Brno se útokům Písku ubránilo

Po dvou výhrách v řadě našli písečtí hokejisté opět přemožitele, na ledě brněnské haly Rondo podlehli Kometě 1:3. Po bezbrankové první třetině se domácí ujali dvoubrankového vedení díky Sedláčkovi, což sice Písecké vehnalo do dalších obléhání domácí branky, ale v ní jistě kraloval výborný Smolka. Poprvé a naposled se ho povedlo překonat až v 58. minutě Davidu Míkovi. Píseckého gólmana Pinkase se podařilo překonat také Kosovi, který v půli závěrečné třetiny zvýšil na tříbrankový rozdíl.
1.liga ČR, 19. kolo, st 19.11.2003
Kometa Brno
3:1
0:0, 2:0, 1:1
Branky: 22. a 25. Sedláček, 51. Kos - 58. Míka. Rozhodčí: Smeták - Mana, Korčeková. Vyloučení: 2:3. Diváci: 650.
O poznání aktivněji vstoupilo do utkání domácí mužstvo. Již po 37 vteřinách hry se Kometě podařilo dát branku. Ta však nemohla být uznána pro postavení hráče v brankovišti. Na bruslích ani hokejkách Komety to však nezanechalo pražádné následky a znovu a znovu se vydávali na útočná tažení proti píseckému brankáři Pinkasovi. Písek v jeho rozjezdu do utkání přibrzdily hlavně nepřesnosti a nervozita, jež se jich v brněnské hale Rondo zhostily. Kometa navíc dokázala na své modré čáře postavit neprostupný val, přes který se hráčům Písku povedlo dostat jen velmi sporadicky, a když už se jim to podařilo, byl vždy v plné pohotovosti Smolka – brněnská hvězda utkání. Písek se tak dostal k první střele na branku až v čase 4:55.

Michal Reiff projel v 9.minutě úvodní třetiny hostující obranou jako nůž máslem a dostal se až tváří v tvář Pinkasovi. Pokusil se jej obelstít kličkou, ta mu však nevyšla. Postupem času se hra přenesla spíše než před branky obou celků do prostoru středního pásma a ztratila na divácké atraktivitě. Naopak se však na ledě velmi přitvrdilo, neboť rozhodčí Smeták byl k některým zákrokům aš příliš benevolentní. Diváky, kterých se v brněnském Rondu sešlo na 650, znovu zvedl ze sedadel až kličkující Nouza v 18. minutě. Nakonec dokázal vyslat na Smolku ostrou střelu, se kterou měl plné ruce práce. Za několik okamžiků mohl otevřít skóre utkání písecký Nedorost, na jeho stahovačku sice byla brněnská obrana krátká, avšak ani tato střela do sítě nedorazila.

Hned ze začátku první třetiny byl na ledě vidět rychlý kombinační hokej se šancemi na obou stranách. Dvakrát se předvedl písecký Šmátrala. Poprvé zakončoval kombinaci své útočné řady a podruhé se pustil do brejku s Nedorostem. Výsledek byl však nulový. Brankový účet zápasu tak otevřel až v 23. minutě domácí jiří Sedláček, který využil ideální kombinace se Smítalem. Kometa jako by ucítila šanci ještě zvýšit svůj náskok. V 24. minutě mohl zvýšit na rozdíl dvou branek Mácha, Pinkas však písecké podržel. To, co se nepovedlo Máchovi, dokázal podruhé v utkání Sedláček. Stačilo k tomu málo. Nohel, vedoucí muž kanadského bodování Komety, nahodil puk před píseckou branku a Sedláček už jen nastrčil do rány svou hůl. Pinkas byl bezmocný. Zdecimovaný tým Písku mohl zanedlouho dokonce inkasovat v oslabení. Rozhodně se však nedá říct, že by složil své zbraně. Po několika pochybeních domácích vycítil svou šanci a mobilizoval všechny své síly. Sám před Smolkou se v polovině utkání ocitl Martin Šimek. Na překonání brněnského gólmana si však vybral špatný den. Smolkou dnes chytal bezchybně. Činil se také dvaadvacetiletý David Nedorost. V 38. minutě se proháčkoval mezi domácími obránci a v pádu stačil poslat puk mezi Smolkovi betony. Ten však kotouč na poslední chvíli vyškrábl.

Třetí třetina přinesla z pohledu diváka velmi neaktarktivní podivánou, ve které se snažila Kometa takticky ukrát vítězství a pečlivě bránila svůj dvoubrankový náskok. Přes brněnský obranný val se píseckým hráčům dostávalo velmi těžko a domácím se tak otevřela možnost k častým přečíslením. Při chybě hostující obrany tak dokázal zvýšit na stav 3:0 Václav Kos. Po přihrávce od Romana Šimůnka se dostal těsně před Pinkase a puk mu vložil přimo mezi betony. Hra se stala ještě více zmaečnou. Toho využila Dvojice Míka – Šimek, aby upravila po zmatku v brněnské obraně, skóre utkání na 3:1. Závěrečný nápor už nebyl Písku pranic platný. Kometa si zkušeně své sedmé vítězství sezóny pohlídala.