Starší dorost si v přípravě i nadále mete vítěznou cestičku, Táboru splatil dluh za mladší kolegy

Co zasejí, to sklízí. I starší dorostenci se v rámci dalšího přípravného utkání postavili svému jihočeskému rivalovi z Tábora, proti němuž nakonec vyrukovali s opravdu přesvědčivým výkonem. Začátek klání sice bleskurychle přivál radost na střídačku hostujícího celku, který šel již v půli druhé minuty do vedení, domácí ovšem se vznesením první námitky v žádném případě nemínili jakkoliv otálet. Veškeré nadšení tak na svou lavici přestěhovali poměrně záhy, když soupeře zaskočili svižným vyrovnáním. Co víc, prvotní veselí snad ještě ani nestačilo pořádně opadnout a hráči IHC zvedali ruce nad hlavu podruhé. A přestože kotouč drželi na svých holích i nadále, jako kdyby se rozhodli dát svému soupeři do konce periody čas a prostor vstřebat onu studenou sprchu, kterou mu v úvodu třetiny připravili. K rozdávání gólů se tudíž vrátili až ve druhém dějství, na jehož konci se na listině píseckých střelců objevila další dvě jména. Stejnou porci branek si pak pro hostující celek schovali i do závěrečné části hry, čímž definitivně rozhodli o svém konečném triumfu 6:1. Vydařené utkání za sebou má především mladičký střelec Václav Pechlát, který si připsal hned dva přesné zásahy.
Starší dorost - příprava, 0. kolo, pá 1.9.2017, Zimní stadion Písek
Tábor
6:1
2:1, 2:0, 2:0
Branky a nahrávky: 4. Stauber (Novák), 5. Pechlát (Lang), 25. Brož (Stauber, Kopenec), 39. Lang (Pokorný), 46. Januška (Šuhaj), 51. Pechlát - 2. Bednář (Přívozník) Vyloučení: 3:5 Využití: 0:0 V oslabení: 0:0 Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 3:1, 4:1, 5:1, 6:1
Písek: Křepela - Lang, Kopenec, Kukla, Novotný, Přibyl, Novák "C", Stauber "A", Pokorný, Šuhaj, Pechlát, Brož, Tampier, Kroupa, Januška, Fríd, Kajtman
Tábor: Stibal (Bartoň) - Šedivý, Pauš, Štekr, Kotounová, Jelínek, Staněk, Zavadil, Adamec "C", Himpan, Knobloch, Přívozník, Bednář, Barták, Chocholoušek, Malý, Bouška