Tři body za bojovnost! Písečtí přetlačili Nymburk a slaví první výhru

Písečtí borci v šestém mistrovském utkání konečně zabrali. V domácím prostředí si vyšlápli na Nymburk, s nímž však nejprve museli svést pořádně tuhou bitvu, v níž opět oprášili svůj smysl pro napětí a dramatičnost. Ještě do poloviny utkání operovali s příjemným dvoubrankovým vedením, o které je ovšem Nymburští záhy nesmlouvavě připravili, když se nadechli k houževnatému obratu, kterého docílili v rozmezí necelých sedmi minut. Hráči IHC nicméně ani po třech rychle inkasovaných gólech nerezignovali a nehodili flintu do žita. Ba právě naopak. Do zápasu se začátkem třetího dějství svedli nejenže znovu dostat, díky své velké bojovnosti a notné dávce odhodlání ho po zásluze dotáhli i do vítězného konce. Svého rivala tak v utkání plném zvratů přetlačili v poměru 4:3, čímž dosáhli na onen první kýžený tříbodový triumf v letošní sezoně.
2. liga ČR sk. STŘED, 6. kolo, st 4.10.2017, Zimní stadion Písek
Nymburk
4:3
1:0, 1:3, 2:0
Písek: Bláha (Kříž R.) – Parýzek "C", Hřebíček, Hanus, Suda, Herr, Červinský, Kopenec – Polata "A", Sýbek "A", Medek, Ciboch, Koupal, Vlk, Novák, Drda, Pouch, Rod, Strnad, Jiřinec
Nymburk: Krofta (Formánek) – Kříž O.,Hierman, Knesl, Žemlička, Rittig, Hofman, Mašek – Smejkal, Josefus, Stehlík, Eis, Bičiště, Čapek, Synek, Planý, Kuzďas, Arnošt, Perrish, Šťastný, Maršoun

Nymburští vstoupili do utkání velice aktivně, v několika úvodních minutách diktovali tempo hry, byl jich plný led a na své konto si připsali řadu dobrých střeleckých příležitostí. Tomu, že se Písečtí z jejich tlaku vymaní, dobrých pár chvil nic nenasvědčovalo, karta se však posléze začala přeci jenom postupně obracet. Po ubráněném oslabení, které mohlo snahu Středočechů korunovat, totiž zaúřadoval jako blesk z čistého nebe David Ciboch, jenž ukořistil kotouč ve středním pásmu, odkud se proháčkoval přímo před Kroftu. A přestože byl po celou dobu stíhán hostující obranou, dokázal si v rozhodující okamžik soupeřova gólmana rozvážně položit a zasunout puk za jeho záda. Na vzniklou situaci zanedlouho zareagoval Hierman, jemuž se jeho zkusmým nahozením podařilo orazítkovat levou spojnici. O smazání ztráty se hosté usilovně pokoušeli i ve zbývajících minutách, mírně dravější modrožlutí si své hubené vedení nicméně už zvládli do konce periody ohlídat.

V režii domácích byl i začátek prostředního dějství. Bezprostředně po vypršení nymburského trestu dokázal ze stupňujícího se tlaku Jihočechů vytěžit maximum Martin Koupal, který rozluštil tajenku v podobě o kotouč bojující změti hráčů lopotících se na Kroftově pracovišti, když zacílil přesně do odkryté klece, kterou nepohrdl ani navzdory pádu, jenž jeho úspěchu předcházel. V ochozech píseckého zimního stadionu mohlo být zanedlouho ještě veseleji, jelikož se hosté znovu provinili proti pravidlům. Namísto kýženého veselí však dorazila na střídačku hochů od Otavy studená sprcha. Při zamýšleném píseckém přechodu do útočné třetiny získal puk z holí modrožlutých Petr Maršoun, jenž hru na okamžik proměnil v záležitost dvou mužů poté, co se vstříc Bláhovi vydal úplně sám. Svou akci se pak rozhodl zakončit nekompromisní prudkou střelou s níž rozhodně neprohloupil. O vyrovnání se krátce na to postaral Jakub Planý, který si nabruslil na vrchol pravého kruhu, odkud s lehkostí vyslal parádní ránu, jež našla místo v levém horním rohu písecké svatyně. Obrat Nymburských dokonal Petr Maršoun, jemuž se tentokrát podařilo do sítě dorazit betonem vyraženou střelu svého spoluhráče.

Na výkon z uplynulé dvacetiminutovky dokázali po pauze navázat po vzoru domácích i hosté, když na jejich konto putovala v pořadí druhá nastřelená tyč, po níž Jihočechům pořádně zatrnulo. Vývoj zápasu se však k velké nelibosti Nymburských znovu pořádně zhoupl, obratu s pořadovým číslem dvě totiž v závěrečném dějství docílili svou velkou bojovností i Písečtí. Dojem ze série spálených šancí nejprve napravil u pravé tyče hlídkující Josef Vlk, jemuž k tomu, aby svůj tým vrátil znovu do zápasu, stačilo pouze akurátně přizvednout chystanou střelu. O osudu celého utkání pak s poměrně velkým časovým předstihem rozhodl Martin Parýzek, který se blýskl výstavní razantní střelou od modré čáry. Veškeré následující útočné snažení nymburského celku se pak odhodlaným Jihočechům dařilo úspěšně rozbíjet, pročež se po zaznění závěrečné sirény mohli po zásluze radovat z premiérového vítězství a prvního tříbodového zisku.

David Míka, trenér Písku: „Zaplať pánbůh za ty dary. V začátku první třetiny nám pomohl gólman, který chytil asi tři gólovky. Dali jsme gól a od 10. minuty jsme měli další šance. Druhé třetiny máme strašidelné. Dáme gól na 2:0 a místo toho, abychom využili přesilovku, zbytečně inkasujeme. Pak se začneme bát a couvat a jsou z toho další dva zbytečné góly. Zase jsme museli doma dotahovat. Musím klukům poděkovat za to, že zabojovali a otočili to. Je to důležité vítězství pro psychiku, protože jedeme dvakrát ven. Jedna vlaštovka jaro nedělá a musíme pracovat dál poctivě. Zápasy nám ukázaly, že nejsme horší, ale musíme tvrdě makat.“