Hattrick Vlčka, dva góly Sýbka a trefy Hanuse s Rodem. Písek deklasoval Vajgar

Domácí hráči drželi od začátku zápasu otěže utkání pevně ve svých rukou. Proto bylo trochu překvapení, že se do vedení dostali po šťastné trefé hosté. Pak už se ale trefovali jen písečtí hokejisté, kteří ani tentokrát nenastoupili v nejsilnější možné sestavě. Pozitivem je návrat Josefa Urbance po zranění. Zkušený forvard však zápas nedohrál - po nastřelení pukem do nohy odstoupil ze hry před třetí třetinou. Věřme, že nepůjde o nic vážného.
Přípravné zápasy A-týmu, 6. kolo, út 23.8.2016
Jindřichův Hradec
7:1
1:1, 3:0, 3:0
Branky a nahrávky: 17. Vlček, 26. Vlček (Sýbek), 37. Hanus (Sýbek, Procházka), 40. Rod (Vlček), 51. Sýbek (Vlček), 55. Vlček (Procházka, Sýbek), 60. Sýbek (Procházka) – 12. Nikodým. Rozhodčí: Poskočil - Šperl, Oudes. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 200. Průběh utkání: 0:1, 7:1.
Písek: Kadlec – Procházka, Hanus, Červinský, Hřebíček, Volf R., Koutenský, Suda, Sýbek, Vlček, Urbanec, Volf J., Šuhaj, Duchoň, Suchan, Vlk, Koupal, Rod.
Jindřichův Hradec: Hauser – Košař, Růžek, Tržil, Budín – Hotař, Vantuch, Kohút, Faško, Přibyl, Nikodým, Voves, Kůrka, Bílek

Domácí hráči se od úvodu zápasu dostávali do šancí. Jindřichův Hradec se do útočného pásma podíval jen zřídka a tak bylo trochu překvapením, že právě on se dostal do vedení. Nahození od modré čáry propadlo Kadlecovi do branky. Mladík v písecké brance nemohl vůbec nic vidět, jelikož ho na hraně brankoviště atakoval hostující hráč. O regulérnosti gólu by se tak dalo pochybovat. Ještě do první pauzy srovnal Filip Vlček, když si sjel od pravého mantinelu před branku.

Písecký kanonýr Filip Vlček otočil skóre utkání tři minuty po zahájení druhé periody. Tentokrát si sjel z levé strany a povedou ranou z mezikruží nad Hauserovu lapačku upravil na 2:1. Po polovině zápasu ve 37. minutě napřáhl od modré čáry bek Vladimír Hanus, který svou obávanou jedovkou konečně rozvlnil síť za brankářem soupeře - 3:1. V závěru prostředního dějství navýšil vedení Písku svou premiérovou trefou v A-týmu Tomáš Rod, když po Vlčkově útočném výpadu pohotově zpoza branky zasunul kotouč k pravé tyči - 4:1.

Jednoznačná partie se hrála také ve třetí třetině. Nutno podotknout, že hlavně zásluhou dobrého výkonu mladého gólmana Hausera, který Písek trápil i v brance budějovické juniorky, neprohráli hosté markantnějším rozdílem. Poslední desetiminutovka přinesla ještě tři góly v brance Vajgaru. Nejprve v čase 50:48 mířil přesně Jan Sýbek, po něm dovršil hattrick Filip Vlček a jedenáct vteřin před závěrečnou sirénou pečetil na 7:1 střelou do poloprázdné branky opět Jan Sýbek.

Karel Slabý, trenér Písku: "Sice jsme vyhráli, ale musíme zapracovat na tom, aby góly nedávala jen první lajna. Ostatní řady také měly šance, ale musejí je proměňovat. Ještě nemáme pohromadě všechny hráče, takže na finální podobu kádru je ještě čas. Moc nám nepomáhá to, že máme úzký kádr a hráči na sebe necítí takový tlak. Mladý tým připravujeme na druhou ligu tak, že základ je dobrá obrana. Musíme hrát disciplinovaně a ne lehkovážně."