Kohouti zlobili jen v úvodu

Temný začátek a zdařilý konec mělo předposlední přípravné utkání píseckého A-týmu proti táborským Kohoutům, jejichž vinou se úvodní buly zdrželo skoro o půl hodiny. Domácí, v jejichž sestavě se poprvé objevila nová posila z Plzně - útočník Václav Kašpar, totiž na úvod dovolili druholigovému soupeři vstřelit dva rychlé góly a zadělali si tak na pořádnou ostudu. Zlepšeným výkonem a šesti góly v dalším průběhu zápasu však předchozí minely plně vymazali a táborské hokejisty vedené bývalým trenérem Písku Karlem Slabým porazili rozdílem třídy 6:2. Postupně se trefili Míka, Jelen, Kašpar, Svoboda, Řehoř a Burkoň.
Přípravné zápasy, přát., po 30.8.2004
Tábor
6:2
1:2, 3:0, 2:0
Branky a nahrávky: 15. Míka (Šimek), 22. Jelen (Nouza), 25. Kašpar, 30. Svoboda (Míka, Šimek), 43. Řehoř a 51. Burkoň - 1. a 3. Křivánek (na první Šedivý). Diváci: 300.
Písek: Špiler (od 3.min Kubiš) - Neckář, Svoboda, Burkoň, Tupý, Peroutka, Veselý, Vokatý - Jelen, Nouza, Štefan - Kořánek, Horák, Řehoř - Kašpar, Míka, Šimek - Pošmourný, Kožnar, Zika.
Tábor: Zpěvák (od 38.min Havlík) - Adamec, Suchánek, Trieb, Kolář, Pecka, Cikán, Capůrka - Hubáček, Křivánek, Šedivý, Stoklásek, Ježek, Novotný, Rižák, Jankovský, Vobořil, Ševčík.
Téměř bez rozbruslení naskočili hokejisté Tábora do přípravného utkání v Písku. Paradoxně jim tato zdánlivá nevýhoda neuškodila, ba naopak. Písek, dlouho čekající na soupeře, v kabině vychladl a do utkání vstoupil vlažně. Hosté trestali. Už v první minutě skóroval Křivánek a za další dvě minuty si to týž hráč v oslabení zopakoval. V obou případech využil nedůrazu domácích zadáků, a když se k tomu přidala potřebná dávka štěstí, svítilo na tabuli 0:2. Domácí brankář Špiler odjel po třech minutách střídat a nahradil ho Kubiš. V té chvíli určitě nikdo netušil, že to bude ze strany soupeřových střelců vše.

I v dalším průběhu vůbec nic nenasvědčovalo tomu, že se utkaly týmy ze dvou rozdílných soutěží. Písek inkasované góly neprobudily a i dál se šance rodily v táborském brankovišti zřídka a ztěžka. Jednu z nich spálil Horák, když příliš dlouho mířil do odkryté branky jedničky hostů Zpěváka.

S postupujícím časem Písek přece jenom převzal otěže utkání. Začal se více tlačit do zakončení, ale následnou spršku střel ještě stačila precizní defenzíva hostí zablokovat. Až v 15. minutě se mohli poprvé zaradovat domácí. Míkovi nikdo nezabránil v sólovém úniku a tento zkušený útočník svůj brejk s přehledem zakončil výstavním blafákem. Konec třetiny předznamenal vývoj zbylého průběhu utkání. Písek zatlačil hosty před jeho branku, góly však přišly až po přestávce.

První přišel hned po dvou minutách. Při hře čtyř na čtyři využil místa v útočné třetině kapitán Jelen a po vyjetí zpoza branky šťastně, pomocí odrazu od gólmanovy brusle, dostal podruhé kotouč do táborské svatyně. Táborští rozhodně nesložili zbraně a málem šli díky Křivánkovi opět do vedení. To strhnul na stranu svých nových barev mladý útočník Kašpar, který se uvedl pěknou akcí s přesným zakončením – 3:2. Aktivita se domácím vyplatila i v 30. minutě, kdy Svoboda poslal Zpěvákovi od modré gólový pozdrav, z něhož ovšem brankář přes klubko hráčů moc neviděl. Táborští se snažili zkorigovat, dostali se do několika nadějných šancí, ale na Kubiše do konce druhé třetiny nevyzráli. Závěr třetiny dochytal v táborské kleci Havlík, který musel zaskočit za potrestaného Zpěváka.

Ve třetí třetině zůstala iniciativa v rukou Píseckých a ti v čase 42:40 korunovali při přesilové hře svůj tlak brankou Řehoře na 5:2. V 49. minutě šel sám na brankáře hráč hostů Stoklásek, ale Neckář se k němu stihl včas vrátit. V 51. minutě vystřelil od modré na brankáře Havlíka Burkoň, jeden z táborských hráčů puk tečoval a ten doletěl až do brány - 6:2. Ve 54. minutě střílel od modré čáry Peroutka, ale jeho střela pouze olízla tyč hostujícího gólmana. Chvíli potom šli dva písečtí hráči na jediného obránce Tábora, ale Řehoř v rozhodující chvíli netrefil bránu. Závěr třetí třetiny se už dohrál v poklidu a Písek zaslouženě vyhrál.

Slova trenéra Písku Václava Baďoučka po utkání:
Začátek byl od nás samozřejmě špatný. Ale není to naše výmluva, že jsme museli na soupeře dlouho čekat, jenom to konstatuji. Čekali jsme tři čtvrtě hodiny, dvakrát jsme šli na rozcvičku, pak jsme ještě dlouho čekali při prvním buly, až přijde jejich pátý hráč a to se všechno na našem nástupu podepsalo. Není to omluva pro hráče, někteří k tomu přistoupili zpočátku velice špatně, i přestože už za týden začíná soutěž. Ty dva góly, co jsme dostali, byly víceméně náhodné a nešťastné, a potom už se v naší třetině ani nemusel dělat led, protože se hrálo jenom na jednu bránu.
Výkony brankářů dneska nemá cenu hodnotit. Špiler dostal dva nešťastné góly, jestli si to vybral dneska, tak je to jenom dobře… A na Kubiše prakticky nic nešlo.
Ještě pořád sháníme levé křídlo, které by nám dobře hrálo dozadu. Kašpar dnes nevypadal špatně, ale je příliš brzy na nějaká další hodnocení. Je to plzeňský odchovanec, hrál za Plzeň extraligu juniorů, ročník 84. Má i zkušenosti s dospělým hokejem z druhé ligy v Rokycanech.