Konečně: VÍTĚZSTVÍ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Písek šest zápasů doma nevyhrál, až sedmý zápas protrhl černou sérii. Ale vůbec první vítězství v sezóně stálo za to. Dlouhotrvající drama přineslo mnoho infarktových momentů, mnoho vypjatých situací, mnoho krásných hokejových zážitků. Písek nechal zapomenout na nemastné domácí výkony a góly Bouze a Květoně dokráčel ke třem bodům. Jednoznačně největší hvězdou utkání byl domácí brankář Roman Špiler, který předvedl fantastický výkon a vychytal první čisté konto pro Písek. Ten zůstává poslední, Hradec klesl na páté místo.
1.liga ČR, 12. kolo, st 22.10.2003
Hradec Králové
2:0
1:0, 0:0, 1:0
Branky: 17. Bouz (Kořánek, Nouza), 58. Květoň (Veselý) Rozhodčí: Lacina - Kureš, Havlín. Vyloučení: 8:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 800.
Písek: Špiler - Všetečka, Svoboda - Veselý, Vokatý -Štrach, Neckář - Mucha, Kolda - Bouz, Nouza, Kořánek - Šmátrala, Jelen, Míka - Štefan, Mácha, Volráb - Nedorost, Květoň, Škoda.
Hradec Králové: Dušek – Mečiar, Mocek - Linhart, Mareček - Suchý Petr, Hendrich – Polák, Roubík, Hemský - Hubáček, Fišer, Pahulák - Dušánek, Domin, Suchý - Průcha, Koukal, Beck.
Utkání plné neproměněných šancí začalo vzájemným oťukáváním. Oba dva týmy jakoby se představovali divákům - domácí nastoupili s úplně překopanou sestavou, ze které vypadli z výkonnostních důvodů zkušení Brož a Šimek, hosté budili největší pozornost dvojicí Průcha-Koukal.

A byla to právě jedna hradecká akvizice z Pardubic – Petr Průcha, který v 8. minutě poprvé vážněji seznámil Špilera v brance domácích s pukem. Písek zřejmě vstoupil do utkání s úkolem střílet ze všech pozic, poprvé nebezpečně zkoušel Duška překvapivou žabkou kapitán Jelen.

S přibývajícími minutami si začaly týmy vytvářet první “gólovky“. První spálil Východočech Fišer v přesilovce při vyloučení Veselého, v té samé ještě pálil 2x nebezpečně Hubáček. Největší šanci Písku neproměnil Všetečka, ze své parkety na modré si nabruslil mezi kruhy, jeho střela se houštině těl před brankou vyhla, narazila však na beton brankáře Duška.

Šance se střídaly na obou stranách, hrál se rychlý, atraktivní hokej. A gól na sebe nadal dlouho čekat. V 17. minutě na sebe navázal dva beky Kořánek a nahrál Bouzovi před bránu. Mohutný centr se poslat Písek do vedení nezdráhal – 1:0.

Ve druhé třetině hrozily oba dva týmy hlavně v přesilovkách, ty dnes šly domácím i hostům, nad všemi útočníky však dnes stáli jistí brankáři. Ve 23. minutě se prosazoval Patrik Beck, obkroužil branku domácích, pak hledal najeté spoluhráče, nejnebezpečněji však nakonec střílel on sám, když se k němu kotouč šťastně odrazil. O pár minut později střílel Roubík, další šanci měl opět aktivní Beck.

Při písecké početní výhodě úřadovaly letní posily Šmátrala a Veselý, Šmátralův útok rozehrál přesilovku, jakou Písek letos ještě neviděl. Dvě minuty držel soupeře před jeho bránou, střely dvou výše zmíněných však kvůli Duškovi v bráně neskončily, stejně jako všechny ostatní pokusy v prostřední části hry.

Hradci zbývala ještě jedna třetina na to, aby zlikvidoval jednobrankové manko. Však taky nastoupil do závěrečné části aktivně, po dělovce Becka se puk dlouuuho převaloval na čáře.

Trenér hostů zpřeházel složení lajn a na ofenzivní hře Východočechů to bylo znát, domácí se však k pasivní defenzívě donutit nenechali. Přesto musel Špiler, který nastoupil teprve ke třetímu utkání v sezóně, mnohokrát dokazovat, že je ho na lavičce škoda. Neuspěl reprezentant Průcha, zuby si vylámal Polák.

Za Písek odpověděl Bouz, samostatný nájezd zakončoval dlouho avizovaným golfákem do Duška. Další moment, kdy se mohlo měnit skóre, byla pasáž ve 52. minutě. To se hrálo na obou stranách ve čtyřech a hosté plně využívali dvojice Průcha – Koukal. A ti dva si na ledě opravdu rozumí, rozpoutali kanonádu, Špiler si však večer zkazit nenechal.

Rozhodnutí přinesla 18. minuta a gól Květoně. Hosté již hráli vabank, pozapomněli na Škodu, ten ujel, nájezd nedal, ve druhé vlně najíždějící Květoň však první výhru Písku v této sezóně definitivně pojistil.

Trenér hostů se na tiskovku nedostavil.

Karel Slabý (trenér Písku): Chtěli jsme hrát účelný hokej, chtěli jsme bodovat, střílet z každé pozice. Hradec je letos nahoře, u nás chtěl asi rozhodnout z rychlých brejků, a to jsme až na výjimky nedovolili. No a samozřejmě, musím pochválit nejlepšího hráče zápasu – Špilera. Udělali jsme velké změny v sestavě, celou jednu pětku vytvořili hráči z Budějovic. Věnovali jsme se opět přesilovkám, zkoušíme v nich nové prvky i nové hráče a dnes jsme v nich několikrát mohli skórovat.