Kanonýr Nouza opět vystřelil Písku bod navíc

Písečtí hokejisté po čtyř zápasové odmlce odcházejí ze souboje jako vítězové. Výhra 3:2 po samostatných nájezdech se ovšem v Třebíči nerodila vůbec snadno. Horáci se dostali v deváté minutě do vedení, ještě v první třetině dokázal vyrovnat Bělohlav a na začátku druhé periody poslal Písek do vedení kladenská posila - Eberle. Třebíčtí si ovšem gólem na 2:2 vynutili prodloužení, které o vítězi nerozhodlo. Přišly tak na řadu samostatné nájezdy, ve kterých rozhodl o výhře Písku Tomáš Nouza.
1.liga ČR, 9. kolo, st 5.10.2011
Třebíč
2:3sn
1:1,1:1,0:0 - 0:0
Branky a nahrávky: 9. Kadela R. (Kaut), 35. Sláma (Sobotka, Dočekal) - 13. Bělohlav (Nouza, Kotrla), 22. Eberle, 65. Nouza. Rozhodčí: Wagner - Frodl, Hejl. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1150. Střely na branku: 34:39. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.
Třebíč: Hrubec - Rangl, Kania, Sobotka, Sláma, Brož, Dietz, Kadela R. - Laš, Dolníček, Vítek - Dočekal, Heřman, Burian - Vondráček, Honejsek, Čech - Stejskal, Kaut, Přibyl - Kovalský
Písek: Sedláček - Němeček, Parýzek, Kanov, Všetečka, Lukáč, Žovinec, Kolář - Bělohlav, Nouza, Kotrla - Šperger, Mrkvička, Eberle - Slavík, Suja, Polodna - Ferebauer, Kudrna, Vaniš
Úvodní šanci měli domácí, když se do přečíslení dostali Laš a Dolníček, druhý jmenovaný ovšem nevyzrál na Sedláčka v písecké bráně. V čase 8:05 se ovšem domácí dostali do vedení. Kaut vybídnul ke skórování Romana Kadelu, který svou dělovku umístil přesně k pravé tyči, 1:0. Třebíčtí hokejisté útočili i nadále a Sedláček měl co dělat, aby odolal všem atakům domácích. V čase 12:44 však udeřilo na druhé straně. Při početní výhodě se ve skrumáži před Hrubcem nejlépe orientoval Radek Bělohlav, který srovnal stav na 1:1. Vzápětí mohl odpovědět Kaut, radost mu ale překazil písecký gólman.

Do druhé periody vstoupili aktivněji domácí. Dolníčkovu střelu musel písecký brankář vytěsnit ramenem. V čase 21:25 se Písečtí dostali do vedení. Jan Eberle po samostatném úniku upravil skóre na 1:2. O vyrovnání se pokoušel Stejskal, jeho střela se zastavila až o zadní mantinel. Ve třicáté třetí minutě měl velkou příležitost Čech, Sedláček bleskovým přemístěním zabránil jasnému gólu. V čase 34:01 se Třebíčtí dočkali. Lukáš Sláma od modré čáry prostřelil vše, co mu stálo v cestě, 2:2. V závěru druhé třetiny mohli vrátit Písku vedení Bělohlav s Nouzou, jejich kombinace ovšem brankou neskončila.

Ve třetí části si tlak vytvořila útočná trojice Písku Šperger, Mrkvička a Eberle, Horáci se převaze nakonec ubránili. Další příležitost měl Špeger, který chtěl ohrozit domácí bránu střelu z kruhu, na poslední chvíli ovšem dobrým obranným zákrokem zasáhnul Kadela. Na druhé straně Vondráček nevyužil šanci přečíslení dvou na jednoho, jeho střelu přes clonícího obránce Sedláček pokryl. Tři minuty před koncem třetí třetiny mohl Němeček poslat Jihočechy do vedení, Hrubec ovšem jeho zakončení pokryl a tak na řadu přišlo prodloužení, ve kterém byli o málo aktivnější domácí, ale ani nastavený čas o vítězi nerozhodnul. Nakonec bonusový bod pro Písek vystřelil Tomáš Nouza svým bekhendovým blafákem. Písek tedy porazil Třebíč po samostatných nájezdech 3:2.

Kamil Pokorný- Třebíč: Dali jsme vedoucí branku, hráči se snažili bruslit. Stála proti nám kvalita a zkušenost. Ve třetí třetině jsme se sedm minut museli bránit, hru jsme srovnali, ale v prodloužení již nebyla síla to obrátit. Penalty jsou o štěstí a tam rozhodl hostující Nouza. Naše dravost na soupeře dnes nestačila. Chtěli jsme ještě bod, ale ten bohužel spadl na druhou stranu.

Milan Stránek- IHC Písek: Získali jsme dva body, myslím, že mohly být i body tři. Půl zápasu jsme byli lepší. Musíme zlepšit přesilové hry. Musíme jít zápas od zápasu a sbírat body.