Další výhra za tři body, Písek na vlastním ledě uspěl proti Benátkám

Hokejisté Písku byli úspěšní také ve druhém letošním vystoupení. Úvod utkání se Jihočechům sice nevydařil, v prostřední části se ale Jihočeši dokázali třikrát prosadit a výsledkem 3:1 nakonec zápas také skončil.
1.liga ČR, 37. kolo, so 7.1.2012
Benátky
3:1
0:1, 3:0, 0:0
Branky a nahrávky: 26. Nouza (Slavík, Nedorost), 34. Šperger (Nouza, Slavík), 39. Nedorost (Kudrna, Polodna) - 2. Jech (Vlach). Rozhodčí: Jeřábek - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1150. Střely na branku: 34:34. Průběh utkání: 0:1, 3:1.
Písek: Sedláček - Kolarz, Všetečka, Žovinec, Pavlíček, Lukáč, Kanov, Havran, Dvořák - Nouza, Luňák, Slavík - Antončík, Nedorost, Kudrna - Polodna, Šperger, Mrkvička - Ferebauer, Vaniš, Suja.
Benátky: Stejskal - Vitásek, Jaroměřský, Vála, Pavlů Pabiška, Niko, Hobza - Bortňák, Skořepa, Klimt - Skalický, Král, Jonák - Vlach, Jech, Kopic - Vařecha, Kellner, Liška.
Na úvodní branku zápasu se v sobotním klání nemuselo dlouho čekat. První brankový moment přinesla totiž už druhá minuta utkání. Povedená přihrávka z Vlachovy hole našla volného Jecha a druhý jmenovaný přelstil Sedláčka povedenou kličkou do bekhendu – 0:1.

Písečtí usilovali o rychlou odpověď a o minutu později vznikl před benáteckou brankou obrovský závar, nikdo z píseckých ale nedokázal zblízka dopravit puk brány. První třetina příliš mnoho pohledných akcí nepřinesla a ani více než jedné branky se diváci nedočkali. Nebezpečně vypadala teč Kudrny před brankou hostujícího Stejskala, skóre se však v tomto případě neměnilo.

Zatímco v první části měli o něco více ze hry hosté z Benátek, prostřední část patřila modrožlutým. Polodnova střela po ledě ještě úspěch neslavila, ve 26. minutě se však domácí přece jenom dočkali, leč poměrně snadným způsobem. Nouzům pokus se přesměroval o výstroj jednoho z benáteckých beků a dezorientovaný Stejskal kapituloval – 1:1.

Na četná vyloučení Benátečtí ve druhé části doplatili dokonce dvakrát. Ve 34. minutě úspěšně tečovat Nouzovu střelu Šperger a Stejskal neměl příliš mnoho šancí uspět – 2:1. Po druhé inkasované brance mohl rychle navrátit remízový stav nejproduktivnější hráč Benátek. Král se před Sedláčkem opakovaně probojoval k zakončení, strážce domácí svatyně si však ve všech případech počínal bezchybně.

Důležitý moment pak přinesla 39. minuta. Odraženého kotouče dokonale využil Nedorost a z bezprostřední blízkosti pohotovým zakončením navýšil náskok svého týmu na dvoubrankový.

Benáteckým se poslední dobou na hřištích soupeřů nedaří. Ze šesti předchozích bojů rezerva Bílých Tygrů pouze jedenkrát naplno bodovala. Ani v Písku se týmu od Jizery nakonec nepodařilo nepříliš ideální bilanci vylepšit.

Všechno mohlo být možná úplně jinak, kdyby Skořepa zúročil vybídnuté šance zkraje třetí části, zblízka ale nemířil přesně. Sedláčka nedokázal ve třetí třetině pokořit ani někdo jiný z jeho spoluhráčů a Písek tak porazil na vlastním ledě Benátky nad Jizerou 3:1.

Josef Řeháček (IHC Komterm Písek): Myslím, že jsme nezačali špatně, ale bohužel jsme hodně rychle inkasovali. Hned poté jsme navíc hráli oslabení, což bylo nepříjemné. Naštěstí se nám podařilo přesilovku soupeře ubránit, do konce třetiny jsme ale sami branku vstřelit nedokázali. O první přestávce jsme si v kabině řekli, že se nic neděje. Stále před námi bylo čtyřicet minut hry a soupeř vedl jen o gól. Prostřední třetina pak byla velmi povedená. Hráli jsme opravdu dobře a v pohybu. Nasazení bylo perfektní a výsledkem byly tři branky. Do třetí části jsme následně šli s tím, že se nesmíme začít bát o výsledek. Chtěli jsme i nadále hrát svou hru. Nejednou nás rozhodčí přísněji poslal do čtyř, ale ustáli jsme to. I ten závěr se nás podařilo zahrát velmi dobře. Na hráčích je vidět, že si věří. I za hráče bych chtěl poděkovat fanouškům. Doma nám vytvářejí stále lepší atmosféru, a to je pro tým nesmírně důležité.

Luděk Škaloud (HC Benátky nad Jizerou): Utkání jsme dobře rozehráli, dostali jsme se do vedení, po pěkné brance. Bohužel se nám v úvodní části nepodařilo využít další šance. Ve druhé části jsme ubránili dvojnásobné početní výhody domácích, až vždy na samotném konci přesilovky jsme inkasovali. Pak jsme ještě dostali třetí gól. Druhá třetina byla rozhodující v celém utkání. V dalších minutách jsme se těžko dostávali do šancí, tudíž jsme ani nevstřelili kontaktní branku. Soupeř nás tak ani nepustil ke hře bez brankáře.