Dva góly v oslabení pomohly Vítkovicím k výhře

Do Písku přijely Vítkovice, které písecké mladíky nešetřily a po první třetině vedli 3:1. Během druhé třetiny se do Křepelovi brány dostal puk dvakrát. Vítkovice si dokázaly pohlídat třetí třetinu, ve které přidali ještě dva góly. Na konečných 2:7 korigoval stav Šebesta. Hosté si zaslouženě odvezli tři body a písečtí hráči si do statistik připsali další prohru, i když s favoritem utkání sehráli otevřený zápas.
Extraliga staršího dorostu - sk. STŘED, 12. kolo, so 28.1.2017
Vítkovice
2:7
1:3, 0:2, 1:2
Branky a nahrávky: 19. Hakl (Šebesta), 50. Šebesta (Novotný) – 7. Kaláb (Vacula, Konečný), 10. Mrva (Věntus, Bílý), 16. Kylnar ( Smička), 33. Beránek, 36. Beránek (Fridrich, Šulák), 48. Fridrich (Gřesík), 54. Gřesík (Žemba, Konečný). Rozhodčí: Bouzek - Vavruška, Vondráček. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 35. Střely na branku: 26:47. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:6, 2:6, 2:7.
Písek: Křepela (40.Buchta) – Kopenec, Pokorný, Kukla, Lang, Štěcha – Waller, Vokoun, Hakl, Novotný, Norris, Novák "A", Přibyl, Šebesta "C", Stauber, Pechlát, Januška
Vítkovice: Piták (Malík) – Bílý, Kaláb, Takáč, Kučera "A", Smička, Šulák, Vacula, Kunc – Gřesík "A", Žemba, Fridrich "C", Urban, Beránek, Mrva, Kylnár, Konečný, Věntus

Vítkovice přijely do Písku jako favorité, ovšem o první šance, které dokázala zneškodnit obrana hostů, se postaral Písek. Hrálo se nahoru dolů a v průběhu třetí minuty mohlo být veselo, ale střela Tomáše Staubera skončila na tyči. V sedmé minutě se strhla mela u písecké brány, když hosté dostali puk za záda Křepely. Rozhodčí gól neuznali a pokračovalo se za stavu 0:0. To však nemuselo hostující hráče mrzet, protože po třiceti vteřinách hry se dokázal prosadit Michal Kaláb, když pohotově zasunul puk za záda brankáře. Písek chtěl ihned dorovnat a nejblíže tomu byl Patrik Šebesta, když dokázal přejít přes Vítkovickou obranu, jeho střelu ovšem vychytal brankář. Poté se vyznamenal domácí brankář Vojtěch Křepela, který lapil Fridrichův bekhendový pokus. Vypadalo to, že se hosté nedostanou do útočného pásma, nakonec se ujal kotouče Věntuš, který dokázal skvěle najít volného Mrvu a bez problémů dokázal poslat puk do branky. Vítkovice po druhém vstřeleném gólu ožily a nepouštěli Písek k puku a museli odolávat vysokému nátlaku hostů. Následovala další gólová příležitost hostů, hráč však zaváhal a nedokázal pořádně zpracovat puk. Ve Vítkovické bráně se strhla šarvátka a Písek dostal výhodu přesilové hry. Písek si dokázal v přesilové hře vybudovat několik šancí, ale všechny skvěle chytil brankář Piták. Puku se ujal Vítkovický Kylnár, který si sjel před Křepelu a přesnou střelou v oslabení dokázal navýšit skóre. Písečtí hokejisté se nevzdávali a snažili se najít vhodnou střeleckou pozici, ale skvěle pracovala obrana hostů, která dokázala vystihnout Písecké přihrávky. Minutu před koncem první třetiny snížil po Šebestově přihrávce Hakl a jeho střela vymetla horní růžek branky.

Hosté ve druhé třetině doslova vlétli na domácí a vysokým tlakem se snažili překonat brankáře. Největší šance hostů přišla hned po minutě hry, když se dostali do přečíslení tři na jednoho. Křepela nezazmatkoval a tuto obrovskou šanci zlikvidoval. To však nebyl konec vítkovickému tlaku, domácí brankář předvedl kvanta vynikajících zákroků, kterému pomohli i obránci, kteří ochotně skákali do střel. Když se Písek ujal kotouče, tak si ho dlouho nedokázal udržet na hokejce, protože přicházely chyby v rozehrávce. Do šance se dostal domácí Hakl, ale nedokázal vyzrát na hostujícího brankáře. Písek měl obrovské štěstí, když Konečnému sjel puk z hole a nedokázal zakončit v tváří tvář Křepelovi. Píseckým mladíkům se nedařilo chopit kotouče a vyhodit puk ze svého obranného pásma. Vítkovický tlak netrval dlouho a Křepelu dokázal překonat Adam Beránek, který silnou a prudkou střelou zametl puk do brány. Píseckým borcům už pomalu docházely síly a nadále čelili vysokému tlaku. V podstatě do odkryté brány vstřelil už po druhé gól Adam Beránek, když se puk odrazil od tyčky směrem do mezikruží a domácí brankář byl bezmocný. Písek se ještě snažil něco udělat se stavem utkání a ve dvou se proti Pitákovi rozjeli Waller s Norrisem. První jmenovaný vzal celou situaci na sebe a svou bekhendovou střelou se snažil překonat hostujícího brankáře, bohužel pro domácí dokázal brankář včas zasáhnout. K závěru třetiny přišlo vyloučení domácího hráče a deset vteřin před koncem mohl střelou od modré dostat puk za záda Křepely Fridirch. Střela však minula branku o pár milimetrů.

V úvodu třetího dějství přišel další faul domácích a Vítkovice si tak zahrály dvojnásobnou přesilovou hru pět na tři. S touto dvojnásobnou přesilovou hrou si domácí skvěle poradili. Podél mantinelu se proháněl domácí Václav Pechlát, který vystřelil na brankáře Pitáka a následovně puk vyrazil svým betonem. Jak by akce pokračovala dál nevíme, protože hra byla přerušena za postavení útočícího hráče v brankovišti. Snížit mohl ovšem dobře rozjetý Šebesta, který byl během úniku otravován hostujícím obráncem, jeho střela jemně olízla horní tyč. Do úniku se dostal domácí Matěj Pokorný, který byl zdvojen vítkovickou obranou a nedokázal překonat brankáře hostů. Nátlak hostů mělo zmírnit vyloučení za příliš mnoho hráčů na ledě. Ovšem již podruhé dokázali hosté vstřelit gól při vlastním oslabení. Tentokrát se o něj dokázal postarat Fridrich, který povedenou kličkou zasunul puk za záda domácího brankáře. Na 6:2 korigoval skóre kapitán Patrik Šebesta, který nasadil maximální rychlost a dokázal ujet všem hostujícím obráncům a puk poslal za záda Dominika Pitáka. Jistý gól měl na holi domácí Frederik Hakl, kterému ujel puk z hole a z velké šance gól nepadl. Na konečných 2:7 proměnil David Gřešík, když z bleskového protiútoku dokázal překonat Buchtu. Poslední střelu v zápase zaznamenal Pechlát, který chtěl překvapit brankáře Pitáka.