Bojovný výkon na Horáckém zimním stadionu na body nestačil

Písečtí hokejisté sice odjíždějí z Vysočiny s prázdnou, v Jihlavě ovšem předvedli bojovný výkon. Domácí začali v ostrém tempu a zásluhou Jelínka svítilo na ukazateli skóre, po sedmi minutách - 2:0. Ve druhé třetině domácí přidali další gól, kdy ve vlastním oslabení skóroval Mrňa. Na konečných 4:0 pečetil skóre Hubáček. Naše hokejisty čeká v sobotu domácí utkání, proti Kadani.
1.liga ČR, 19. kolo, st 2.11.2011
Jihlava
4:0
2:0, 1:0, 1:0
Branky a nahrávky: 2. Jeslínek (Padělek), 7. Jeslínek (Mrňa), 25. Mrňa, 59. Hubáček (Čachotský, Ficenc). Rozhodčí: Jeřábek ml. - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 4:6, navíc Šperger (PÍS) 10 min OT. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1386. Střely na branku: . Průběh utkání: 4:0.
Jihlava: Halmoši - Ficenc, Kaláb, Kolafa, Malena, Grundmanis, Dobrovolný, Jaroš, Petráček - Hodek, Domin, Čachotský - Jeslínek, Mrňa, Padělek - Krupka, Hubáček, Zeman - Bezděk, Maliník, Mikšovský
Písek: Sedláček - Němeček, Všetečka, Parýzek, Lukačovič, Havran, Žovinec, Lukáč, Kanov - Mrkvička, Šperger, Nouza - Polodna, Luňák, Marek - Nedorost, Vaniš, Suja - Antončík, Slavík, Ferebauer

I přesto, že Jihlava tradičně před domácím publikem hraje výborně a body neztrácí, diváků na utkání s Pískem mnoho nedorazilo. Před kulisou necelých 1400 diváků vstoupila Dukla raketově a proměnila hned svojí první šanci. Michal Jeslínek odvážně vybruslil zpoza branky a efektním blafákem zasunul puk do sítě - 1:0. Svojí chuť po vítězství prokázali borci v červeném i v 7. minutě, když nahrávku Mrňi zužitkoval střelou do horní části branky opět Michal Jeslínek - 2:0.

Dalšímu navýšení vedení Jihlavských zabránil pozorný Sedláček, který si poradil nejen se střelou Kalába od modré, ale následně i dvěma dorážkami Domina. Čím více odehraných minut svítilo na ukazateli, tím více se začali před Halmošiho tlačit hosté. Se střelou Antončíka, který se ocitl úplně sám před domácím brankářem, měl Halmoši plné ruce i nohy práce, puk však stačil vyrazit do rohu kluziště.

Závěr první dvacetiminutovky však patřil opět domácím. Padělek zavezl kotouč do útočného pásma, obešel obránce hostí a naservíroval Jeslínkovi třetí gól, jak na zlatém podnose. Domácí rychlonožka však hatrick odmítl a puk zamířil pouze do přemisťujícího se Sedláčka. Následně ukázal divákům své šikovné ruce Čachotský, který obešel obránce Písku, na Sedláčka však už nevyzrál. Hostující brankář totiž zůstal stát a pokus o blafák skvěle vybruslil.

Do druhého dějství opět vstoupili lépe domácí. Geniální samostatnou akci předvedl Pavel Mrňa, který ve vlastním oslabení přebruslil obránce hostí a proti vyjetému Sedláčkovi udělal v plné rychlosti efektní kličku do středu kluziště. Následně už na něj zívala úplně prázdná branka - 3:0. V polovině zápasu odmítl domácí sniper Hodek skórovat z metru do odkryté branky a tak se začali osmělovat i hosté. Ferebauerovu střelu však Halmoši s přehledem ukryl v náručí.

Úvod závěrečné třetiny patřil Píseckým, kteří se stále snažili zkomplikovat Jihlavě cestu za vítězstvím. Nedorostova střela přes clonícího obránce sice prošla až k Halmošimu, ale domácí brankář jej stačil usměrnit do rohu kluziště. Vážnější ohrožení domácí branky už si však hosté vypracovat nedokázali, a tak přišel trest v podobě čtvrté branky. Po secvičené přesilovkové souhře se přesně do levého horního růžku trefil Radek Hubáček - 4:0. Dukla tedy již na domácím ledě zvítězila devětkrát v řadě.

Patrik Augusta (asistent trenéra Dukly Jihlava): „Myslím, že dnešní výsledek je poměrně jednoznačný. Byly také momenty se kterými nejsme spokojeni. I když dnes přijel papírově slabší soupeř, hrál dobře a pro nás to nebyl úplně jednoduchý zápas. Jsme rádi, že body zůstaly doma."