Fakta a ohlasy ze sobotního zápasu v Šumperku

Píseckým hokejistům se sobotní nejdelší výprava v prvoligové soutěži vyplatila. Také utkání na horkém ledě šumperských Draků dotáhli až k samostatným nájezdům. Podobně jako ve středečním duelu s Litoměřicemi sice v této loterii neuspěli, získaný bod je pro ně ale cenným ziskem i povzbuzením do dalších střetnutí.
1.liga ČR, 16. kolo, so 27.10.2012
Šumperk
4:3sn
1:1, 2:1, 0:1 - 0:0
Branky a nahrávky: 5. Staněk (Plášek, Holík), 27. Podešva (Vrdlovec), 38. Haas (Finsterle), rozh. nájezd Vrdlovec - 3. Vlček (Strnad), 32. Sedláček (Marek), 41. Heřman (Růžička). Rozhodčí: Jeřábek - Adamec, Poruba. Vyloučení: 4:9, navíc Strnad (PIS) 5 minut a trest ve hře. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.
Šumperk: Štůrala - Holík, Novotný, Sedlák, Gewiese, Suchý, Tesařík, Kovář, Pastor - Staněk, Plášek, Haas - Vrdlovec, Hulva, Rufer - Finsterle, Podešva, Cink - Kindl, Skoumal, Blinka.
Písek: Halmoši - Růžička, Klement, Boháč, Semrád, Makovský, Drtil, Doudera - Petruška, M. Heřman, R. Heřman - Sedláček, Šperger, Marek - Strnad, Vlček, Slavík - Kučera, Vaniš, Polodna.
Dominik Halmoši, brankář IHC Písek: "Měli jsme v utkání hrozmě moc vyloučených, což nás brzdilo, protože při hře pět na pět jsme byli možná i lepší. Jsem ale rád, že jsme zápas takhle odbojovali a získali alespoň ten bod. Vzhledem k těm častým oslabením je pro nás cenný, i když dva by samozřejmě byly ještě lepší. Já osobně jsem nastoupil poprvé v sezoně od začátku a těšil se na to. Chtěl si zápas hlavně užít a ukázat trenérům, že rozhodně chytat umím."

Jindřich Setikovský, trenér IHC Písek: „Před zápasem bychom asi byli za bod rádi, protože jsme věděli, že doma to Šumperk umí a porazil tady i Mladou Boleslav a Ústí nad Labem, tedy týmy z čela tabulky.Tomu také odpovídala naše hra hlavně v první třetině, kdy jsme byli dost zakřiknutí. Odehráli jsme zase spoustu času v oslabení, což nás stojí hodně sil, ale soupeř naštěstí nedokázal z přesilovek vytěžit víc. Ve třetí třetině jsme od vyrovnávajícího gólu hráli vesměs velmi dobře. Je škoda, že nás trápí proměňování šancí. V prodloužení jsme jeli dvakrát sami na branku a nedali gól, stejně jako pak při nájezdech. Bod ze Šumperka je cenný, ale mohli jsme získat alespoň ten druhý."