Na jihu Čech zůstal pouhý bod

Písečtí hokejisté nezvládli další utkání, tentokrát byl nad jejich síly tým Pelhřimova, kterému podlehli 3:4 v prodloužení. Po bezbrankové první třetině padaly branky až ve druhé části, a hned museli gólmani lovit puk ze své sítě celkem šestkrát. Novák se trefil dvakrát v rozmezí osmi minut, o minutu později odpověděl hostující Tecl, ale na 3:1 zvýšil Gába. Poslední dvě minuty se ukázaly jako rozhodující, Hadrava zaznamenal dvě branky v rozmezí dvaceti jedné vteřin. Třetí třetina byla stejně jako první bez branek. Zápas tedy dospěl do prodloužení, ve kterém rozhodl svou druhou trefou Tecl, že bod navíc poputuje na Vysočinu, do Pelhřimova.
2.liga ČR, 14. kolo, so 7.11.2009
Pelhřimov
3:4p
0:0, 3:3, 0:0 - 0:1
Branky a nahrávky: 22. Novák (Květoň, Šulčík), 30. Novák (Mošovský), 33. Gába (Mošovský, Novák) - 31. Tecl (Meloun, Kašpar), 39. Hadrava (Pelán), 39 Hadrava (Česnek, Pelán), 63. Tecl (Plachý). Rozhodčí: Pražák, Hák, Zíka. Vyloučení: 7:9. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 450. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:4.
Písek: Pinkas - Kalečík, Procházka P., Heršálek, Procházka R., Žlůva, Všetečka, Dietz - Gába, Hovora, Hájek, Bláha, Ježek, Květoň, Šulčík, Míka, Suchánek, Slavík, Novák, Mošovský
Pelhřimov: Maláč - Rašner, Plch Meloun, Gajda, Tecl, Kašpar, Roháčik, Plachý, Votápek, Kubát, Česnek, Dostál, Hadrava, Pelán, Burian

Pelhřimovští hokejisté vstoupili do zápasu s velkým respektem k soupeři. Od první minuty byl lepší domácí Komterm, ale nedokázal se prosadit. Písecký Slavík nahodil na Maláče kotouč a Suchánek se jej snažil dorazit, jenomže pelhřimovský brankář skvěle zasáhl. I nadále byl více aktivní Písek, ale pelhřimovská obrana byla pozorná. V 8. minutě nebezpečně pálil pelhřimovský Hadrava, ale jeho střela letěla mimo tři tyče Pinkasovy brány. V polovině třetiny dostal skvělý pas za obranu Novák, ale jeho pokus přerušil čárový rozhodčí kvůli postavení mimo hru. I nadále pokračovali domácí v tlaku a Robert Procházka dokázal obehrát dva protihráče, ale jako poslední se mu postavil Maláč a jeho pokus vychytal. V 15. minutě nebezpečně tečoval kotouč před píseckým brankářem Dostál, ale ani jeho pokus v síti neskončil. Na druhé straně prověřil nadvakrát Maláče Hájek, ale ani jeho druhá střela brankou neskončila. Více ze hry v první třetině měl domácí Písek, ale hostující obrana s Maláčem v zádech nedovolila domácím skórovat.

Do prostřední periody vstoupili lépe jak jinak než domácí. Již ve 22. minutě proměnil přesilovou hru Písku Novák, který využil chybné rozehrávky Maláče a zakončil do prázdné branky -1:0. Hosté se snažili o rychlou odpověď, ale Písek udeřil podruhé. Ve vlastním oslabení ujel opět Novák a svůj únik proměnil skvěle provedenou kličkou - 2:0. Tentokrát se Spartaku odpovědět podařilo bleskurychle. V přesilové hře dorazil Melounovu střelu za Pinkase Tecl – 2:1. Od této chvíle se dostávali do hry také hosté z Vysočiny. Po nahrávce Buriana se dostal do šance Dostál, ale bohužel pro hosty trefil pouze hruď Pinkase. Ve 32. minutě se ukázal opět pelhřimovský brankář. Nadvakrát zlikvidoval velkou šanci Gáby, ale podruhé se již písecký útočník nemýlil. V přesilové hře si vzal puk na svojí hůl a lišácky překonal pelhřimovského brankáře k tyči 3:1. I další šance byla z písecké hole. Slavík se zmocnil odraženého puku za brankou a zakončoval do odkryté klece, ale Maláč stihl nastavit svoji hůl a zabránil tak další brance. Ve 39. minutě pelhřimovští hokejisté snížili. Hadrava vypálil z poza obránce a trefil vyrážečku Pinkase, od které se puk dostal k obránci Písku a od něj přímo do branky - 3:2. O jednadvacet vteřin bylo již vyrovnáno. Opět se trefil Hadrava, který z kruhů propálil domácího brankáře - 3:3.

Na začátku poslední třetiny mohl poslat do vedení hosty Kubát, ale svůj únik v oslabení neproměnil. Třetí třetina byla plná vyloučení, ale nepadl ani jeden gól. Hra byla plná nepřesností a k vidění nebyla ani jedna pohledná akce. Pelhřimov se bránil píseckému náporu s vypětím všech sil, ale neslo to své ovoce. Maláč všechny střely s klidem pokryl a Písek nemohl najít recept na uspořádanou obranu Spartaku. V závěru třetiny tvrdě vypálil na Pipka Kubát, ale jeho střela letěla těsně nad břevno. Třicet vteřin před sirénou unikl podél mantinelu Plachý, ale za domácího brankáře nedokázal kotouč zasunout.

Prodloužení začali hosté opatrně, ale Plachý se probojoval do útočného pásma, kde byl tvrdě sražen k ledu. Výsledkem byla přesilová hra Pelhřimova, která ovšem netrvala dlouho. O necelou minutu déle putoval za katr i pelhřimovský útočník a hra pokračovala ve třech hráčích na obou stranách. Na straně Pelhřimova opět skvěle zafungovala spolupráce Plachého s Teclem a kapitán mužstva rozhodl svojí kličkou o bonusovém bodu pro Pelhřimov. Konečné skóre utkání tak zní 4:3 po prodloužení pro hosty.

Rudolf Suchánek, trenér Písku: „Vedli jsme tři jedna a zápas jsme měli pod kontrolou, to už jsme měli vyhrát. Pak jsme si dali vlastní gól a další jsme dostali po neuvěřitelné chybě našeho hráče. Hosté vyrovnali a začali dobře bránit střední pásmo, přes které jsme se těžko prosazovali. Pelhřimov hrál dobře, ukázněně a výborně mu zachytal gólman. Měli jsme šance, ale nemohli jsme mu dát gól.“

Radek Šáda (asistent trenéra Pelhřimova): Podařilo se nám vyhrát, byť až v prodloužení, ale začátek zápasu jsme měli horší. Měli jsme ospalý začátek zápasu. První třetinu nás soupeř přehrál, ale od druhé třetiny jsme to trošku srovnali. Dneska určitě patří hráčům za výkon a za bojovnost velký dík. V prodloužení to bylo už vabank. Hráli jsme tři na tři, kdy je na ledě strašně moc prostoru. Potřeboval jsem síly rozprostřít mezi více hráčů, než co to hrají klasicky, takže jsem tam dal i třetí lajnu a nakonec to dobře dopadlo.