IHC Písek totálně selhal v koncovce, letos poprvé vezou tři body od Otavy hosté!

Výběr Rybáčka a Malého si nezapíše sobotní utkání mezi nejpovedenější. Kopice střel, zakázaná uvolnění soupeře a velká spousta nevyužitých šancí znamenala nejen prohru, ale také ostudnou nulu v kolonce vstřelených branek. Leckterý fanoušek, jenž navštívil s.n.o.p. arénu, musel kroutit hlavou nad tím, co všechno se nepodařilo proměnit v branku. Zato píseckému soupeři stačilo pár šancí a dokázal vytěžit z minima maximum. Zřejmě největší příležitost měl Karel Mošovský, který mohl ve třetí třetině pohnout s dvoubrankovým mankem. Pak byli Písečtí jen ve třech a třetím gólem příblížil hosty k vítězství Košatka. Necelých pět minut před koncem uzavřel skóre exvsetínský Kucharčík, který v Písku zaznamenal dvě branky.
2.liga ČR sk. STŘED, 11. kolo, so 3.11.2007, Zimní stadion Písek
Benešov
0:4
0:0, 0:2, 0:2
Branky a nahrávky: 34. Ambroz (Verbík), 39. Kucharčík (Peťovský), 51. Košatka (Kouba), 56. Kucharčík.
Rozhodčí: Ondřej - Šperl, Jílek. Vyloučení: 9:11, navíc Novák (PIS) a Jágr (BNS) oba 5 a do konce. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 350.
Písek: Kubiš - Burkoň, Svoboda, Kalečík, Kříž, Pošmourný, Vokatý, Hovora, Řehoř, Mikeska, Nikodém, Kašpar, Mošovský, Veselý, Procházka F., Kica, Novák, Vondřich, Míka, Filipi.
Benešov: Malík - Verbík R., Košatka, Verbík J., Čapek, Novák, Moravec, Pinka, Kouba, Peťovský, Macek, Bartoš, Jágr, Ambroz, Kucharčík, Jaeger, Oberreiter.
V první akci utkání napodobil Jágr svého slavnějšího jmenovce a sólovým průnikem napříč kluzištěm jej musel zastavit faulem až domácí Vokatý. Záčátek zápasu patřil, co se týče příležitostí, hráčům Benešova, hlavně díky přesilové hře se hosté dostávali často do příležitostí, konečné zakončení však nebylo příliš efektivní a skóre se neměnilo. Když byli Písečtí kompletní, naskytla se také, po přestupku Kucharčíka, domácímu výběru přesilová hra. Míkovu náhrávku vyslal nejrychlejším možným způsobem Burkoň na Malíka, ten však pozorným zákrokem nepropustil kotouč za svá záda. Píseckému mužstvu se nedařilo založení, první přesilovka tak nebyla v teritoriu hostů, jak tomu mělo být. Když byla obě mužstva kompletní, začala se hra postupně přesouvat před Malíka, kterého Benešovští dvakrát vysvobodili vyhozením kotouče přes všechny čáry na zakázaná uvolnění. Poměr šancí vyvážil hostující Košatka, po jehož střele se vhazovalo po Kubišově pravici. Peťovský, který projel domácí obranou jako nůž máslem skončil s kotoučem v rohu kluziště, kde ho podržel Svoboda a oslabil své mužstvo o jednoho hráče v poli. Ne však na příliš dlouho, po sedmatřiceti vteřinách se poměr sil vyrovnal, Peťovský nedovoleně bránil Řehoře a pokračovalo se ve čtyřech. Po chvilce na trestnou lavici usedli Košatka a Kříž a počet hráčů na ledě byl nejmenší možný, přesto však bez většího ohrožení Kubiše či Malíka.

