Na góly matadorů Písek nestačil

Po nadějně vyhlížející výhře na ledě Kolína vstupovali do zápasu proti Chrudimi Písečtí borci s očekáváním v zádech. Ovšem na druhou ligu hvězdný tým je okamžitě zatlačil do obranného pásma, což korunoval v čase 1:46 vedoucí trefou kapitán hostí David Pospíšil. Pak ale vítr před Kubišem ustal a v polovině hrací doby vyrovnal svou čtrnáctou brankou Řehoř. Jenže Chrudim vrátily do sedla dvě akce velezkušeného Marka Zadiny, který nejprve poslal puk mezi betony domácího gólmana a následně proměnil trestné střílení, nařízené za zákrok na něho, když unikal v oslabení. Korekce z hole Pošmourného přišla devět vteřin před koncem už příliš pozdě.
2.liga ČR sk. STŘED, 20. kolo, st 22.11.2006, Zimní stadion Písek
Chrudim
2:3
0:1, 1:2, 1:0
Branky: 30. Řehoř (Míka, Veselý), 60. Pošmourný (Müller, Mikeska) - 2. Pospíšil, 35. Zadina (Bláha), 39 Zadina z trestného střílení Rozhodčí: Svoboda - Černý, Brejcha Vyloučení: 6:10 Využití: 1:0 V oslabení: 0:1 Diváci: 390
Písek: Kubiš - Veselý, Burkoň, F. Procházka, Hauer, Neckář, Bezouška - Řehoř, Míka, Holec - Kořánek, Kašpar, Kica - Müller, Mikeska, Pošmourný - Růžička
Chrudim: Němec - Konta, Fejgl, Jančařík, Heřmanský, Štěpnička, Mečiar, Kvaššay - Bláha, Hemský, Pospíšil, Králíček, Prachař, Zadina, Horák, Janda, Bělohlávek
Do boje o další druholigové body mezi Pískem a Chrudimí vstoupili lépe svěřenci Ladislava Lubiny. Hned v první minutě pálil od modré Jančařík, chvilku poté i Heřmanský. A ni na branku se nemuselo dlouho čekat - v čase 1:46 totiž po individuální akci z rohu kluziště skóroval hostující kapitán Pospíšil. Hosté si vytvořili patřičný tlak, v minutě čtvrté se ocitli sami před Kubišem Horák a Pavel Prachař, ale druhý jmenovaný nedokázal domácího brankáře překonat. Z protiútoku se Písečtí dostali do první vážnější akce, když Bezouška lehkou žabičkou pokoušel vyzrát na hostujícího brankáře Němce. Po hrubé chybě chrudimského Horáka byl najednou v šanci Kica, který se dostal až před gólmana hostů, jeho střelu ale zastavila levou tyčka branky – písecký útočník byl navíc faulovaný, a tak si šel trest odpykat Fejgl. Domácí uzamknuli soupeře v jeho třetině, třikrát od modré prověřoval Němce Burkoň, poslední jeho pokus hostující brankář před dotírajícím Míkou podržel. Ke konci přesilové hry ještě střílel z kruhu Hauer, s jeho střelou si ale hostující gólman poradil krásným semaforem. Písecký tlak pokračoval i nadále, zastavilo ho až zakázané uvolnění z hole Bělohlávka. Do další akce se pustil Kořánek s Kašparem, ti zase nedokázali vyzrát na Jančaříka, který jim překazil všechny plány. Na druhé straně si vytvořili šanci Prachař s Pospíšilem, kde Pospíšil pálil přímo do hrudi domácího Kubiše. Slibnou šanci si vytvořil i Růžička, kterého zastavil až faul Mečiara. Písecká přesilovka byla ale bez náboje, jedinému Míkovi se podařilo ohrozit hostující svatyni. Domácí akce končily vyhazováním hostujících obránců přes všechny čáry. Ke konci první části si pěknou šanci připravil Pospíšil, kterého důrazně poslal do své branky Kořánek - a tak i pro něho přišel dvouminutový trest.

Do části druhé vstupovali Písečtí v oslabení, Burkoň ale hostům nic nedovolil a všechny jejich pokusy tak končily jeho vyhozením přes všechny čáry. Důraz v rohu opět ukázal Kořánek, který vyfasoval dvouminutový trest za faul loktem. Písečtí opět hosty k ničemu nepustili a bez větších problému bránili ve čtyřech. První vážnější akci druhé třetiny přinesl Bělohlávek, tváří v tvář proti Kubišovi neuspěl. Vyloučení hostujícího Mečiara přineslo velký tlak domácích hráčů v Němcově brankovišti. Písecké prokletí prolomil až Jan Řehoř, který v čase 29:46 po přihrávce Míky a Veselého sklepl puk za Němcova záda. Branka hráče od Otavy viditelně pozvedla a postupně Mikeska a Řehoř zasypali hostujícího brankáře mnoha střelami. Chrudim si také vytvořila slibnou šanci, konkrétně Prachař, jeho střela se jen těsně nevešla do Kubišovy branky. Následná nevinná šance hostů se ale posléze proměnila v druhý gól Chrudimi, když v čase 34:09 z otočky vystřelil Zadina a přesně trefil skulinku mezi betony domácího gólmana. Asistenci si připsal Bláha. Písecký Míka si vynutil faul hostujícího Mečiara, který trochu udiveně kráčel již potřetí na trestnou lavici. Přesilovou hru Písečtí ale nevyužili, naopak k jejímu konci ujel po individuální chybě obránce Zadina, kterého po zákroku Kořánka zastavil až hvizd hlavního rozhodčího signalizující trestné střílení. K němu se v čase 38:17 rozjel právě Zadina a nekompromisně střelou pod Kubišovu lapačku zvýšil náskok svého mužstva na dvoubrankový.

Do třetího dějství vstoupili Chrudimští faulem, který si šel odpykat Kvaššay. Tato přesilovka mohla domácí vrátit do zápasu, ale ani střely Pošmourného či Burkoně nepomohly upravit skóre. Neckář dokonce projel celým kluzištěm sám až k Němcovi, ani on však gól nevykouzlil. Hostující brankář jistě kryl každou sebemenší šanci Písku, také Kubiš se pořádně vytáhnul, a to proti Zadinově velké příležitosti, která volala po brance. V polovině třetí třetiny se hra ustálila a hosté tlak píseckého mužstva odráželi zakázanými uvolněními, kterých bylo rovnou pět v řadě. Marná snaha hokejistů Písku přetrvávala až do poslední minuty, devět vteřin před koncem upravil skóre na rozdíl jediné branky Pošmourný. Písečtí se ještě snažili o vyrovnání, ale zbývající čas již byl příliš krátký.