Domácí neporazitelnost pokračuje!

Po porážkách v Chrudimi a Benátkách Písečtí opět získali tři body. Vyrovnaná první třetina branku nepřinesla, v té druhé ale Písečtí prolomili smůlu a ve čtyřiadvacáté minutě otevřel brankový účet utkání Václav Kašpar, kterému se podařilo přidat branku ještě pět minut před koncem. Dalšími úspěšnými střelci píseckého mužstva byli Mošovský a Vondřich, který si taktéž připsal dvě branky. Velmi dobrý výkon předvedl také Michal Pinkas, jenž si dlouho kráčel za čistým kontem, o které jej připravil v posledních minutách nymburský Nýč. Svěřencům Rybáčka a Malého patří třetí příčka a mají stejný počet bodů jako druhá Chrudim.
Ohlasy utkání přineseme v samostatném článku.
2.liga ČR sk. STŘED, 7. kolo, so 13.10.2007, Zimní stadion Písek
Nymburk
5:1
0:0, 3:0, 2:1
Branky a nahrávky: 23. Kašpar (Kica), 27. Mošovský (Hovora), 36. Vondřich (Mikeska), 55. Kašpar (Svoboda, Filipi), 60. Vondřich (Hovora, Nikodem) - 57. Nýč (Culka) Vyloučení:10:9;navíc Toma (Nym.) - (10). Využití: 3:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 590.
Písek: Pinkas - Burkoň, Svoboda, Vokatý, Kalečík, Kříž, F. Procházka, Veselý, M. Procházka - Řehoř, Míka, Kořánek, Novák, Filipi, Nikodem, Kica, Vondřich, Kašpar, Mošovský, Mikeska, Hovora.
Nymburk: Kremina – Zeman, Kříž, Kos, Kaulfus, Dvořák, Protivný, Vlach – Culka, Nýč, Sirotek, Fišer, Šimek, Toma, Dulovec, Hertl.
Začátek utkání byl velmi vlažný, obě mužstva čekala na chyby soupeře a hrála ze zabezpečené obrany. Hrálo se předevších ve středu kluziště a sem tak se po drobných chybách naskydla nějaká ta šance. V úplně první šanci se objevil nymburský Duhovec, jehož střelu Pinkas podržel pod lapačkou. Domácí hráči se dlouho dostávali do tempa, těžko se jim rozjížděly akce a přihrávky byly v prvních minutách jiné, než by si Písečtí přáli. Začátkem sedmé minuty putoval první hráč na trestnou lavici – hostující Sirotek dostal dvě minuty za hákování na Kašpara. Písecká přesilovka ale netrvala přiliš dlouho, protože i na druhé straně se po dvanácti vteřinách otevřely vrátka trestné lavice po zákroku Svobody. Hra ve čtyřech seděla lépe domácím hráčům, poprvé vážněji Kreminu ohrozil Novák, brankář hostů lovil kotouč ze sítě ale bohužel pro domácí ze sítě spojující boční konstrukci branky. Trest pro nymburského Kaulfuse poslal Jihočechy do početní výhody čtyřech proti třem. Očekávané pozdvižení před brankou hostů se ale nekonalo, nymburští sehráli oslabení velmi pečlivě a písečtí útočníci nedostali k ohrožení Kreminy příliš prostoru. Nymburský Kříž hledal Hertla na modré, jenž přihrávku nezachytil. Akce, která mohla přinést hostům ovoce skončila hvizdem čárového rozhodčího signalizujícím offside. Na straně druhé střelu Vokatého nebezpečně tečoval Mošovský, kterou Kremina tak tak vytěsnil betonem. Za faul na expíseckého Šimka šel pykat trest Kašpar. Hosté početní výhodu nedokázali využít, Nýčova střela prosvištěla těsně vedle odkrytého místa v Pinkasově brance, následující osvobození Mošovského znamenalo na pár vteřin klid před domácí brankou. Sotva zaklapla za jedním hráčem dřívka trestné lavice, už se otevírala pro dalšího. Dalším hříšníkem byl Mikeska, který si v souboji se Sirotkem napomohl nedovoleným bráněním. Bez újmy na skóre byli Písečtí kompletní. Karty se otočily a i Písečtí si zahrali ke konci části přesilovku za háček Fišera. Přesilovkovou trefu mohla přinést střela Burkoně, Krepina ovšem neponechal nic náhodě.

