Kapitánův hattrick vedl ke dvěma bodům

Kolo s obávanou číslovkou 13 přineslo na písecký zimní stadion brankové hody plné zvratů. K radosti publika se nakonec vícekrát přesně trefili domácí střelci, kteří však své kolegy z Havířova předčili jen o jednu branku, a to ještě vstřelenou v prodloužení. I tak ale dva získané body Píseckým stačí k úniku z poslední pozice, kterou opět převzala Třebíč.
O celou polovinu ze šesti gólů v havířovské síti se zasloužil kapitán Martin Šimek (na obr.), další branky přidali dvakrát Tomáš Nouza a jednou Robert Štefan. Za hosty skóroval dvakrát zkušený Kaděra, jednou Mikšan, Sedlák a Říha.
Písek si šesti vstřelenými brankami udělal letošní rekord, dosud nejvíckrát (třikrát) pokořil defenzívu prvních Č. Budějovic.
1.liga ČR, 13. kolo, st 13.10.2004
Havířov
6:5p
3:2, 1:0, 1:3 - 1:0
Branky: 15. Šimek (Neckář), 16. Šimek, 20. Nouza (Malinský, Jelen), 33. Štefan (Řehoř), 59. Nouza (Jelen), 61. Šimek (Míka, Malinský) - 2. Mikšan (Kaděra, Říha), 4. Kaděra (Mikšan), 44. Říha (Mareček), 49. Fojtík (Mareček), 55. Kaděra (Mikšan). Rozhodčí: Vokurka - Jonáš, Musílek. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 410.
Písek: Mensator - Neckář, Burkoň, Procházka, Vokatý, Svoboda, Malinský - Jelen, Nouza, Míka - Šimek, Kořánek, Zika - Kožnar, Štefan, Řehoř.
Havířov: Vrba (16. Hanuljak) - Vavruša, Prokop, Mareček, Dresler, Zátopek, Štěpán - Mikšan, Folta, Dibelka, Volák, Studený, Říha, Kaděra, Dvořák, Fojtík.

Tato Neckářova střela prošla až do sítě

Hráčům Havířova vyšel začátek zápasu lépe, když hned ve druhé minutě Kaděra zadovkou našel před bránou úplně volného spoluhráče, brankář se nedokázal včas přemístit a tak Mikšan měl velice snadnou práci - 0:1. Písek poprvé zahrozil ve 3. minutě. Velkou šanci na vyrovnání měl Nouza, který dostal přihrávku od Kožnara, ale jeho střela šla jen do gólmana.

Ve 4. minutě to s Píseckými vypadalo ještě hůře, když na 0:2 zvýšil Kaděra. Hosté dobře napadali a znemožňovali tak rozehrávku Písku. Domácí se ale nevzdali, začali lépe bruslit a chvílema přehrávali soupeře. Zvýšené nasazení se jim poprvé vyplatilo v 15. minutě. Neckář vystřelil od modré, puk před brankářem lehce tečoval Šimek a bylo to 1:2.

O minutu později dali domácí další gól. Šimek vybojoval ve středním pásmu puk, prošel kolem mantinelu a vystřelil zpoza obránce na brankáře, který kotouč dobře neviděl a pustil ho za svá záda. V 18. minutě mohl skórovat Kaděra, který šel sám na Mensatora v písecké bráně. Zkusil kličku, ale nedokázal zvednout puk natolik, aby přehodil beton domácího gólmana. V 20. minutě udeřili znovu Písečtí, když šli Nouza s Malinským na jednoho obránce hostů. Několikrát si puk prohodili a Nouza skóroval. 3:2.

…a tady se to slaví

Ve druhé třetině se hrál rychlý hokej s řadou nepřesných přihrávek. Domácí bránili jednobrankový náskok a šance si vytvářeli především z protiútoků. Ve 23. minutě měl možnost zvýšit náskok Nouza, který se dostal k odražené střele, ale nepodařilo se mu prostřelit brankáře.

Největší šanci na vyrovnání ve druhé třetině měl Mareček, ale jeho jedovatou střelu brankář chytil. O chvíli později potvrdil rčení „nedáš, dostaneš“ Štefan, který ve 33. minutě prošel kolem levého hrazení až k bráně, projel kolem ležícího gólmana a pohodlně skóroval 4:2. Druhá třetina se už dohrála bez vážnějších šancí a tak mohli domácí odcházet do kabin s dvoubrankovým vedením.

Jak to asi v tom rohu dopadne?

Na začátku 3. třetiny měli více ze hry hosté, kteří si při přesilové hře dokázali vypracovat několik vážnějších šancí, ale ani jednu nedokázali proměnit na gól. To se jim povedlo až v 5. minutě, když nenápadná střela Říhy prošla mezi betony domácího brankáře - 4:3. V 9. minutě se hostům povedlo vyrovnat. Mareček od modré přihrál úplně volnému Fojtíkovi, který neměl žádné problémy se skórováním.

Začal Vrba…

…skončil Hanuljak

Písek měl svou největší šanci při přesilové hře, když ve zmatku před bránou se k puku dostal Nouza, ale jeho střelu některý z obránců tečoval vysoko nad bránu. V 56. minutě Mikšan objel bránu domácích, přihrál Kaděrovi, který přesně vystřelil a dokončil obrat ve třetí části. V tu chvíli to s domácími nevypadalo vůbec dobře, zvlášť když byl tři minuty před koncem vyloučen domácí kapitán Šimek. V oslabení ale ujel Nouza a vystřelil na gólmana, který se s pukem zacouval až do brány - 5:5. Do konce třetiny už gól nepadl a tak hráče čekalo proudloužní.

Prodloužení trvalo přesně 48 vteřin. Ukončil ho Šimek, který po přihrávce Míky vstřelil vítěznu branku. V zápase plném zvratů se tedy štestí nakonec přiklonilo na stranu domácích a ti se mohli radovat z vítězství.

Trenér Havířova odmítl přijít na tiskovou konferenci.

Milan Mazanec (trenér Písku) :
Bylo to dnes jako na houpačce. My jsme se v poslední době zabývali začátky zápasu, přesto jsme dnes opět začali vystrašeně. Hráči snad měli z té dvojice Kaděra - Říha strach, ukázalo se tedy, že oprávněný. Přesto jsme začátek utkání hostům nehorázně usnadnili. Pak jsme na jejich elitní řadu permanentně nasazovali náš druhý útok, který je parádně pokryl a ještě stihl dát Šimek hattrick. Za stavu 4:2 přišlo z naší strany snad jakési uspokojení nebo co a zrovna ti dva, Kaděra a Říha, začali zápas přetlačovat na stranu svého týmu. Když už to vypadalo, že se jim to i podaří, dokázali jsme kontrovat. Nechali jsme vystrčeného Nouzu i v oslabení, povedlo se nám na něj prostrčit puk a vyrovnat.