Další domácí ztráta bodů a pád na 13. místo!

Písečtí hokejisté spadli dvě kola před koncem na hrozivou předposlední příčku. Může za to další nepovedený zápas na vlastním ledě, kdy byli sice aktivnější a soupeře z Mladé Boleslavi výrazně přestříleli, ale bohužel zase neporazili. Píseckým k bodům nepomohl ani solidním výkonem brankář Špiler, který v zápase musel krýt jen skoro polovinu toho, co šlo na mladoboleslavského Šindeláře. Hosty dostal do první pauzy do vedení Vondráček, za Písek srovnával v 50. minutě kapitán Jiří Jelen, ale za minutu později definitivně rozhodl o zisku všech bodů pro hosty Metlička.
1.liga ČR, 38. kolo, st 4.2.2004
Mladá Boleslav
1:2
0:1, 0:0, 1:1
Branky: 50. Jelen (Nedorost, Šmátrala) - 18. Vondráček (Hlaváček,Král), 51. Metlička (Oliverius, Vyskočil). Rozhodčí: Staněk - Dančišin, Matějíček. Vyloučení: 3:3 + Bouz 10 minut OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 800.
Písek: Špiler - Veselý, Neckář, Vokatý, Procházka, Bartoň, Mucha, Kolda - Brož, Šimek, Hřebejk - Nedorost, Šmátrala, Jelen - Kořánek, Škoda, Kubeš - Bouz, Štefan.
Mladá Boleslav: Šindelář - Vála, Táborský, Pazdera, Toužimský, Vyskočil, Derner, Meňhart - Metlička, Oliverius, Havelka - Kristek, Vondráček, Hlaváček - Kadlec, Weiss, Král.
Obě mužstva do zápasu vstoupila značně opatrně, snaha hlavně neinkasovat byla znát. Poprvé nebezpečněji překonat zabezpečenou obranu soupeře se povedlo Mladoboleslavským, a to až v 8. minutě. Ležící domácí gólman Špiler ale na poslední chvíli puk před dorážejícím Kadlecem přikryl. Poté zahrozili i domácí, nejprve prověřil Šindeláře z úniku tvrdou ranou Škoda, následně v ideální pozici z mezikruží nerušený Neckář. Gólman podržel hosty i při dvou následných oslabeních. Až v 18. minutě zničehonic zaváhala domácí obrana, Hlaváček dovezl puk do třetiny, předložil Vondráčkovi a ten prostřelil přemístňujícího se Špilera. Povedeně sehraná situace dvou na jednoho také určila stav o první přestávce.

Druhou třetinu načala tvrdá střela píseckého Jelena do připravené Šindelářovy lapačky. Poté se ale nadlouho na ledě takřka nic nedělo. Píseckým jako kdyby chyběla bojovnost z minulých zápasů, na druhé straně Středočeši byli viditelně spokojeni se svým snadně nabytým hubeným vedením, a tak dál pokračovali v opatrné hře. O vzruch se až po pěti minutách klidu postarali dva štírci v písecké sestavě. Nejdříve to byl tradiční únik agilního Hřebejka, který notně provětral hostující defenzívu, potom se o totéž pokusil i druhý rychlík Nedorost při hře čtyř na čtyři. Nicméně se skórem nepohnuli.

Po pasáži plné nepřesností, kdy oba týmy měly problém založit kloudnou akci, přišla druhá desetiminutovka prostřední třetiny, kdy aktivita obou týmů přece jen vzrostla a začaly se tak rodit i brankové příležitosti. Bekhendem zakončený nájezd hostujícího Krále, štípavá Šmátralova střela, Vondráčkovo nedotažené sólo…V 35. minutě mohli napodobit kousek Vondráčka s Hlaváčkem z první třetiny domácí Nedorost se Šmátralou, ale Nedorost narozdíl od Hlaváčka prováhal správný okamžik k nahrání.

