Lídr z Tábora v Písku vedl, ale odjel s nepořízenou

Pondělní sváteční utkání 11. kola mezi Pískem a vedoucím týmem krajské ligy Táborem B vyznělo jednoznačně pro domácí. Tábor se sice dostal do vedení na začátku první třetiny, pak už se ale trefovali jen domácí. Dva vstřelené góly si na své konto připsal Josef Slavík (na snímku).
KL mužů 2014/2015, 11. kolo, po 17.11.2014
Tábor B
5:1
2:1, 2:0, 1:0
Branky a nahrávky: 13. Mošovský (Gába), 19. Slavík (F. Procházka), 25. Novák (Mazanec), 29. Slavík (Mazanec), 47. Sýbek (Gába, Mošovský) – 6. Heršálek (Hubáček). Rozhodčí: Stach - Streďák, Živnůstka. Vyloučení: 7:9. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 300. Průběh utkání: 0:1, 5:1
Písek: Kafka - Mazanec, Hřebíček, F. Procházka, Kudrna, P. Procházka, Koutenský - Mošovský, Novák, Gába, Slavík, Jungbauer, Sýbek, Duchoň, Vlk, Volf
Tábor B: Šelepa – Škulina, Trieb, Pospíšil, Samec, Heršálek, Rižák, Žižka, Hubáček, Prštický, Drda, Pospíchal, Jankovský, Hošek, Adamec, Karpíšek, Kratochvíl, Šimák

Písečtí hokejisté diktovali tempo hry od úvodních minut. Rezerva druholigových táborských kohoutů se ale z tlaku soupeře vymanila nejlepším možným způsobem. Po pěti minutách hry využil zmatků u písecké branky Tomáš Heršálek a zpoza branky otevřel skóre - 0:1. Pasáž po vstřeleném gólu byla v celé utkání asi jediná, kdy byl Tábor vyrovnaným nebo mírně lepším týmem.

Vyrovnání zařídil domácím Karel Mošovský, který ujel po dlouhé přihrávce do samostatného úniku a po bekhendovém blafáku zavěsil pod horní tyčku – 1:1. Necelé dvě minuty před koncem první třetiny otočil stav Josef Slavík, který zavezl puk do útočného pásma, přenechal jej Filipu Procházkovi a najel si na brankoviště ke gólové teči – 2:1.

Na 3:1 zvyšoval ve druhé třetině Václav Novák. Za táborskou brankou vybojoval kotouč, vytočil se s ním před Šelepu a pohotově zamířil mimo jeho dosah. Opět dvě minuty před koncem dvacetiminutovky se prosadil Josef Slavík, který v přesilové hře tečoval ránu od modré čáry kapitána Mazance – 4:1.

Převaha domácího celku pokračovala i v závěrečném dějství, kdy pátou branku přidal v signalizované výhodě bekhendovou střelou Jan Sýbek - 5:1.

Roman Vlček, trenér Písku: Byl to suverénně nejlepší zápas, který jsme v dosavadní části sezony odehráli. Naprostý opak té blamáže v Humplolci. Kompletně jsme přeházeli formace a myslím, že nám nechybělo nasazení, předváděli jsme pěkné kombinační akce. Snad poprvé jsme byli kompletní. Celá střídačka žila hokejem a troufám si říct, že jsme soupeře k ničemu nepustili.