Dva góly Filipiho Beroun neporazily

Poprvé v letošní sezóně nechali písečtí hokejisté svým berounským kolegům všechny body, přestože i tentokrát začali lépe a ujali se vedení - hned po 37 vteřinách poprvé překonal Kopřivu Milan Filipi. Domácí však v dalším průběhu přidali a otočili do poloviny poslední třetiny až na 3:1. Poté se podruhé v utkání prosadil písecký Filipi, ale Berounští drama nepřipustili a do minuty na snížení soupeře odpověděli brankou Eiselta. Za Písek se poprvé představili z Benátek vypůjčení bek Jiří Svoboda a útočník Jiří Jakeš.
1.liga ČR, 48. kolo, so 5.2.2005
Beroun
4:2
1:1, 1:0, 2:1
Branky: 10. Tvrzník (Toma), 36. Novotný (Horčička, Eiselt), 49. Klimenta (Veber, Křesťan), 51. Eiselt (Křesťan, Kasík) - 1. Filipi (Zika), 51. Filipi. Rozhodčí: Pěšina - Havlín, Kureš.
Vyloučení: 6:8 + Chvojka, Zika, Jelínek (všichni Písek) 10 min.
Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.
Diváci: 1000. Střely na branku: 38:25.
Beroun: Kopřiva (Handl) - Kasík, Veber, Černý, Sláma, Filip, Braniš - Kukla, Šinágl, Tvrzník - Klimenta, Křesťan, Eiselt - Horčička, Slížek, Novotný - Toma, Kubišta, Jech.
Písek: Svoboda P. (Kubiš) - Mainer, Svoboda Jiří I, Neckář, Burkoň, Chvojka, Kubeš, Svoboda Jiří II, Malinský - Zika, Jelínek, Filipi, Šimek, Řehoř, Jakeš, Polák, Míka, Lála, Kica, Kašpar.
Poslední Písečtí zaskočili svého soupeře, který je v tabulce o plných jedenáct příček výš, impozantním nástupem, který zhodnotil ve vedoucí branku po nahrávce Ziky Filipi. Poté se delší dobu před oběma brankovišti nic nebezpečného pro gólmany nedělo, hra byla poznamenaná množstvím osobních soubojů a šance nepřicházely. Až v 10. minutě se podařilo prosadit i domácím forvardům, kdy píseckého gólmana Petra Svobodu překonal přesnou trefou do růžku branky Tvrzník. Berounské tato branka vybudila do tlaku, přesto stav zůstal do konce třetiny nezměněn.

Nástup do další části hry měli lepší domácí, šance Horčičky, Slížka i Kasíka však zůstaly nevyužity. A když se k bráně neprobil ani Jakeš, byla hra dlouho bez branek. I ty však přišly. Druhá polovina druhé třetiny totiž začala připomínat bramborovou polívku, rozhodčí za prvních šest minut vyloučil pět hráčů, když zvláště tresty pro hostující hráče byly minimálně sporné. Však také po krosčeku Chvojky na berounského útočníka, který rozhodčí odměnil dvouminutovým trestem, přilétla z písecké střídačky na led láhev s vodou. Písek byl potrestán dalším dvouminutovým trestem a v následném dvojnásobném oslabení kapituloval. Po nahrávce Horčičky využil přesilovku za pouhých třináct sekund Novotný. Poté se hrál až do konce třetiny vyrovnaný hokej, ani domácí hosty k brankáři Kopřivovi, ani Písečtí Beroun k Svobodovi již moc nepouštěli.

Marná snaha Písku po vyrovnání vyústila v několik přesilových her. Když však v průběhu 42. a 43. minuty nevyužil ani dvojnásobnou výhodu, Beroun trestal. Zkušený Jiří Veber se neukvapil, počkal si na najetého Klimentu, který s notnou dávkou štěstí přehodil dnes pozorného Svobodu. Tomu však zvedli náladu spoluhráči hned za dvě minuty. Beroun totiž náskok o dva góly neuklidnil, spíše naopak je ukolébal, čehož využil svým druhým gólem v zápase zkušený Filipi. Dostal namazáno od Kopřivy, který tak dlouho vybíral spoluhráče, až přebral. Pokud Písek odpověděl za dvě minuty, byl Beroun s tou svojí odpovědí ještě rychlejší. Pouhých 24 sekund stačilo k tomu, aby domácí přečíslili hosty a opět odskočili na rozdíl dvou branek. Zaspal bek Svoboda, únik Křesťana dokončil Václav Eiselt. Medvědi vyhráli po sedmé v řadě a upevnili si třetí příčku v tabulce. Písek vyhrál jen jeden z posledních třinácti zápasů.

Miroslav Šperl (asistent trenéra Písku):
Dnešní zápas jsme odehráli na čtyři útoky a snažili jsme se hrát rychlý, agresivní a důrazný hokej, což domácím nesedělo. Ve druhé třetině nám moc nepomohli shodou okolností jihočeští rozhodčí, a tak jsme hráli skoro pět minut ve třech, což pomohlo domácím k vedení. V poslední třetině už jsme bohužel vyrovnat nedokázali, navíc v průběhu hry museli odstoupit Neckář a Míka.