Písečtí ovládli i další průběh do druhé přestávky, ale vyrovnat se jim stejně nepoštěstilo. Na Šindeláře se snesla sprška střel, dvakrát střílel s chutí hrající Jelen, jednou Kořánek, Škoda, Mucha… Opora hostů ale žádný pokus jmenovaných k cíli nepustila.

Třetí část začala pro domácí nedobře, hned po několika vteřinách se ocitl zcela sám před Špilerem Havelka, ale ten netrefil levý růžek branky. Na druhé straně odpověděl vzápětí Šmátrala, ale po vyjetí zpoza brány trefil jen Šindelářovu helmu. Ve 4. minutě neproměnili situaci dvou na jednoho ani Kubeš se Štefanem, osamocený bek Táborský stačil ránu zblokovat nad vlastní branku. Zvýšit mohl o chvíli později mladoboleslavský střelec Metlička, ale Špiler ještě podruhé nekapituloval. Blízko tomu byl také dvakrát Šindelář, nejdříve se štěstím reflexivně vytáhl Bouzovu tutovku, poté přestál i efektní Šmátralovu teč Neckářovy střely.

Domácí se konečně dočkali v 50. minutě, kdy Nedorost se Šmátralou vytvořili před Šindelářem závar, puk se dostal k Jelenovi, ten si popojel do výhodnější pozice a z ní propálil vše před sebou. Skoro hned po buly mohl Jelen i zvýšit, jeho jedovka však rozezvučela jen levou tyč, následně Šmátralův projektil skončil v excelentní Šindelářově lapačce.

Písecké útočné nadšení ale hosté brzy zchladili. Minutu po vyrovnání opět unikli ve dvou proti jednomu obránci a potvrdili svoji jistotu v zakončení, kterou domácí naopak velmi často postrádají. Oliverius nabil před branku Metličkovi, který Špilerovi vystřihl ukázkový blafák – 1:2. Domácí hráči už vyrovnat nedokázali, neujala se ani další Neckářova střela z mezikruží, ani Nedorostův pokus. Vniveč také přišla závěrečná ani ne minutová hra bez brankáře.

Zodpovědná hra v defenzívě a výborný Šindelář, který čelil celkem 42 střelám domácích, dovedly Mladou Boleslav k veledůležitým třem bodům, které se jistě v boji o play-off budou hodit. Naopak aktivnější domácí opět nedokázali gólově vyjádřit svojí střeleckou převahu a nezískali dokonce ani bod. To je při vítězství Opavy odsunulo až na hrozivé 13. místo.

Jiří Kročák (trenér Mladé Boleslavi):
Samozřejmě jsme velmi spokojeni s bodovým ziskem, protože jsme museli vyhrát, pokud chceme hrát play-off. Měli jsme průběžné zprávy, jak se vede našim soupeřům, že oba vedou, takže nám remíza nestačila. Chtěli jsme začít hrát z obrany, což se nám zezačátku dařilo, ale ve druhé třetině už se nám to tolik nevedlo a začali jsme chybovat, soupeř nás dostal trochu pod tlak, ale nás podržel výborný Šindelář. My jsme nastupovali dost oslabení a ještě nám po druhém střídání vypadl Meňhart, u něhož je podezření na slepé střevo. Posledních 12 minut jsme odehráli na čtyři beky. Máme velkou radost ze tří bodů, ale teď se musíme připravit na další velmi těžké utkání v Brně, kde zase musíme bodovat.

Milan Mazanec (trenér Písku):
Já myslím, že jsme ten dnešní zápas odehráli velice dobře, s nasazením, že jsme dobře bruslili, hráli jsme soupeře na síly, což se nám poměrně dařilo. Bohužel nám dal lekci z produktivity, kdy řekl bych z téměř ojedinělých nájezdů, ještě situací dvou na jednoho, vstřelil dvě branky. My jsme z toho tlaku, který jsme si vytvořili, nedokázali proměnit nic. Dobře zachytal Špiler a myslím si, že dneska není komu co vytknout, že jsme hráli téměř na hranici svých možností a celé mužstvo odehrálo velice dobrý zápas. Dovednostně a zkušenostmi byl dneska soupeř lepší.