My chceme Písek!

Přesně takhle vyprovodili po zoufalém výkonu domácí fanoušci své borce. Totiž to, co modrožlutí proti Táboru předvedli, mělo hodně daleko do výkonů, na jaké bývali návštěvníci píseckého zimáčku zvyklí. Tentokrát bylo na programu vraždění neviňátek. Bezzubí hráči IHC nebyli schopni vymyslet kloudnou akci, vše bylo špatně. V první třetině se trefil hostující Ficek a neexistovala síla, která by půl hodiny hrací doby hnula s ušmudlaným skóre 0:1. To se povedlo až po nástupu do poslední části. A hned třikrát, ovšem pokaždé Kohoutům. Jejich druhý úspěch zaznamenal expísecký obránce Michal Peroutka, k němu se pak ještě přidali Mrkvička a Kaltenböck a bylo vymalováno.
2.liga ČR sk. STŘED, 2. kolo, so 16.9.2006, Zimní stadion Písek
Tábor
0:4
0:1, 0:0, 0:3
Branky: 11. Ficek, 42. Peroutka (Kocar, Györi), 42. Mrkvička (Györi), 46. Kaltenböck (Györi) Rozhodčí: Lacina - Beneš, Štofa Vyloučení: 11:11 Využití: 0:3 Diváci: 486
Písek: Kubiš (46. Pinkas) – Svoboda, Veselý, Neckář, Burkoň, Filip Procházka, Hauer – Kořánek, Růžička (21. Pošmourný), Míka – Květoň, Mikeska, Řehoř – Kica, Pošmourný (21. Kašpar), Holec
Tábor: Pipek – Klatenböck, Trieb, Karpíšek, Škulina, Matouš, Peroutka, Kocar, Györi, Černý, Ficek, Mrkvička, Schejbal, Ježek, Mikeska, Voříšek
Na startu utkání, když ještě nikdo nemohl tušit, k jakému smutnému představení se schyluje, byl aktivnější Písek. Ale to jen proto, že Táborští se zdáli být tak trochu dezorientovaní tím, že puk je černý a kolem ledu jsou mantinely. Domácí třetí útok si svou aktivitou vynutil dva fauly Kohoutů, které znamenaly dvouminutovou přesilovku pěti proti třem. V ní poslal Mikeska dokonalý pas k levé tyči Pipkem střežené branky, kde číhal nekrytý Květoň. Jenže ten ukázal, že skutečně i mistr se někdy utne, a snad z deseti centimetrů minul úplně prázdnou klec. To jako by byl signál pro Tábor, že může začít kontrolovat hru. Byli to totiž nadlouho jeho hráči, kdo si užíval výsostného pobytu v útočném pásmu. Aby to potvrdili, v jedenácté minutě chytře našel Györi schovaného Mrkvičku, který se protáhl před Kubiše. Zatímco naznačoval dlouhou kličku, poslal puk k bližší tyči. Výsledkem celého humbuku bylo prozatím jen vyloučení Tomáše Burkoňe, protože písecký brankář zasáhl jistě. Během následné přesilovky pak Ficek zpoza brány zkoušel přihrát někomu z lépe postavených spoluhráčů, ovšem v záměru mu zabránila hokejka bránícího Hauera. Způsob, jakým se kotouč odrazil zpět na hůl Petra Ficka byl předzvěstí toho, co lze v dalším průběhu střetnutí očekávat. V inkriminovaném okamžiku se táborský útočník už s ničím nepáral a protlačil pod Kubišem úvodní branku zápasu.

Z nezáživné přetahované vybočila až šestnáctá minuta, kdy o sobě při početní výhodě dala opět vědět písecká lajna mladíků. Nadějný tlak však utnula nepřesná Kicova přihrávka, navíc za okamžik si vesele ujel Kocar a vyzkoušel na Kubišovi jednu z možných variant zakončení samostatného nájezdu. Nutno zmínit, že ne příliš úspěšnou. Chviličku před první sirénou pak na vteřinku svitla domácím naděje. To když se tváří v tvář Pipkovi zjevil Holec. Avšak namísto chytrého zakončení, na nějž měl čas, předvedl pouze uspěchanou střelu do náručí gólmana.

Začátek druhé části a verdikty rozhodčího přinesly dvojnásobné oslabení pro domácí, kteří tuto nepříjemnost bez újmy přečkali a během několika následujících minut se najednou na předváděný hokej dalo i koukat. Útoky se přelévaly ze strany na stranu a dokonce se místy ozval i potlesk od publika. Ovšem šance z kategorie gólových ne a ne přijít, a to ani pro jeden tým, a čím blíže byl konec třetiny, tím více se z hry opět stávala fraška.

Ze špatného snu neprobudila Písecké ani druhá přestávka. Ba naopak, hráči v modrožlutém upadli do ještě hrůzostrašnějšího spánku. Mohla za to další dvě vyloučení v rychlém sledu. Luxusní výhoda darovala množství prostoru matadorům Györimu a Kocarovi, z jejichž souhry těžil skvěle umístěnou ranou zápěstím Michal Peroutka a poslal tak Kašpara předčasně z trestné lavice. Plné dvě minuty tam ale nepobyl ani Veselý, který si zase zoufal, jak mohli jeho spoluhráči nechat před bezmocným Kubišem úplně samotného Mrkvičku. Tomu předložil kotouč suverénní Györi a táborské číslo 37 by snad stačilo před svou pohodlnou gólovou střelou i povečeřet, tolik dostalo od soupeřů prostoru.

Svěřenci trenérů Šperla a Slabého se ještě pokusili o téměř nemožné v další ze série přesilovek. Nejprve Květoň viděl napříč pásmo najíždějícího Neckáře, ale domácí bek netrefil prostor vymezený třemi tyčemi. Když pak Řehoř s Květoněm nenacpali puk za Pipka ani po dobrém Burkoňově pokusu, začínalo být jasné, že v sobotu vpodvečer to zkrátka nepůjde. Aby měli Písečtí opravdu na co vzpomínat, udělal v jejich obranném pásmu průvan Arpád Györi a naservíroval neodmítnutelnou pozici mezi kruhy najetému Kaltenböckovi, pro nějž nepředstavovalo problém vyhnat Kubiše z branky čtvrtým kouskem na účet Tábora.

S Michalem Pinkasem v zádech pak domácí zápasili dál, ovšem ne ani tak s protivníkem jako spíše s vlastní bezmocností. Hostům naopak čtyřbrankové vedení náramně stačilo a jednoduše si ho hlídali. Všichni se ale určitě shodli v tom, že už chtěli mít utkání co nejdříve za sebou. To se nakonec po protrpěných několika minutách stalo skutečností...

Příště to snad bude lepší, protože my chceme Písek! Hoši bojovat!

Jaroslav Pařízek, trenér Tábora: "Předvedli jsme velice dobrý výkon. Kluci dodrželi taktiku a disciplínu, kterou jsme si určili. Písek měl chvílemi převahu a šance, ale myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě, protože z protiútoků a v přesilovkách jsme byli nebezpečnější. To rozhodlo. Také nám dobře zachytal gólman."

Názory trenérů IHC Písek přineseme v samostatném článku.