MBL-PIS 2:1pp: Písek získal první bod, Štefan měl na dosah všechny

Po dvou vítězstvích nad Mladou Boleslaví v přípravě se oba týmy střetly v krátké době již potřetí. Tentokrát však byli úspěšnější hokejisté z města automobilů, kteří Písecké porazili v prodloužení. Mladá Boleslav sice rychle vedla, ale Jelen ve 37. minutě vyrovnal a těsně před koncem utkání hlouček píseckých fanoušků křičel gól po střele Roberta Štefana. Ruce zvedali i hráči, ovšem puk nakonec zůstal před brankovou čarou. Už v 18. vteřině prodloužení rozhodl o vítězství domácích plzeňský odchovanec Pavel Metlička.
1.liga ČR, 2. kolo, st 17.9.2003
Mladá Boleslav
2:1p
1:0, 0:1, 0:0
Branky a nahrávky: 3. Kadlec (Král), 61. Metlička (Toužimský) - 37. Jelen (Šimek, Němeček). Rozhodčí: Wűrtherle. Vyloučení: 4:4, navíc Král (MB) 10 minut. Využití: 0:1. Diváků: 1684. Střely na branku: 40:31.
Mladá Boleslav: Šindelář - Vála, Vyskočil, Toužimský, Holý, Pazdera, Meňhart - Kadlec, Král, Sirotek (41. Weiss) - Metlička, Oliverius, Postl - Kristek, Vrbata, Žák (41. Krupka)
Písek: Pinkas - Veselý, Pindiak, Kotaška, Všetečka, Vokatý, Němeček, Mucah, Burkoň - Kubeš, Šmátrala, Kořánek - Brož, Šimek, Míka - Nouza, Volráb, Štefan - Nedorost, Bouz, Jelen
Hned v úvodu připravili domácí Píseckým pěkně ledovou sprchu. Červené světlo se rozsvítilo po souhře dvojice Lukáš Král - Jiří Kadlec, kteří spolu ještě před několika lety bavili druholigová publika v Nymburce, resp. Kolíně. Král našel za obranu najíždějícího Jiřího Kadlece, který v samostatném nájezdu překonal Michala Pinkase. Domácí byli i nadále aktivnějším mužstvem, ovšem nakonec mohli hosté vyrovnat. Chybnou rozehrávkou ji připravil v 15. minutě sám boleslavský gólman Šindelář, ovšem nakonec problém také zažehnal.

Ve druhé třetině domácí hnáni dopředu slušnou návštěvou pokračovali v dobrém výkonu, ale Michal Pinkas se rozchytal k velkému výkonu. Nejprve vychytal Metličku, v polovině zápasu si poradil i s nájezdem Michala Oliveria. Ve 36. minutě byl vyloučen právě Oliverius a za třičtvrtě minuty využil přesilovou hru Jiří Jelen, jenž dorazil po vyhraném vhazování Nedorosta Němečkovu střelu od modré.

Ve třetí třetině si písečtí hokejisté vypracovali několik velice dobrých příležitostí, ovšem Šindelář všechny pochytal. Velké představení předváděl i Pinkas v hostující brance. Ve 49. minutě už za překonaného Šindeláře zasahoval po střele Jiřího Brože na brankové čáře Martin Holý, z protiútoku trefil Pavel Metlička pravou tyč Pinkasovy klece. V samotném závěru měl obrovskou příležitost Robert Štefan, všichni fanoušci Písku včetně hráčů už puk viděli v síti, ale nakonec k tomu nedošlo...

Utkání dospělo do prodloužení, které trvalo pouhých osmnáct vteřin. Střelu obránce Toužimského tečoval do sítě Pavel Metlička. Smutek z porážky Písku alespoň trochu vylepšila skutečnost, že si Písečtí připsali do tabulky premiérový bod.