Druhá fáze utkání začala menším trestem pro hostující hráčskou lavičku. V oslabení ujel všem nikým nekontrolovaný Nýč, Pinkas však v nájezdu obstál. Atraktivní sólo přinesla druhá strana, kanonýr Mikeska měl před sebou slibnou šanci, ve které ho zastavil až čárový rozhodčí signalizující offside. Mírná převaha píseckého mužstva si vynutila také první branku – v čase 22:24 se z dorážky prosadil Kašpar, po individuální akci Petra Kici. Převaha domácích byla brzy zbržděna dvěma vyloučenými hráči na domácí straně. Hosté nastřelili tyčku Pinkasovy branky z hole Culka, jinak Jihočeši přežili oslabení bez většího attacku hostů. Fanoušci Písku se dočkali druhé branky – v čase 26:56 vsítil po Hovorově přihrávce branku z otočky Mošovský – 2:0. Písečtí byli rázem jako na koni a tlak pokračoval – Míka nastřelil tyčku hostující branky. Jihočeši byli od první třetiny k nepoznání a jejich hra byla o úroveň lepší. Kremina kryje další střelu, tentokrát z hole Mikesky, který byl faulován Kosem, po oplácení odcházejí oba k menšímu trestu. Dulovec se ocitl tváří v tvář Pinkasovi. Ten ale ukázal svoji kvalitu a nedal hostujícímu hráči šanci ke snížení. Nedáš dostaneš, tak přesně to se pak potvrdilo! Mikeska našel úplně volného Vondřicha, který se střelou pod horní tyčku zapsal na listinu střelců – 3:0! Filip Procházka dostal dvě minuty za hákování a hostům se naskytla šance ke snížení. Pevná obrana zvládla hostující hráče i ve čtyřech, Kalečík v oslabení ukázkově přenesl kotouč až ke Kreminovi. V závěru druhé části mohl přidat branku také Mikeska. Nenápadná střela z rohu kluziště otřela brankovou konstrukci hostujícího Kreminy. Hráčům Nymburka pomalu utíkalo tempo utkání a před třetí třetinou měli těžké něco vymýšlet.

Poslední fáze utkání odstartovala okupací nymburských hráčů před Pinkasem. Hosté měli snahu, ale prostřelit Pinkase je pro ně bylo jako něco nemožného. Kašparův pas na Kicu skončil zakázaným uvolněním domácího mužstva. Nymburský Fišer šel poté odkykávat trest pro hráčskou lavičku Nymburka, což značně měnilo nymburské plány, podniknout něco s výsledkem. V přesilovce domácích střela Hovory minule těsně horní tyčku. Hosté začali být mírně podráždění, a tak i přes menší neshody před brankou hostů mezi Kaulfusem a Vondřichem, rozhodčí nevylučoval. Písečtí byli lepším mužstvem i po třetí třetinu, Kicovi chybělo trochu štestí ke zvýšení píseckého náskoku. V polovině třetí třetiny se dalo konstatovat, že si pomalu ale jistě jdou Písečtí za vítězstvím. Obě mužstva hrála příliš laxně a tempo hry začalo opadávat a asi nikdo z hlediště by neřekl, že uvidí tři branky. V čase 54:25 se takřka do prázdné branky prosazuje opět Kašpar po přihrávce Filipiho. Hostující Sirotek zamířil těsně po domácí brance na trestnou lavici, přesto jeden z nejaktivnějších hostujících hráčů vstřelil v oslabení branku – Oldřich Nýč připravil Pinkase o čisté konto střelou po ledě. Ani Mošovský, ani Kašpar s Kicou v závěru na Kreminu nevyzráli, přesto ještě přišla jedna branka v podaní Vondřicha, který pět vteřin před koncem pečetil skóre na konečných 5:1 pro Jihočechy.