HAV-PIS 6:4: Slibně rozehraný zápas rozhodla prostřední část

Již pět zápasů hraných na hřištích soupeřů Písek prohrál. V Havířově však bylo vítězství velice blízko, v první třetině kapituloval domácí brankář Vojtek hned třikrát, Špiler, který zastoupil chybějícího Šmída, pouze jednou. Druhá třetina se však stává pro náš tým zakletá. Rozhodly v ní v nedávných zápasech Chomutov, Třebíč a nyní i Havířov, vyhrál ji 4:0. Ve třetí třetině již Písek náskok domácích dotáhnout nedokázal. Svůj nejlepší zápas za Písek odehrál Vladimír Škoda, který dal dvě branky, po jedné přidali Mucha a Šmátrala. Z domácích byl zvláště úspěšný Fabián - dosáhl hattricku. Desátá příčka se tak vzdálila na čtyři body, boj o ní však stále trvá!
1.liga ČR, 36. kolo, st 28.1.2004
Havířov
6:4
1:3, 4:0, 1:1
Branky: 2. Fabián (Volák), 21. Fabián (Rimmel, Volák), 28. Dibelka (Fabián, Volák), 37. Fabián (Rimmel) 40. Dibelka (Volák), 45. Folta (Fabián, Dibelka) - 5. Šmátrala (Jelen), 12. Škoda (Kolda), 18. Mucha (Škoda), 47. Škoda
Rozhodčí: Petr Blecha - Karel Vrdlovec, Petr Šimůnek.
Vyloučení: 6:8 + Procházka 5 min a do konce.
Využití: 2:0.
Střely na branku: 47:30.
Diváci: 1321.
Havířov: Vojtek - Rimmel, Matějíček, Prokop, Chmelíř, Hunkes, Karlíček - Folta, Syřínek, Sedlák - Fabián, Dibelka, Volák - Tvrzník, Luka, Piecha
Písek: Špiler - Procházka (41.Drtina), Veselý, Neckář, Vokatý, Kolda, Mucha - Broš, Hřebejk, Šimek, Šmátrala, Jelen, Nedorost, Škoda, Kubeš, Kořánek
Naši hokejisté nezačali v Havířově bohužel vůbec dobře, poprvé inkasovali už na začátku druhé minutě. Do té doby nejbližšího konkurenta Písku v boji o desáté místo poslal do vedení svoji první trefou Petr Fabián. Tomu zápas mimořádně vyšel, tento sedmatřicetiletý hráč si v něm připsal hned pět bodů za tři branky a dvě asistence. O zbylou branku se postarali jeho kolegové z útoku – mladík Dibelka s dalším zkušeným třicátníkem Volákem. Prostupná písecká obrana v čele s brankářem Špilerem bude asi na jeho představení dlouho nerada vzpomínat.

Po rychlé úvodní brance Píseckým chvíli trvalo, než se z této skutečnosti oklepali, ale naštěstí vcelku brzy - ještě do první pětiminutovky odpověděli stejnou zbraní. Jelenovu střelu Vojtek jen vyrazil k Jaromíru Šmátralovi, který si připsal ke svým trefám z posledních utkání další přírůstek – 1:1. Vyrovnaná byla v dalším průběhu i hra, šance přicházely na obou stranách jen s tím rozdílem, že zatímco Špiler svoji branku uhájil, ne zcela jistý Vojtek kapituloval před první přestávkou ještě dvakrát. Nejprve ho ve 12. minutě ze sóla překonal Vladimír Škoda, přičemž stejný hráč se podílel o šest minut později i na trefě Jána Muchy.

Zatímco ke konci prvního dějství se Písek ukazoval v lepším světle než domácí, na začátku druhého bylo vše jinak. Panteři vyšli z kabiny jako vyměnění a naši hokejisté nestačili. Inkasovali již po 31 vteřinách hry, opět střílel hráč zápasu Fabián. Špiler musel i poté řešit další nebezpečné pokusy Havířova, který pevně přebral otěže zápasu a jeho aktivita se mu vyplácela. Opět řádil druhý útok, tentokrát Fabián našel najetého Dibelku a ten chladnokrevně vyrovnal. Písečtí se tentokrát neprobudili a dál hráli ve velkém útlumu, osamocený Špiler musel čelit množství střel, až znovu kapituloval. Fabián si pohrál s našimi obránci a gólman byl bez šance. Dílo zkázy završil havířovský druhý útok ve 40. minutě, tentokrát se vše seběhlo bez Fabiána. Volák vyslal do sóla Dibelku a ten popáté pohaněl našeho brankáře. Prostřední část skončila pro Písek hrozivě 0:4, navíc se vyfauloval mladý obránce Procházka.

Naději na druhý zvrat v zápase vzali Panteři hostům v páté minutě třetího dějství, kdy při přesilovce našel Fabián najetého Foltu a ten ukončil domácí brankové hody. Píseckou jiskřičku naděje ještě vykřesal ve 47. minutě podruhé skórující Vladimír Škoda snížením na mírnějších 4:6, více však už nám pozorně hrající Panteři nedovolili a připsali si tak zaslouženě další tři body, čímž před námi získali již čtyřbodový náskok.