Po ospalé první části se všichni přítomní fanoušci těšili na lepší zítřky. Záčátek druhé třetiny přinesl šanci Mošovského, který ze dvou metrů těsně minul volné místo Malíkovy branky. Benešovští se dostali opět pod tlak a také pro tentokrát řešili nejjednoduším možným způsobem, a to vyhozením přes všechny čáry na opětovná zakázaná uvolnění. Velké šance před Malíkem od jehož branky letící puk na zakázané uvolnění zachytl na modré čáře Moravec, kterého tváří v tvář vychytal Kubiš levým ramenem. Po vyloučení Pošmourného se v oslabení objevili v přečíslení Hovora s Vondřichem, navrátolec z Francie doslova z metru přestřelil branku Malíka a zazdil obrovskou šanci na otevření stavu. Pinka a Bartoš se provinili v témže čase a domácímu celku se nastykla dvojnásobná přesilová hra trvající čisté dvě minuty. Sbrklá hra domácích nedokázala ani v této početní výhodě uspět. Lavina střel, která obsypala Malíka včetně jeho brankoviště nebyla k něčemu platná. V čase 33:58 přišlo to, co nikdo nečekal – kotouč zalehnutý Kubišem podstrčil neznámým způsobem Ambroz do branky a hosté nečekaně vedli – 0:1. Přesto však Písečtí chtěli vyrovnat – Mošovský si vytvořil zajímavou příležitost ale stejně jako Hovorovi, také jemu chyběla štastnější koncovka. Písečtí obklopení kolem dokola Malíkovy branky zapomněli na Kucharčíka na útočné modré a velezkušený útočník v nájezdu překonal Kubiše napodruhé – 0:2!

Třetí a poslední třetina začala jak jinak než okupací hostující branky. Nikodémova šance doslova sahala po snížení, opět ale, jako po několikáté, neúspěšně. Benešovští šetřili od začátku třetí fáze čas, třikrát po sobě vyhodili kotouč na zakázené uvolnění. V čase 44:06 nastupoval trest Moravec a i ti největší písečtí pesimisté věřili ve snížení, které ale ani střela Kříže od modré, ani Mošovského samostatná akce nepřinesly. Mošovský a Filip Procházka poslali domácí tým do třech a čas se začínal nebezpečně naplňovat. Navíc Benešovští sehráli dobře svoji přesilovku a na rozdíl od domácích ji dokázali využít – v čase 50:27 vytřel všechny pavučiny levého růžku Kubišovy branky Košatka, kterému přihrával „parťák“ z obrany Kouba – 0:3. Na straně písecké nepřetla trápení ani další přesilovka trvající více než minutu. Hromada nevyužitých šancí se stále zvětšovala a to bez jediného zásahu. Nervozita na hokejkách domácích stoupala, naopak hostům stačilo pouze počkat si na chybu – Kucharčík objel kolem mantinelu téměř celou délku kluziště a střelou pod horní tyčku zvýšil na hrozivých 0:4! Dvě minuty před koncem rozhodčí sporně potrestal Kubiše, který si čistil prostor svého brankoviště. V samotném závěru utkání vyfasoval písecký Novák trest pěti minut a do konce utkání za faul do oblasti hlavy a krku, takže si hosté zahráli dvojnásobnou přesilovku v pěti proti třem. Po katastrofální koncovce prohráli Písečtí s Benešovem 0:4.

Tomáš Kucharčík, útočník Benešova:
„Trenér udělal dobrou taktiku a my jsme se jí drželi, tak jsme vyhráli. Musím také říct, že nás podržel gólman. Já si myslím, že tam bylo ze strany domácích trošku podcenění, protože naše výsledky z posledních tří zápasů byly tragické. Určitě si Písečtí museli připadat jako my doma s Velkým Meziříčím, kdy jsme dopadli úplně stejně. Oni nám jenom ujížděli do brejků a dávali góly. Potom už je to jenom křeč a gólman to tam zavře. Nemůžu říct, že jsme byli lepším mužstvem, ale vyhráli jsme.“