohodnotil jeho přístup ke hře dvěma minutami. Holcovi spoluhráči ale bránili oslabení zodpovědněji a hosty k ničemu nebezpečnému nepřipustili. Naopak mohli sami skórovat, kdy Kubiš svou širokou holí oslovil přes půl hřiště najetého Květoně, který ale bekhendem zamířil mimo branku. Milevští se v půli zápasu dočkali využití přesilovky, povedlo se tak jejich kapitánovi Ulmanovi. Radost z vyrovnání jim však vydržela jen 23 vteřin, právě za tuto chvíli stihl rozhodčí vhodit puk do hry, Holec s Kašparem přečíslili obranu a Svobodovi už nezbývalo nic jiného než inkasovat po přesné střele prvně jmenovaného mladíka. Zakrátko rázně posunul skóre vpřed svým druhým gólem Řehoř, který v podstatě zopakoval svůj úvodní gól, také střílel v přesilovce, také na něj beci hostí dočista zapomněli...

U gólového kolotoče se neztratili ani hosté, dokumentovala to střela od modré obránce Štycha, která trochu šťastně propadla kolem Kubišových chráničů – 4:3. Hlavní roli ve střílení branek hrál ale podle očekávání domácí tým, nejprve napnul síťku milevské branky krátce po rozehrání Míka, minutu před koncem druhé části přidal šestý úspěch Písku obránce Veselý, který za Svobodu dotlačil střelecký pokus svého kolegy z obrany Svobody.

Tříbrankové manko z prvních dvou dějství začali Milevští mazat hned zkraje třetí části, kdy hostující Procházka napřáhl a pomocí teče dostal puk za bezmocného Kubiše. Ale právě až do konce pozorný Kubiš byl klíčem k tomu, že domácí mužstvo již neinkasovalo. A to přestože musel Kubiš mimo jiné přečkat dvě dvojnásobné oslabení svého týmu a vychytat dva osamocené útočníky soupeře. Chvíli před koncem přišlo na řadu ještě vyvrcholení dosavadních šarvátek a pošťuchování mezi hráči obou mužstev, kdy si účty za všechny vyřídili verbálně i ručně Květoň se Štychem. Přestože v zápase o výsledek až zas tolik nešlo, neodpustili si Milevští ani závěrečnou hru bez brankáře, při níž se nejenže neprosadili, ale mohli i inkasovat sedmou ránu, sólo Růžičky s pukem do prázdné branky však zastavila závěrečná siréna.

Karel Slabý, trenér Písku:
My jsme dneska chtěli v tom utkání hrát víc odpovědně, abychom neinkasovali góly a aby se už navodila taková ta zodpovědnější atmosféra na mistrovská utkání. Ale myslím si, že se nám to moc nepovedlo, možná i díky rozhodčímu, který píská trošku zvláštně, ale hlavně kvůli nekázni našich hráčů. Opět tam byly z naší strany fauly holí, které hráčům stále připomínáme, ty se stále opakují. Asi budeme muset přikročit k finančním trestům, protože při soutěžních zápasech se to nebude vyplácet, jak je vidět, přesilové hry a oslabení rozhodují zápasy. Ještě se na to zaměříme, aby se to stále neopakovalo, a nachystáme s hráči pohovory. Doufejme, že se to zlepší.